Любители на кучета - тема 68

  • 39 560
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Арчи няма проблем навън ако сме на чист сняг , но когато минаваме по улици и тротоари започва и той да куца и да вдига лапи. Според нашият доктор е от препаратите ,които сипят по улиците. Парят му на лапичките.

# 706
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз споделих за нашата девойка в Москва - излиза само с ботушки на лапите, иначе получава страшна алергия.
За щастие, нашите кучовци само се радват на снега, дано така си и остане. То е дива радост просто. Да скочат в дълбокото, да потичат на неотъпканото - нямат равни. И са толкова ухилени... За съжаление нямам как да снимам, иначе щях да ви пусна клипчета, да видите колко са смешни, като ходят в снега.
Да се разминава на всички кучовци с проблеми Praynig

# 707
  • Мнения: 2 723
И Джуджу не обича снега. Разхожда се набързо и бяга към вратата на входа да се прибира. Поне не трепери толкова много с новото якенце, което ми подариха две мили момичета от тук.  bouquet Обличам му го всеки ден.

# 708
  • Мнения: 1 978
Сега се връщаме от док. Взе и кръв за изследвания и сложи кортикостероиди и болкоуспокояващи. Каза у дома на топло и почивка, да не шава, да не дивее и да я наблюдавам и надвечер да му звънна. Възможностите са три: -възпаление; -междудисков проблем и последен краен вариант- някакъв тип емболия. Молим се да е първото. Обясни, че може и да няма абсолютно никаква връзка със студа. Моля се ... Praynig Praynig Praynig

# 709
  • София
  • Мнения: 11 147
Аз взех хапчета, каквото каза док за 3 дни.
Нашата се намръзна и си е от студа.

# 710
  • Мнения: 1 978
И аз мисля от мои наблюдения,че е от студа, ама човек нищо не знае... Thinking
Ще видим кръвните изследвания и как ще се повлияе до довечера. Днес съм на работа м/у 14-19:30 и се притеснявам как ще я оставя сама  Sad

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 2 508
Carrie^, стискам палци да е от студа  Praynig Praynig Най-вероятно е, ще се оправи мъничето.
Страхо е ок, майка ми каза, че като го е извела в петък по обяд за 10 минутки, са му се схванали две от крачетата и тя го е гушнала и веднага го е прибрала. Забравила да ми каже, защото още докато го качи до апартамента, му е разминало и нито е скимтял, нито нищо.

Няма да го извеждам до май!  hahaha hahaha

# 712
  • Мнения: 8 995
жгмъц, какво сте правили толкова, че е измръзнала Бианка??? Дълго ли сте били на студа?
Ние посъкратихме малко разходките, че мен ми е студено, но пак едно 15 минути сме навън. Гледам във ФБ групата на голдъните някои ги обличат със зимни дрехи. Чудех се дали е необходимо... Уж са едри кучета с козина и подкосъм, но пък нашите са апартаментски и аз не знам дали не е нужно пък да ги обличаме. Ние засега не сме слагали дрехи.

Скорошно оздравяване на всички!

# 713
  • София
  • Мнения: 39 149
Аз въобще не смея да я изкарвам нашата. Тя сама си излиза на балкона и се прибира.

Постардалите да се оправят бързо! Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 9 850
Сериозно се замислих да приуча Балу и Лили да използват WC по предназначение Wink
Котаракът на МП се беше научил да си върши нещата точно във WC, на седалката се "закрепваше" и така. За съжаление, майката на МП реши, че котарака дере дъската и започна да затваря седалката и животинчето се отучи. А беше много удобно, после само пускаш водата. Mr. Green

# 715
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 924
Макс е научен да ходи в душ кабината. После измивам и готово. Вратите са отворени и когато има нужда, ходи. Ако случайно е затворен в стаята, почва да ме бута и застава до вратата, за да го пусна.
Това ми е особено полезно, когато почнат проливните дъждове и не можем да излизаме навън. Или през нощта, ако му се приходи до тоалетна.

# 716
  • Мнения: 2 946
Това определено е много удобно, за много студените дни и за през нощта. Моя откакто се е научил на вън и само ме побутва, че трябва да излизаме. Лятото не е кой знае какъв проблем, но през зимата е много гадно да станеш и да започнеш да се навличаш с дрехи по никое време. Добре, че рядко се е случвало това будене през нощта.  Grinning

# 717
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз пелената не съм я махала въобще. Не я беше използвал от пролетта и точно миналата седмица си мислех да изхвърля целия плик, ама от няколко дни я преоткри, въпреки, че вече стана на една годинка и вечер пишка там. Не знам как да го накарам и за акането да не излизаме. Реве, моли се да излезем, излизаме, прави десетина крачки и започва да реве и да вдига краката... Кошмар. Мислех си за някакъв защитен спрей или крем за лапите да търся. Бях мернала преди някъде из нета, но сега не го намирам.
 
Намерих го  Grinning
Trixie Paw Care Spray - защитен спрей за лапи 50 мл. - Този специален спрей предпазва лапите като образува предпазна водоустойчива ципа върху лапите на животното. Предпазва от появата на ранички и мазоли по меките части на лапите. Препоръчва се за използване особено през зимните месеци, когато животните се разхождат по снега и замръзнали повърхности.

Имате ли впечатления от този?

Последна редакция: пн, 09 яну 2017, 15:27 от кльомба

# 718
  • Мнения: 1 978
Нашата маймуна си знае в душ кабината като я заведа в ей такива времена,ама питайте ме защо я изведохме. Буквално бяха навън с ММ 10мин максимум. Беше облечена. Чувствам се като пълен идиот и виновна Sad Никакво навън повече в такова време. Само да се оправи. Всичко ми е на топка в стомаха Cry

# 719
  • София
  • Мнения: 11 147
жгмъц, какво сте правили толкова, че е измръзнала Бианка??? Дълго ли сте били на студа?
Ние посъкратихме малко разходките, че мен ми е студено, но пак едно 15 минути сме навън. Гледам във ФБ групата на голдъните някои ги обличат със зимни дрехи. Чудех се дали е необходимо... Уж са едри кучета с козина и подкосъм, но пък нашите са апартаментски и аз не знам дали не е нужно пък да ги обличаме. Ние засега не сме слагали дрехи.

Скорошно оздравяване на всички!

Биана е много по добре, не е много енергична май, друга разлика няма...
Вчера бяхме доста навън, но не в София тук духа ужасно, на Берковица - там беше тихо и приятно тя си тичаше из преспите, много се кефи. Предполагам, че е била мокра, защото детето я прави на "бяла мечка" и после тръгнахме през прохода, тя се вози в багажника на един джип. Вътре беше много студено, както и навън, дори аз премръзнах по пътя. Спирахме да вадим един закъсал човек с кола от снега и доста време стоя отворен багажника, вадиха въжета и пр. а там вече Т си бяха много ниски + ужасен вятър. В София, като тръгнахме от гаража към къщи и тя не можеше да помръдне, присвила задните крака - ужас! С 300 зора я накарахме да върви. Вкъщи се затопли и започна да се движи, но куцукайки. Сега върви нормално, даже и "йога" прави, не куца, но няма много енергия.

Общи условия

Активация на акаунт