Коледа 2016 -2 тема

  • 113 564
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 265
Момичета, сетих се за една рецепта за сладки с жълтъци (понеже редовно ми остават от яйцата), любими са ми, много ароматни и крехки: Слънчеви сладки.
Ваня - ти "уцели десятката" с тази рецепта. Благодаря Two Hearts Мислех си колко ли майонеза трябва да направя около Коледа и НГ? Защото по план е торта Гараш на Марчева - а там са 10 белтъка.

# 721
  • Мнения: 2 687
Блатовете от Берьозка са с маргарин, да вметна.
Марчева, мерси за кроасаните,токувиж се пробвам.и аз ☀

# 722
  • София
  • Мнения: 10 872
Момичета, сетих се за една рецепта за сладки с жълтъци (понеже редовно ми остават от яйцата), любими са ми, много ароматни и крехки: Слънчеви сладки.
Ваня - ти "уцели десятката" с тази рецепта. Благодаря Two Hearts Мислех си колко ли майонеза трябва да направя около Коледа и НГ? Защото по план е торта Гараш на Марчева - а там са 10 белтъка.


sem22, в Линцер полумесеците, които правя също има 3 жълтъка. Хвърли им и на тях едно око.

# 723
  • Мнения: 1 265
Ваня - хвърлих и там едно око. Но......ако запиша още едни сладки ще ме изпратят "командировка" на северния полюс при пингвините.

# 724
  • Мнения: 6 713
За медовика правя малко по-различен крем - заквасена сметана+крема сирене(тип Филаделфия)+сладкарски крем(мляко, захар,яйца, брашно). Правих за миналата НГ. Тази още не съм намислила каква ще е.


2в1, кремът за отвън ли е или за между блатовете? И какви са точно пропорциите, много благодаря предварително!  bouquet Hug

# 725
  • Мнения: 6 777
Лурдес, става и за вътре, и за отвън. Освен, ако не искаш да я покриваш с фондан. Тогава за отвън измазваш с маслен крем. Тази на снимката е измазана със същия крем с добавка на шоколад.

Пропорциите зависят от големината на тортата. Примерно 1 голяма кофичка (400-500 гр) сметана, 1 кут. Филаделфия и крем направен с 1/2 л прясно мляко. Сладкарския крем можеш да го замениш с крем "Оле Ванилия" на Йоткер без варене, но го разбиваш с 300 мл мляко, а не както е по указание с 400 мл. Правиш доза с две пакетчета и съответно 600 мл мляко. Сметаната и крема сиренето ги разбиваш с малко захар, но не с миксер, за да не се втечнят. После ги смесваш със студения крем.

Последна редакция: сб, 11 ное 2017, 23:58 от 2в1

# 726
  • Мнения: 580
Марчева, предната събота в Метро видях рингове и квадрати. Бяха с бутало за избутване и струваха към 8 лева-2 броя. Размер към 8 см височина и диаметър също.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 08:45 от olenka63

# 727
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро сладкарки😊
Гледам много разновидности сте дали за крем за френската селска, ще си ги запиша и ще пробвам. Този крем без варене навсякъде ли го има? Много често съм го срещала из рецепти и май ще се заредя с 10 пакетчета...
Блатовете само в тези Берьозка магазини ли се продават? Няма ли по големите вериги?

Сем, ползвам 1сметана 35% и 3 от 18%. Така става мноого хубава и точна консистенцията, не е течна и се стяга в хладилника😉захар пак казвам на вкус, ние ни обичаме много сладко и винаги от рецептите пробвам с половината доза захар и добавям след това на вкус ако не е достатъчно сладко. Аз засега само ще записвам рецепти и ще се радвам на творенията. Към края на месеца може една Гараш за предколедна репетиция за РД на Мм и друго не😂

# 728
  • Мнения: 1 265
Сем, ползвам 1сметана 35% и 3 от 18%. Така става мноого хубава и точна консистенцията, не е течна и се стяга в хладилника😉захар пак казвам на вкус, ние ни обичаме много сладко и винаги от рецептите пробвам с половината доза захар и добавям след това на вкус ако не е достатъчно сладко. Аз засега само ще записвам рецепти и ще се радвам на творенията. Към края на месеца може една Гараш за предколедна репетиция за РД на Мм и друго не😂
Джени - имаш в предвид засвасената сметана - нали? Или за течната? Напиши ми ако е възможно цялата рецепта за крема ти.

