Великобритания - Тема 67 Коледно Снежна Зимна

  • 60 291
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 677
Борикс, няма ли го това в планерите? При нас от 7ми до 9ти беше в планерите, а на първата среща за очакваните нива, вече даваха конкретно за всяко дете, като искаха да се прикачи към планера.



# 31
  • UK
  • Мнения: 5 999
Много ви благодаря за тортите че ми обяснихте  bouquet
За съжаление съм с две леви в ръцете  Joy А и нямам абсолютно никакво време с двете фурии  и торти да творя  Laughing
То по празниците незнам как ще го на смогвам,  с готварството тк и тати ще е дневалиден смяна а при нас се заформат доста ще като почнем от 22.12 децата имат рд, минем през бъдни вечер, после имам именник,  та НГ, та Василъов ден Абе доста работа в кухнята ми се очертава, но здраве да е.
Сега си издирвам хубава рецепта за баклава и от кои кори да взема се чудя?
Намислила съм и тиквеник да пека за Бъдни вечер. И руска и Снежанка да си направя. Laughing като искам и майонезата да си за бъркам аз тк и на децата да мога да я предложа,  а съм им обещала и да месим питка и коледни сладки да творим  Laughing и такива ми ти работи.

# 32
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
 Кокона все хубави поводи Simple Smile

За баклава ползвам корите за баница на ТЕСКО - http://www.tesco.com/groceries/product/details/?id=250829305.

Ако искаш мога да ти пусна моята рецепта за баклава.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 316
 
Борикс, няма ли го това в планерите? При нас от 7ми до 9ти беше в планерите, а на първата среща за очакваните нива, вече даваха конкретно за всяко дете, като искаха да се прикачи към планера.

Нямаме такова нещо. Моята е голям заплес, дали не са и дали и да го е забутала някъде  Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 11 620
 Борикс при нас в сайта на училището има секция с learning sheets за всеки търм по всички предмети, за различните нива. Отделно има секция за домашни и самоподготовка. Отделно имат пароли и за външни сайтове. Разгледай добре сайта на училището и питай на родителската.

# 35
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нямам никакви планове за Коледа, нито ще готвя нещо специално, нито нищо, само си мечтая за четирите поредни почивни дни, които ще имам. След Коледа вече ще планирам гостуването на родителите ми в края на януари. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 872
Илейн,пусни рецептата за баклава  Simple Smile Аз днес купих кори Фамилия от български магазин и още не съм решила дали да правя баница или нещо друго.По-скоро за Нова година ще правя баница.
 МГМ,какво стана с твоя приятел,напредва ли с българския?
 Благодаря за хубавите пожелания  bouquet

# 37
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
di_p, Кокона ето рецептата за баклавата. Не е трудна, за сиропа ако не намерите мастикс не е проблем Simple Smile


Скрит текст:
Продукти:
800 г фини кори
240 г орехи
400 г масло

Сироп:
640 мл вода
960 г захар
10-12 капки лимонов сок
Малко мастикс
След като е готов сиропа, оставяш го да си почине 3-4 минути и прибавяш 1 супена лъжица мед.

Приготвяне:
Баклавата се реди по-следния начин - кора, поръсвам с масло, кора, масло, ядки. Ядките на всеки две кори. В ядките се слага малко канела и захар. След като я наредиш я режеш на ромбчетата или квадратчета и всяко парченце с нож го пробиваш в средата. Заливаш с маслото, което ти е останало отгоре. Ако имаш пулверизатор, напръскваш с вода леко, за да не се извият краищата на корите.

Печем на 180 градуса, след като порозовее намалявам на 150. От време на време можеш да повдигат корите с вилица - така се разлистват по-добре.

Заливаш топлата баклава с топлият сироп.

След 2 часа може да се опитва, а на следващия ден е най -добре да се похапва Smile

# 38
  • UK
  • Мнения: 5 999
Илейн  Hug  Благодаря и аз, за рецептата, мммм  bouquet
А иначе, какво е това, мастикс newsm78
Аз, досега, какви кори за баница съм вземала  ooooh! все от Теско, но в едни сини кутии, а последните, ги открих във фризерите с охладено-замразени храни.  А тези,ама изобщо, не съм ги и виждала. Къде, да ги търся?

# 39
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
до маслото и маргарините са при нас Simple Smile

# 40
  • Мнения: 8 890
Мастикс е истинска дъвка. Внасяната в България е с произход Гърция или Турция, така че очаквам тук да я има в турските магазини.

# 41
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И при нас са до маслото и маргарина Simple Smile

Ето това е мастикс https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Мастикс

# 42
  • UK
  • Мнения: 5 999
Усмивчица Hug аз точно оттам, също ги вземам, но тези, не съм виждала  Laughing

# 43
  • Мнения: 3 217
Аз нямам никакви планове за Коледа, нито ще готвя нещо специално, нито нищо, само си мечтая за четирите поредни почивни дни, които ще имам. След Коледа вече ще планирам гостуването на родителите ми в края на януари. Simple Smile

Къде се загуби? Много работа ли те натисна? Ползотворна почивка по празниците!

# 44
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Усмивчица Hug аз точно оттам, също ги вземам, но тези, не съм виждала  Laughing

може да не се предлагат при вас, не знам, ако държиш да са тези пробвай да ги поръчаш онлайн?

Общи условия

Активация на акаунт