Коледата наближава, а МAРТенчето все по-буйно шава!- тема 8

  • 34 693
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Прекрасна нова тема  bouquet bouquet bouquet
Аз ще ходя на 3та ФМ, не че някой би направил нещо на този етап, но има неща като кръвотока, които могат да се повлияят до раждането. т.е. може да се хване лесно решим проблем, или да си наясно за след раждане, ако има нещо притеснително ... например за сърчицето.

Някой пита за Окръжна в предната тема... май беше Мия.
Извинявай, че чак сега пиша, но нещо не съм в час тия дни ...
Аз избрах да съм при д-р Илиева, и съм много доволна и от нея и от болницата.
Моя списък от предната тема и подбран за тази болница.

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 21:16 от ♥Синеока♥

# 61
  • Мнения: 345
Аз на 4D се записах по същите причини - да го видим бебочето, да получа надявам се и аз малко повече инфо за бебче, а и баткото да се осъзнае малко повече.
При нас няма повече прегледи, няма следящи лекари и ако не си запиша някъде час на частно, няма как да стане.

И после и аз към 32 седмица мисля да си запиша подробен преглед в една много добра клинина, където правих първата фетална.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 176
И аз смятам да ходя на 3-та ФМ. В началото на януари ще си запиша час.

# 63
  • Мнения: 18 587
Моето ше е две в едно-и ФМ и 3Д,те просто сменят режима.И аз като Синеока,заради това си ходя по-често,така оправихме кръвотока.И искам да си го следя.По-спокойно ми е.Вярно всеки месец съм на ФМ едва ли не/ама това е положението.Тя ми каза,че може да не ходя вече,и май това ще ми е 4-та ФМ,но в 28,ще съм тогава.Иначе и на обикновена консултация си ми казват размерите.
На 3Д отиваме за шоуто дето.се казва,да видим беба.😊
Бодита с къс ръкав и аз ще взема,обаче няма да смея март месец да обличам,колкото и да е топло.Къс ръкав-лятото,или под блузка.

# 64
  • Мнения: 557
Запис в темата , страхотна е и има много полезна информация , благодаря за което  Hug Hug Hug

късната ФМ се прави между 28г.с и 32 г.с доколкото знам или се бъркам? аз си взех час за понеделник 19.12 и тогава ще съм в края на 29 г.с и мисля че е ок.

# 65
  • Мнения: 366
Относно ФМ - с баткото сме правили само втората.  Никой не ме е пращал на първа, а за трета ФМ сега чувам от вас. Преди 6 години явно не са правили толкова много морфологии,  не знам. Сега ако ме пратят на трета,  разбира се,  че ще отида.

Искам да ви попитам според вас дали към количката ще ми бъдат необходими кошчета за новородени? Или да взема само зимни чувалчета?
Март месец може да е топъл, може и да е студен. А все си мисля,  че моето раждане ще е през февруари.
Количката,  която сме избрали е mountain buggy duet.

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 22:31 от Danito_d

# 66
  • Мнения: 796
Данито, и аз много се чудих, но как ще го предвижим бебо на изписването, а и после в колата де!? Ние решихме да не е към количкта кошчето( че излиза доста скъпо на модела, на който се спряхме), а да си вземем кошче за новородено основно за колата. Ако говорим за едно и също кошче , де  Grinning

# 67
  • София
  • Мнения: 1 509
Ох, аз такива работи прочетох за доктор Жекова, че май няма да е Окръжна болница. След нова година ще го мисля, че ми писна. Радвам се, Синеока, че ти си доволна, но аз имам леко притеснение, а с отзивите за докторката съвсем ме отблъсква.

# 68
  • Мнения: 18 587
Те повечето са към количката,ако не отделно ще си купя.За мен са много голямо удобство тези кошчета,или поне така ми се струва.

# 69
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Миа, можеш да избереш друг лекар ... аз поради същите причини избрах Илиева ...
От нея съм изключително доволна! А аз съм педант, така че следя всичко изкъсо наравно с нея  Crazy
Докато лежах там, се "запознах" с д-р Дачева и с д-р Стоев и двамата са прекрасни, а Стоев е страшен шегаджия, каза че ще ме изпише срещу подкуп - пилешки вратни пържоли  Joy Joy Joy

# 70
  • Мнения: 251
Здравейте и от мен,
Имам час за 3ФМ другата седмица. На всяка ЖК ме гледат на видеозон , после ми пускат 4Д да видя беба и ми качват всичко на флашка ,вкл таблицата с размерите.Така цялата фамилия вече я видя Simple Smile Досега не са ми мерили корема, талия  , но не се притеснявам , защото всичко необходимо се вижда на видеозона.

Аз също почти съм готова с покупките. Остана вана, козметика и някоя др дреболия. Относно лекарствата, капките за колики мисля да изчакам педиатъра да ми препоръча, а дано да нямаме и колики:). Май прекалих с дрехите. Всеки път се изкушавам и се прибирам с някоя дрешка.  Доволна съм от качеството на H&M, George, Mayoral.

Излезнаха ми изследванията и хемоглобина вместо да се качва , пада. От два месеца съм на сорбифер, от една на билкова кръв.Странното е , че желязото ми е в норма.Някой знае ли на какво се дължи ?
Тсх ми за две седмици се е покачило скорострелно - от 0.8 на 2.60, а толкова бавно го свалям... Sad  Ще тр пак да увеличавам дозата на Л-тироксина

# 71
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Диди, аз съм с дефицит на Б12, щом желязото ти е високо, а хемоглобина нисък, значи не се усвоява ... за за усвояване е нужен Б12.

# 72
  • Мнения: 509
http://www.arbor-bg.com/mebeli/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0 … 5%D1%80%D0%B8-14/

Момичета, мисля тази кошара да поръчам, какво ви е мнението?

Нашата е такава в БГ, много съм доволна. Здрава, удобна, шкафа отдолу не го ползвам много, купих си един органайзер и го закачих отстрани. И разбира се колелцата - лесно чистя из стаята така и когато се е налагало да я местя в друга стая е удобно Wink

# 73
  • Мнения: 251
Диди, аз съм с дефицит на Б12, щом желязото ти е високо, а хемоглобина нисък, значи не се усвоява ... за за усвояване е нужен Б12.
Това не го разбирам - как желязото е в норма , а не се усвоява? . Аз пия
Допелхерц актив Омега-3+Фолиева киселина + В6 + В12, но сигурно не е достатъчно.

# 74
  • Мнения: 18 587
Диди,желязото ти е в норма, а пък пиеш желязо? Каква е логиката не разбирам?

Общи условия

Активация на акаунт