Клостилбегит ?!?!

  • 1 911
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили момичета... Извинявам се предварително ако има вече подобна тема, но търся помощ и кураж от вас!! Моят случай е такъв... Преди година и половина някъде направих аборт (бях забременяла почти веднага на втория месец).. партньорът ми е същия до ден днешен. След аборта месеци след това започнахме опити за бебе и до ден днешен нищо... Правила съм си изследвания за пролактин и TSH бяха си в нормата. Ходих в Тутракан при д-р Бойчев каза ми, че се съмнява че не ми се пукат фоликулите и имам липса на овулация, април месец ми прави хистероскопия заради полипи по матката. Сега последно като ходих при него ми предписа Дуфастрон два пъти по едно от 14-я ден на цикъла 12 дена да го пия за стимулиране на овулацията. Сега чакам да ми дойде и ако ми дойде каза отново да пия Дуфастрон по същия начин и ако пак ми дойде пак на 3-я ден от цикъла за пия Клостилбегит 5 дена по 1 таблетка. Моля ви дайте мнение дали това ще помогне за стимулиране на овулацията наистина за бебче, дали ще има ефект, много ще съм Ви благодарна ако споделите мнение и дали е добре тези хапчета да ги пия по този начин. Дайте кураж!!!!

# 1
  • русе
  • Мнения: 90
Кой Бойчев ти каза да пиеш клостил без цв.снимка и спермограма??

# 2
  • Мнения: 7
Богомил Бойчев

# 3
  • София
  • Мнения: 7 645
Дуфастона не предизвиква овулация, ако го пиеш преди нея може дори да я подтисне.
Дуфастон се пие след О само ако прогестерона ти е нисък.
Клостилбегит се пие само след проверка на тръби и спермограма на мъжа. Докато се пие се следи всичко на ехограф.
Лекаря ти има слабо казано ужасен подход... помисли за смяна!!!
Ако го пиеш с проблем в тръбите или спермограмата ще си похабиш яйчниковия резерв напразно.
Ако са ти правили кюретаж на аборта, често се случва след това проблем в тръбите.
Потърси има и други теми за клостила. Аз самата съм го пила 3 пъти, лекаря ти ей така като на шега ти го е изписал.... ужас Sad

# 4
  • русе
  • Мнения: 90
Чак и аз се чудя как така го е изписал!!!Аз ходя при Любомир макар и след 2 бремености искаше снимка и спермограма!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 645
по-лошото е, че жената уж няма Овулация, а той й е изписал дифастон, за да я предизвика....

За дуфастона - трябва О да се следи. След като фоликула се спука, тогава да се почне, за да подпомогне на жълтото тяло.
За да се установи дали има нужда от прогестерон (под формата на дуфастон), се прави изследване на хормона 7 дни след доказана овулация. Ако жената няма овулация е нормално да й е нисък прогестерона.

В този случай ако О няма, не е лош вариант клостила, но клостила е стимулиращо лекарство и ако има пречки за забременяването, стимулацията може да е напразна. Той се пие само броени пъти в живота на една жена, защо тези пъти да се похабят. Правилно е да се направят цветна снимка и спермограма (поне), а е добре да се пуснат още и микробиология, изследване за хламидии, уреоплазма, микоплазма, щитовидна жлеза, пролактин - всичко това може да доведе до незабременяване.
Целия цикъл с клостилбегита трябва да се следи на ехограф - първо преди овулацията, дали има фоликул, после когато той порасне достатъчно, овулацията се таймира с Прегнил, за да се гарантира, че фоликула ще се пукне и О ще има, след това се гледа дали наистина се е пукнал. Следи се за кисти, защото често от клостила се получават и ако не се изчистят на следващия цикъл, не се пие клостил отново, а първо се чистят кистите с лекарства, след това евентоално се преценя дали клостила да се повтори.

А относно 2-те бременности и нуждата от цветна снимка след тях - не знам дали са успешни и какво е било раждането, но много често чисто механично след секцио или нормално раждане може да се получат сраствания, особено след секцио, все пак е операция. Аз лично "сърбах" тази "попара", имам едно секцио и 3-4г след него се оказах, че съм с напълно запушени тръби, сериозни сраствания и просто абсолютно невъзможно да се забременее.

# 6
  • русе
  • Мнения: 90
1 бременост преди много години аборт по желание(за което съжелявам) 2 желана бременост тази година края на февруари мисед аборт.След това нищо отидох при Бойчев и той каза снимка и спермограма тогава му казах ама аз забременях,тогава той ми обясни много неща и се оказа че съм с 2 запушени тръби Sad Правихме лапаро. Между другото заради мисед аборта правих много изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт