Страх по време на бременност

  • 1 465
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 891
Здравейте,бременна съм за трети път,като първите два бяха неуспешни.Изпитвам ужасен страх и паника на моменти.Няколко дни съм добре,после започват сънища,вещаещи загуба и тогава тотално се сривам.Опитвам се да ангажирам съзнанието си,да мисля положително,но не се получава.Даже изпитвам омраза към себе си заради това,че допускам лоши мисли в главата си.Знам,че всичко е заради двете загуби,но съм доста отчаяна.Не мога да се зарадвам,не мога да повярвам,че ми се случва нещо хубаво,не искам с мислите си да си навлека лошо ,както се казва.Не знам как да се справя.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Няма как при двете загуби да имате "положителни мисли" и цялото преживяване да не е свързано със страх и тревожност. Понякога имането на дете е много повече борба и по-малко кеф. Бих ви посъветвала да посещавате психотерапевт, най-малкото за да споделите отговорността относно износването на бремеността.
 Разделете бремеността на малки етапи, по някакви признаци. Примерно ако до 12 г.с. седмица всичко е о.к. има 90 % шанс бремеността да се разреши благополучно и  т.н. В края на всеки етап си правете някакъв подарък, не е задължително да е материален.
Въпреки всичко, това са едни точно определени 36 г.с. Не се съдете твърде строго за стаховете, излезе ли бебето или когато имате кеф, може да се радвате и празнувате двойно, тройно, четворно Simple Smile
Направете си таен дневник, който само вие да си знаете и там описвайте всичките си тревоги и страхове. Когато излеете всичко по един или друг начин, обикновено се постига краткотрайно облекчение и спокойствие. Ако много ви е страх, че ще се "сбъднат" страховете, веднага след написването, може да изгорите страниците.. 
Желая ви най-искрено успех
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт