Искам да кърмя легнала, но не мога :( Дайте ми съвет

  • 1 569
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
Става и с малки бебета, но се научи когато не ти се спи, за по- сигурно.
Защо "когато не ти се спи, за по- сигурно."? Какво имаш предвид?  newsm78
Но за първите няколко пъти винаги имай някой под ръка, който да ви наблюдава (таткото или някой друг), защото много лесно се заспива в тази поза!
Ами научаваш се, когато не ти се спи, за да не заспиш докато се учиш Wink

# 16
  • Мнения: 288

[/quote]
Ами научаваш се, когато не ти се спи, за да не заспиш докато се учиш Wink
[/quote]
За да не проспиш урока!  Wink

# 17
  • Мнения: 110
Аз не мойех да направя опит дори ,да седна 20 дена и нямх друг избор освен легнала да кърмя .Не съм срещала трудности стана си естествено от раз. Можеби защото не съм и помисляла за друга поза .А гърдите ми си бяха малки ,доста малки,но пак ставаше.Опитаи пак .За мене беше много лесно.

# 18
  • Мнения: 2 085
И аз почти само легнала кърмя, много рядко седнала (само ако има нещо, което искам да запям по ТВ-то или ако ще излизаме на разходка)
newsm10
В началото и на мен ми беше доста трудно.Чекнех се в неописуеми пози, чудех се къде да си дяна ръцете.Обаче като му хванеш цаката smile3524 Sleeping -кеф - и бебо сит и мама се наспала Hug

# 19
  • Мнения: 507
Аз кърмя легнала от първия ден, просто не можах да науча правилната поза в седнало положение и сега понякога като сме навън е доста трудно и неудобно и за него и за мен.  Confused Като си свикнеш по един начин после ти е много трудно да си промениш навиците.

# 20
  • Мнения: 463
Ние в началото само така се справяхме с кърменето-легнали,корем срещу корем,аз също слагах възглавница или одеало за за гърба си,за да имам опора.По-късно се научих да кърмя седнала.
Успех

# 21
  • Мнения: 453
Легнали е "нашата поза"! Wink
Кърмя така още от родилния дом.
Моята глава е върху 2-3 възглавници (ако се проточи процесът има риск да ми се схване врата, та трябва да ми е удобно), Мини слагам върху плоска възглавничка, покрита с памучна пелена.
И се завиваме с чаршаф. Когато се каня да кърмя командвам мъж ми: "Прави конфигурацията!" и той реди всички тези неща на леглото.
Значи котаракът лежи с лице и корем към мен, аз също опирам корем в нейния. Понякога позата е като от втория постинг в тази тема, понякога слагам главичката на кота в сгъвката на ръката ми. Така е по-добре, щото кота в добре гушнат и скоро зацоква с охота, та чак подбелва очи от кеф. Недостатък на позата е, че често се приспиване взаимно така. И че когато е върху ръката ми, главичката на кота понякога се запотява.
Успех и добър апетит на бебето! Grinning

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз кърмя по същия начин, но започнах някъде след третия месец.Дотогава се кърмехме седнали , а само нощем легнали. Много ни е удобно и на двамата. Peace

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Пробвай различни пози докато накрая откриеш най-удобната и за двама ви. Просто ви е нужно време! На мен легнала ми е супер удобно, защото той продължава вечер да се буди много често, а така се наспивам и в същото време той не е лишен от любимата цицка.

# 24
  • Мнения: 3 591
само кърмиш ли, щото аз преди нощното хранене (те даже са 2 при нас) сменям памперса, да не би да се минавам нещо  Rolling Eyes  Stop

 Mr. Green минаваш се:)
ако не сте наакани или подсечени вземай в леглото бебето и спете двама. Аз дори не се сабуждам и незнам колко пъти е сукал. Само ако се е размъркал го премествам на другата гърда.

# 25
А може ли мама по гръб и бебо върху нея newsm78.Защото аз и така му давам на моя мишок.Става като корем с корем
Здравей, Цвети!!!!!
Приятно ми е да се запознаем. Четях постингите в кърмаческия и случайно забелязах, че си от Асеновград. Аз също съм от Асеновград и сина ми е роден също на 31.03.2006г.
Ако искаш можеш да ми пишеш. Аз обикновено влизам в "Бебета родени март 2006"
Хубав ден!! Simple Smile Simple Smile

# 26
  • Мнения: 288
Браво мами, благодаря за съветиет - вече успяхме  Grinning е, разбира се още не ми е супер удобно, но мисля, че с времето ще се изгладят нещата - бебко си суче ли суче  baby_neutral аз си поспинквам и така, само дето трябва да придържам цицата, че му запушва чат-пат нослето и ме е страх. Но... и това е напредък Peace Благодаря много на всички!   bouquet Здрави и щастливи бебчета ви желая!

# 27
  • Мнения: 5 391
Вече се изтарикатих и от известно време вечер го кърмя легнала, още от първият път се получи Peace

# 28
  • Мнения: 3 810
Филипа , страхотни са ви крачетата! Wink

Общи условия

Активация на акаунт