Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-13

  • 99 896
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 675
Запис, да не ви изтърва.
Томева,  bouquet както винаги. Hug

# 16
  • Мнения: 767
И аз се записвам,благодаря за полезната тема bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 15 913
Продавачът трябва ли да уведоми Соф. вода, топлофикация и т.н. , че не е вече собственик - има ли нещо като отписване или се разчита, че купувачът е достатъчно добросъвестен да прехвърли партидите на свое име?
Не е задължително. Но аз го направих за да не ме безпокоят в бъдеще.
Ходих с пресниман нов нотар. акт и попълвах на място бланки.
Но беше отдавна, сега не знам как е.
И от общината отидох да се отпиша.
За парцел в Симеоново редовно получавах данъчни известия от р-н Витоша.
Даже с брокерката се шегувахме да го продадем втори път.  Party
Отидох в данъчното - лелите вдигат рамене, че новият не е декларирал имота. Пък имало данък и такса смет. Насметох ги на висок тон и престанаха.

# 18
  • Мнения: 82
Някой имали впечатления от Комплекс Фармония в Младост 2, според мен има нещо съмнително там. Моля, някой ако се е сблъсквал да даде малко инфо.

# 19
  • Мнения: 3 001
Да, явно не е изключение. Доколкото разбирам, май не са се занимавали да узаконяват квадратурите повечето хора. Не че ми се занимава.  Просто ще имам нужда малко да го попремеря, защото продавачът и без това се е объркал в цената много, защото жилището е в потресаващо състояние. Но май вече започва да я коментира.   Опитвам се да си представя дали 100 хил. лв ще ми стигнат за ремонт и обзавеждане  Joy  Това го взех грубо от цитираното в темата за итнериорен дизайн, че 1000/ кв ти излиза от проект до влизаш и се събуваш  Rolling Eyes
Много е относително, зависи от качеството на ремонта както и какво ще се ремонтира - цялостна ел.инталация /може да се подсили/, ако има парно - щрангове, дори и във вашата част само, ако е възможно това, неща по канализацията, ако се налагат допълнителни изводи, след това -  направата на основните неща, които за мен са важни да се направят при основен ремонт - дограма, подови покрития, радиатори, баня, тоалетна, антрета, интериорни врати, външна врата, добър латекс, миещ се.... Изобщо неща, които по-трудно се правят при вече обзаведен апартамент.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
В блока, в който купихме апартамент - нов от тази година, собственика на 1 от апартаментите на последния етаж където има скосявания е усвоил почти 1/3 от покрива и си го застроява. Това според моето разбиране е незаконно, вие какво мислите. Освен това - не нарушава ли цялостта на покрива по този начин?

# 21
  • Мнения: 91
Незаконо е от  всякъде.Уведомете домоуправителя и общината.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 192
Не само, че е незаконно, ами и вие ще страдате, защото гаранцията на блока със сигурност отпада. Дори да се случи нещо, строителят ще е в правото да си каже "ми има незаконни промени по конструкция, покрив".  ooooh!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 580
Не знам дали съм съвсем по темата  newsm78, но има ли някой който е наясно с данъците по недвижимите имоти?  Когато е основно жилище с колко се намалява данъка ? Или когато има ползвател,който не е собственик -но му е основно жилището-какъв данък плаща ?

# 24
  • Мнения: 108
Здравейте на всички  newsm51,

предстои ни покупка на жилище, но за към момента хич не се справяме добре и реших тук да помоля за съвети, кой с каквото може да ни помогне. Много ще съм ви благодарна.
Ще си казвам малко по малко, че инак рискувам да ме намразите от здравей-здрасти.  Laughing

В момента си харесах (за пореден път!) жилище - този път в ж.к. Сухата река. Намира се близо до стадиона и е на 10ти етаж. Видях в една от предишните теми, че се дискутират шума от самолетите и липсата на топла вода. Тези две неща ме безспокоят основно.

Топлата вода, защото без ТЕЦ не сме живяли и изобщо нямаме навика да следим това нещо, така че вероятно поне докато свикнем сигурно ще има криви моменти с къпането. Измислила съм като частично решение на проблема, че може да сложим втори бойлер към кухнята така че поне миенето и готвенето да не намалява водата за къпане.

Второто с шума от самолетите повече ме безспокои-като бяхме на оглед минаха два в рамките на пет минути и много ме стреснаха - трясъка и вибрациите, етажа е висок и имам чувството, че над главата ми минаха. Казват, че се свиква, дограмата с трислойна ще сменим, знам ли може и още някак да звукоизолираме (нямам никаква идея къде и как се слага-на таваните ли ще трябва да сложим звукоизолация??  Laughing), но се чудех колко често изобщо минават тези самолети там...