# 729
  • Мнения: 6 713
2в1, много ти благодаря!
търся си хубава рецепта за крем, на който да се спра, и твоят вариант много ми допада. bouquet Hug

# 730
  • София
  • Мнения: 2 423
Здравейте и от мен. Да сега е ясно само, че ще правя Меденките на Джема, още един вид но с пълнеж, линзери, топчета от бисквити. Под въпрос е Меломакарона-та,. Всяка година правя Сладкиш с орехи и сушени плодове, нещо подобно на АКК, но не се полива с алкохол. Имам и традиционни баница и сладкиш, наречен на майтап фирмен - блата се дупчи с по-дебел молив за грим /от старите дебелите/ и се полива с крем, а след това сметана.
Под въпрос е и каква торта да правя, най-вероятно ще е три шоколада. Имам и още няколко идеи за сладки, но ще видя с какво време ще разполагам. Гледам внука и се прибирам вечер след 18,30. Снахичката е декораторка на торти и сладки и около Коледа и Нова година е затрупана с работа, сина е на повикване и може да се наложи да ходя и Събота и Неделя. Но се надявам да смогна.
Ето няколко снимки от различни години:
Скрит текст:






Горещо ви препоръчвам торта "Манастирска изба" или "Дърва под снега". До края на празнуването на Нова година и това беше изядено...



Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 20:06 от MATA KOSMATA

# 731
  • Мнения: 6 720
Много хубави сладки.  Simple Smile Може ли рецептата за сладкиша със сушени плодове и орехи и този на последната снимка? Благодаря! bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 2 423
Много хубави сладки.  Simple Smile Може ли рецептата за сладкиша със сушени плодове и орехи и този на последната снимка? Благодаря! bouquet
Благодаря, с удоволствие ще ви дам рецептите.
Пускам ви линк към рецептата на сладкиша:
http://loisslokoski.blogspot.bg/2008/12/blog-post.html
Правен е 1:1 без глазурата. Да кажа, че сушените кайсии са чудна добавка в сладкиша. В този има тропически плодове - папая, банан, киви, бяха пуснали микс в пакетчета. Следващите години го правя, като си купувам плодовете сама.
За тортата ще ви пусна 2 линка. Първия е оригиналната рецепта, тя е на Руски, но има снимки стъпка по стъпка. А втория е с Български превод, който е най-близък до оригинала. Правих тортата по него, като сверявах с Руската версия и гледах по снимките за по-сигурно.
Руската версия:
https://1000.menu/cooking/10801-tort-zimnyaya-vishnya
Българския превод:
http://po-krasivi.net/46891/delikaten-vkus-i-krasiva-torta-s-pre … sena-smetana.html

И още една снимка на тортата. Малко се кривна купчината с дърва, ама това и беше кусура.
Скрит текст:

# 733
  • Мнения: X
Марчева, предната събота в Метро видях рингове и квадрати. Бяха с бутало за избутване и струваха към 8 лева-2 броя. Размер към 8 см височина и диаметър също.

Малко по диагонал чета темата, та съм изпуснала "търсенето" на рингове, но да помогна.Тази седмица в Лидл има такива, и кръгли, и квадратни.    Peace
Мисля, 6 броя за 6-7 лв, не съм сигурна, но такава бройка и цена ми се въртят в ума.

# 734
  • Мнения: 1 265
Момичета, кажете и на мен за какви рингове и квадрати иде реч????
**Аз да не пропусна нещо.......нали съм "голям майстор" - та да имам от всичко. Те така и си стоят у дома много неща - но веднъж може да ти потрябва?!
Благодаря предварително за евентуалната картинка.

Общи условия

Активация на акаунт