Аспирин протект - профилактика от прееклампсия

  • 9 103
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 501
Ами през цялото време, но най-много в последните месеци - 7,8,9 месец на бременността.

# 31
  • Софиа
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм 12 седмица. Вчера бях в Токуда и д-р Колева видя повишено налягане на маточните артерии. Изписа ми 150 мг аспирин всеки ден. Дали аспиринът може да ми повлияе? Има ли други, които са били в влошен кръвоток и аспиринът им е помогнал?

# 32
  • София
  • Мнения: 11 495
Щом следящият ви гинеколог е предписал аспирин протект, освен да ви повлияе добре, няма какво друго да стане. Аз съм го пила от началото на бременността до края на 8 месец или средата на 9 беше. Не си спомням с точност.

# 33
  • Мнения: X
Здравейте! Аз съм 12 седмица. Вчера бях в Токуда и д-р Колева видя повишено налягане на маточните артерии. Изписа ми 150 мг аспирин всеки ден. Дали аспиринът може да ми повлияе? Има ли други, които са били в влошен кръвоток и аспиринът им е помогнал?

Пия го поради същата причина . Моят съвет е да го пиете . На доста жени е помогнало .

# 34
  • Мнения: 156
На мен също беше предписан Аспирин Протект от ~ 13 г.с. заради наследствена склонност към тромбофилия. За момента съм 32 г.с. и все още не сме го спирали. Не съм имала и никакви проблеми, освен шокирани познати, които са били пред припадък от факта как може да пия какъвто и да било вид Аспирин ("Той твоя доктор знае ли?!"). Simple Smile
Но, според мен, протект и нормалния аспирин, имат доста разлики. Докторът веднъж ми обясни, но би ми било трудно да преразкажа. Sad

# 35
  • Мнения: 175
Пих от 12 до 36 г.с. вкл. поради висок риск от прееклампсия на ранния скрининг /1:7 до 34 г.с., а след нея 1:5 - не беше много добре кръвотока, някакви други показатели, плюс не съм фиданка и плюс прееклампсия при предната бременност/. Вече съм 39 г.с., след няколко дни ще си видя бебка, всичко е ок няма и следа от прееклампсия и аз го отдавам именно на това.

Общи условия

Активация на акаунт