Четох предишната тема, че от там си им е коридора... Ако ще минават през петминути почти денонощно, да не вземем да оглушеем рано-рано? Малчо е ученик и ляга към 9, не искам да се стряска в съня си - както бебе съседите правеха ремонт и редовно го стряскаха в съня му с къртачи и други всякакви и още си спомням колко тъжно ми беше, че няма как да го предпазя от това.

Но на огледа синът ми беше с мен - хич не обърна внимание на минаващите самолети, но пък и той с други неща се занимаваше. Не беше и заспал все пак - различно е. Брокерите и един приятел бяха с нас - те също не изглеждаха впечатлени като мен. Мъж ми работи на П. Волов и е на висок етаж - каза че редовно минават и хич не им обръща внимание на самолетите.
Притеснявам се, защото аз съм тази дето ги натиска за този апартамент, а сега не знам какво да мисля - ще се окажа и главния си противник срещу покупката му.  Laughing

Споренето сама със себе си за сега не дава резултат, така че ще съм благодарна ако може още някой да се включи в спора ми - с информация за точно тази локация, със съвет, с каквото се сетите, защото не съм живяла в квартала и дори не знам какво да очаквам. Ходила съм по работа в района на пазара много пъти и ми харесва - ще ни е удобно там. Сега сме в Стрелбище до парка и ми е ясно, че разлика си има голяма, но това с грохота не го очаквах...
Дойде ми отгоре изневиделица...  Laughing Laughing Laughing
Търсех висок етаж заради прашоляка от колите, но дали пък в Сухата не по-добре да си на 1-ви етаж вместо на 10-ти, заради самолетите? (1-ви изобщо не ми е опция принципно, но до 5-6ти нищо друго не намирам в района- етажа или е 1-ви или е висок над 10-ти.)

бтв. много пиша, това ми е "малкото" наистина  Embarassed

# 25
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Защо ми се струва, че май има вече топла вода в Сухата река newsm78? Иначе там ще има спирка на метрото до Герена. ..Точно в този район сме капарирали апартамент Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 681
Свиква се с шума на самолетите.
Работила съм на 10 ет, със стара дограма и не ги чувах.
Може би ще е неудобно само при отворен прозорец лятото.
За бойлера - ще свикнете и като има втори за кухнята - не е страшно.
Квартала не го познавам, разходи се там няколко пъти, огледай.

# 27
  • София
  • Мнения: 311
Преди години ММ беше на квартира в Сухата река - блоковете до градинката. Аз с шума на самолетите и с топлата вода от бойлер така и не свикнах. Иначе е симпатичен квартал, но тези два проблема ме тормозеха много. Сега може и да са ги поотклонили самолетите - преди се чуваха зверски.
Иначе и аз съм в дилема - два апартамента до Попа 4-5 етаж без асансьор, по около 85 кв.м. Единият се нуждае от осн. ремонт - дограми, настилки, таван по който е текло /отгоре са таваните и ужким е ремонтирано/, вторият е със сменена дограма - трябва му само козметичен ремонт и е с едно помещение в повече на същите квадрати, като разликата в цените е 30000 евро. Първият ми харесва повече, но се чудя с ремонта дали няма да ни излезе по-скъп? И каква е приемливата цена за подобен апартамент?

# 28
  • Мнения: X
Каквато и дограма и изолация да сложите предполагам лятото спите на отворени прозорци? В такъв случай дограмата няма да помогне. Много зависи, има хора, на които нищо не им пречи и могат да спят на всякакъв шум, има и такива като мен на които всичко им пречи  Confused
В момента живеем до шумен булевард и лятото в стаята, която гледа срещу него просто е невъзможно да се спи. Това е и основната причина да го продаваме.
Та аз никога не бих си взела апратамент където ще чувам самолети, влакове и т.н...ако можех бих се изнесла в гората направо  Laughing но пак казвам: има хора, на които не им пречи или свикват. Вие трябва да прецените от кои сте  Peace
Другата дилема за водата я имам и аз, тъй като от 7 год. живеем в жилище с ТЕЦ и така съм свикнала с този комфорт, че не искам и да си помисля за друго. Харесхме много един апартамент, на който всичко друго му е супер, но няма ТЕЦ нито възможност за газ и много се чудим...никак не ми харесва на бойлер, а и отоплението също ме притеснява, тъй като в момента вкъщи радиаторите са спрени, 24 градуса и ходим по тениски...на ток май няма да може така...

# 29
  • Мнения: 108
Защо ми се струва, че май има вече топла вода в Сухата река newsm78? Иначе там ще има спирка на метрото до Герена. ..Точно в този район сме капарирали апартамент Heart Eyes

Ами ние старо строителство гледаме, и повечето нямат. Вие ново ли сте капарирали? Гледах какво ли не там в Сухата и още няколко квартала... и все като си мисля, че сме го намерили...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт