Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-11

  • 111 395
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 126
Може ли да се промени впоследствие банковата сметка, по която се получават помощите? Нова декларация ли се подава или само се носи номер на новата сметка? Мерси.

# 676
  • Мнения: 8 984
Аз им занесох бележка от банката с новата сметка, не съм подавала нова декларация.

# 677
  • Мнения: X
Здравейте. Извинявам се за глупавия въпрос, както и за това, ако евентуално е дискутирано някъде, а аз не съм намерила и се повтарям, но .... Брутният доход ли се взима или осигурителния? Брутният е по-голям /нали така?/ и при нас, когато го вземем него, няма да влезем в никой случай ... Хич не мога да се ориентирам, благодаря ви.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Взима се брутният доход-това на което те осигуряват,а не каква ти е реалната заплата,която получаваш.Това ,което получаваш е нетото,на което те осигуряват е брутото.
Ако брутото ви е по 500 лв на човек,ще имате право на 80 процента от детските

# 679
  • Мнения: X
Току що намерих и аз отговора, благодаря ви за бързия отговор, няколко дни се пулих и чудих. Извинявам се пак за глупавия въпрос, дано на някой друг да бъде полезно също ...
(Аз нето и бруто знам, по средата на справката има и трета сума - осигурителен доход - .... както и да е, разбрахме се).
Ами не, моята сума по справката е 21 000, имам още около 2000 болнични , това са само моите, без тези на мъжа ми, около 23 500 са... а 24 000 е прага (24 000/12 = 2000 лв. месечно /4 = 500 лв. на човек/). Неговите са малко, той има доста месеци на борсата, но все пак ще надминем явно. Само аз ги имам на практика, отделен е въпросът, че това е брутната сума, на мен ми се вижда малко, ама то нали знаете, на всеки му се вижда малко ...

# 680
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, има ли някъде качено заявлението, което се попълва за детски надбавки за 2018г. или трябва да ходя до общината да си взема такова. Миналата година си спомням, че от интернет си го свалих .

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, има ли някъде качено заявлението, което се попълва за детски надбавки за 2018г. или трябва да ходя до общината да си взема такова. Миналата година си спомням, че от интернет си го свалих .

http://www.asp.government.bg/web/guest/services

ОТПУСКАНЕ НА МЕСЕЧНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕТЕ ДО ЗАВЪРШВАНЕ НА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИE,НО НЕ ПОВЕЧЕ ТО 20 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ ......Отваряш този линк и най-отдолу има Образци-това е молбата

# 682
  • Мнения: 752
Здравейте, бележката от личния лекар за имунизациите мога ли да я взема този месец, пък да подавам документи февруари или трябва да си е от февруари?
И друго във връзка с попълване на доходите...- през 2017 г.бях по майчинство с 1- то дете( втора година), прекъснах го и взех болничен от АГ за второто дете за 3 месеца, след което излезнах в 45- дневен- въпросът ми е за месеците, в които съм била болничен какво пиша? Или като вьзема бележките от счетоводителя ще видя какво пише! В общината казаха да не пиша нищо, че не се изисква доход , но те не знаеха, че имам три месеца болничен между майчинството. Дано не звучи объркващо Simple Smile

# 683
  • София-Младост
  • Мнения: 23 378
Здравейте, бележката от личния лекар за имунизациите мога ли да я взема този месец, пък да подавам документи февруари или трябва да си е от февруари?
И друго във връзка с попълване на доходите...- през 2017 г.бях по майчинство с 1- то дете( втора година), прекъснах го и взех болничен от АГ за второто дете за 3 месеца, след което излезнах в 45- дневен- въпросът ми е за месеците, в които съм била болничен какво пиша? Или като вьзема бележките от счетоводителя ще видя какво пише! В общината казаха да не пиша нищо, че не се изисква доход , но те не знаеха, че имам три месеца болничен между майчинството. Дано не звучи объркващо Simple Smile
В месеците с болничен вписваш сумите, които си получила като обезщетение. документ не се прилага. Понякога казват просто да напишеш ДА на реда за обезщетения, те си проверяват сумите.
Бележките от счетоводителя тези суми за болничните няма да фигурират.
Бележката за имунизации върши работа и от м.01.

# 684
  • Мнения: 978
При мен имаше проблем с имунизационната бележка. Искаха да са от месеца, в който подавам документите.

# 685
  • Мнения: 956
При мен имаше проблем с имунизационната бележка. Искаха да са от месеца, в който подавам документите.
принципно се искат актуални към месеца на подаване документи.

# 686
  • Мнения: X
Мен се ме връщали за бележката от ЛЛ. Дадоха ми две седмици срок да занеса актуална. Беше от предходния месец.

# 687
  • Мнения: 13 604
Мен пък никога не са ме връщали. Взимам бележка началото на септември, подавам през ноември.

# 688
  • Мнения: X
Явно зависи от две неща.
Първо възрастта на детето (когато това се случи, моето още беше още малко и имаше несложени ваксини)и второ зависи от служителите в АСП. Решат ли да се заяждат - нямат равни.

# 689
  • Мнения: 752
Здравейте, бележката от личния лекар за имунизациите мога ли да я взема този месец, пък да подавам документи февруари или трябва да си е от февруари?
И друго във връзка с попълване на доходите...- през 2017 г.бях по майчинство с 1- то дете( втора година), прекъснах го и взех болничен от АГ за второто дете за 3 месеца, след което излезнах в 45- дневен- въпросът ми е за месеците, в които съм била болничен какво пиша? Или като вьзема бележките от счетоводителя ще видя какво пише! В общината казаха да не пиша нищо, че не се изисква доход , но те не знаеха, че имам три месеца болничен между майчинството. Дано не звучи объркващо Simple Smile
В месеците с болничен вписваш сумите, които си получила като обезщетение. документ не се прилага. Понякога казват просто да напишеш ДА на реда за обезщетения, те си проверяват сумите.
Бележките от счетоводителя тези суми за болничните няма да фигурират.
Бележката за имунизации върши работа и от м.01.
Тоест да ги питам на място какво къде да пиша? Там, където имам майчинство нищо не пиша ( или нула?), а където е болничен пиша сумите, които са ми превели от НОИ( ще ги видя в системата, тук се включват и 50- те процента за първото дете?) или да пиша "да"? Извинете, не разбрах точно...

Общи условия

Активация на акаунт