Четки за грим - 7

  • 81 083
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 338
Че те на МАК вече са изкуствени.

Интересно, защо така и откога?

# 661
  • Мнения: 31 392
Че те на МАК вече са изкуствени.

Интересно, защо така и откога?
От повече от половин година. Защото така е модерно.
Много по-зле са новите четки в сравнение със старите. Добре, че се запасих яко със старите четки.

# 662
  • Мнения: 2 223
И по - евтино.
Аз пък не съм влюбена в естествения косъм. На мен ми е по- трудно като гълтат половината цвят и почистването също е по - тегаво.

# 663
  • Мнения: 31 392
Не са по- евтини четките след промяната.

# 664
  • Мнения: 2 622
По-евтино като себестойност за производителя вероятно. Не за нас Grinning

# 665
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Четките изобщо нямат промяна в цената си след минаването им на синтетика.
Аз лично синтетична четка харесвам само за металически и блестящи сенки на клепача и за кремообразни сенки, останалите задължително естествен косъм ( говоря за очните четки ).

# 666
  • Мнения: 1 167
И на мен поръчката ми от Бюти Бей пристигна. Наистина е ужасно качеството на Зоева, имам четки от Китай под 2 долара, които са със същото качество. Да не казвам, че изглеждат като травъл сет, с мнооого къси дръжки.

# 667
  • Мнения: X
Аз какво ви разправях за Зоева? Joy

# 668
  • Мнения: 2 323
Не знам къде ви е проблемът с тях, честно. Тъкмо имам 3 нови от Cult Beauty, още не съм ги пробвала, но имам 4 други - не са ми пуснали косъм, не са се разлепяли, деформирали, не бодат, нищо. Не ги използвам често, защото тогава изборът ми не е бил умен и не правят баш това, което аз съм си мислела, че правят. Ммм, може пък и това да е, но нямам с кои други четки да сравня.
2 от 3-те, които получих сега, са бестселъри и по тип са точно четки, които се ползват при всеки грим, ще докладвам. Четката за лице сякаш наистина е с по-къса дръжка, хм.

Още си чакам и новите на Морфи, много ги харесвам тях, абсолютно могат да ми заменят Зоевите.

# 669
  • Мнения: X
Имам два комплекта на Зоева, и двата поръчвани от БютиБей.





И от двата съм доволна, въпреки че тези от втория сет ползвам по- често. Дължината на четките си е стандартна, не се скубят /за разлика от тези на Сигма/, не "загребват" нито прекалено много, нито прекалено малко продукт, чистят се лесно, съхнат бързо... Моите впечатления са повече от добри.

# 670
  • Мнения: 3 642
Че те на МАК вече са изкуствени.

Интересно, защо така и откога?
От повече от половин година. Защото така е модерно.
Много по-зле са новите четки в сравнение със старите. Добре, че се запасих яко със старите четки.
Ужас, добре че казахте. Може ли още от някъде да се намерят четки за очи с естествен косъм на МАК и на Сигма добър дубликат ли са, защото на Zoeva определено не са.
Не че е модерно, ама е по-евтино. Те ползваха по-скъп тип косъм за старите си четки, напоследък не съм се интересувала, даже не съм разбрала, че са ги заменили с изкуствен Sad


TuЛи в комплектите ти преобладават четки за лице с изкуствен косъм, преди имах от тях и от тях се отървах, косъмът е стандартен като на другите марки, нищо особено, дръжките обаче наистина са им къси. Сега ми е много по-добре с fancy witch, дръжките са им доста по-дълги и са ми по-удобни.
Моят коментар по-горе беше за четките за очи, от тях се жалвам сега, само такива поръчах, ако си ползвала от старите на Мак, ще разбереш от къде идва разочарованието ми. Търсех подобно качество на по-ниска цена, е нямат нищо общо, освен това някой по-горе, където каза, че качеството е като на китайските - вярно е /те и без това в Китай ги произвеждат/. Аз имах китайски четки от алиекспрес съм поръчвала и от амазон за проба, после ги продадох в разни благотворителни групи във фейсбук - същият дол дренки като на Zoeva.  Въобще не разбирам защо са толкова прехвалени.
5-тата четка от втория сет също я имах и при мен се скубеше, ама тя и тази за руж на fancy witch се скубе, само че е 100% естествен косъм и е по-мека, не ми е проблем, че са паднали 3-4 косъма от както я имам.
Единствената им четка, която харесвам, за мен е незаменима и сега взех втора е 318. С нея и черни сенки на UD си правя очната линия.
https://www.beautybay.com/p/zoeva/318-soft-paint-liner-brush/
Аз и от белите на Риъл Техник останах безкрайно разочарована, метнала съм ги някъде и въобще не ги поглеждам, обаче 2 четки на Мак са ми много малко Sad особено като се върна от майчинство на работа и вече съвсем няма да имам верме да пера четки.

Сега пак съм в търсене - търся четки за очи - за нанасяне на сенки и-- за блендиране като 217 - естествен косъм.

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 14:54 от anbibian

# 671
  • Бостън
  • Мнения: 13 711
Anbibian, гледала ли си Криолан?

PS Ох, да ви имам и бг сайта... малко инфо никога не пречи!
http://kryolan-bg.com/com/catalogue/view/category/22/%D0%90%D0%B … D0%B0%D1%80%D0%B8

На този сайт им инфо за всяка четка:
https://ae.kryolan.eu/products/pencils-brushes/brushes

PS Четките на Сефора също не са лоши!


Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 15:49 от Agent Provocateur

# 672
  • Мнения: X
anbibian, разбирам те какво имаш предвид. Аз се чувствах така излъгана от четки на Сигма. Неудобни /за моята ръка/, скубят се... а бая сериозна поръчка бях направила и доста време чаках намаленията за Черен Петък, по- скоро май доставката беше безплатна, не помня вече.  Thinking Не съм се прехласнала чак по четките на Зоева, но да- намирам ги за доста добри. Някои ползвам ежедневно, други пък съвсем съм ги забравила. Дали са с естествен или изкуствен косъм на мен не ми е особено важно, залагам най- вече на това как аз се сработвам с въпросната четка, по- скоро моята техника /а може би и липсата на такава/.  Laughing В активно използваните четки имам и стари на МАК /нищо, че като качество, изпълнение и "поведение" не намирам за нещо чак УАУ, въпреки че са били иконични едва ли не, но факт е, че не се скубят поне/, имам и техни "нови", имам и сполучливи на Сигма, и такива на Зоева, тук таме някоя и друга Криолан, Диор, Герлен, Кико или Сефора, а любимото ми късо кабуки е точно от бялата серия на РТ- то пък излезе желязно просто. Въобще миш- машът е чуден, но именно на базата проба- грешка съм си събрала най- оптималния за моите нужди /и умения/ към момента набор от инструменти. Факт е, че много по- лесно би било да има еднозначен отговор тип "Тези ДА, онези- НЕ", но опитът и практиката са ме убедили, че нещата в нито едно отношение не стоят така. Пожелавам ти да си намериш твоите си четки, за твоята ръка и движения. Тогава удоволствието и ефективността от цялото свещенодействие, наречено "грим", наистина е още по- голямо. Heart Eyes

# 673
  • Мнения: 2 453
Момичета в момента съм я Америка и се чудя какви четки и гримове да си взема които са по изгодни тук. Някакви препоръки?

# 674
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Момичета в момента съм я Америка и се чудя какви четки и гримове да си взема които са по изгодни тук. Някакви препоръки?

Аз бих си взела Уейн Гос или Смит ако бях в Щатите.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт