Завърнах се и имам много въпроси:)

  • 2 149
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито!!!
1.Не съм го отучвала, сам го направи на около годинката  Rolling Eyes
2.шишетат не съм държала на специално място, а в кухнята

# 16
  • Мнения: 1 446
Честита дъщеричка! Да сте живи и здрави!
1. От нощно хранене се отказват сами т.е. Моя към края на 1м. се отказа сам
2. Стерилизирах шишета 1 път на ден до 6м.После 1 път седмично. Шишетата държав в голяма пластмасова кутия като предитова съм посушила със специална за случая хавлия.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Честито!!!!!!!!!! Да ти е жива и драва дъщеричката и само радост да ти носи!  smile3525

Както преди мен са ти отговорили, от нощното хранене бебето само ще се откаже. Ели от четири дни не се буди нощем да яде, а е само на 2 месеца. Изварените шишета ги прибирам в шкафа на беба. Не стерилизирам често, защото сме на кърма и не се налага, но със каката стерилизирах веднъж дневно, но не помня до колко месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Честито бебе!
Аз лично не съм привърженик на нощното хранене.Не знам...Мисля,че коремчето на бебето има нужда от почивка през нощта/говоря за АМ/.Аз съм ги оттучвала моите момиченца след първия месец.Правех го като дърпах вечерно време леглото на бебчо до спалнята ни и като се събуди през нощта или и държах ръчичката и пеех,или слагах залъгалката,или водичка.Точно за 5-6 дни се отучваха и започваха да си спят спокойно.Така успях да ги отделя сами в стая рано и сега си спят и двечките без да се будят.

# 19
  • Мнения: 1 666
Първо - Честито!   bouquetДа сте живи и здрави и само да се радвате взаимно!
И на въпросите - 1. От нощното ядене моя син се отказа сам още през първия месец. Махна и яденето в 12ч. вечерта и в 3ч. сутринта. Но го направи сам - просто спря да се буди.
2. Шишетата ги стерилизирам след всяко използване. Като се съберат три използвани шишета (толкова ми побира стерилизатора) ги пускам да се въртят в микровълновата. После ги сглобявам (ама как звучи само) и ги прибирам в един от шкафовете на кухнята, който още от прибирането ни вкъщи отделих само за бебешорски неща - кутията с млякото, чайчето, шишета, сега вече лъжички, купички и т.н. Така ми е по-удобно и когато трябва някой да свърши нещо вместо мен, защото се знае къде са му всичките "посуда" на малчо, а и все пак са прибрани.

# 20
  • Мнения: 11 547
Честито бебче!Да сте живи и здрави!  bouquetМоята дъщеря сама се отказа от нощното хранене когато навърши 2 месеца.Шишета почти не съм използвала,защото кърмех а и още кърмя,но тези,които си бях приготвила ги държах затворени в голяма тенджера след стерилизацията. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 042
smile3525ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА!
ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА ТЕ РАДВА!


Момичетата вече са ти казали, че е най-добре бебчето да се остави само да се откаже от нощното хранене. Така беше и при мойте деца. Синът ми се отказа от нощното хранене през 3м.
Аз стерилизирах шишетата след всяко използване. Събирах по няколко и ги стерилизирах, след това си ги слагах в едно шкафче определено за нещата на бебчо. Стерилизирах до към 6м.

# 22
  • у нас
  • Мнения: 660
ЧЕСТИТА ТИ МАЛКА ПРИНЦЕСА АНЖЕЛА

След толкова много отговори,аз нямам какво да добавя,освен да ти пожелая бързо възстановяване,а малката кукла да оставя мама да се наспика.Не можеш да я откажеш от нощното хранене,ако тя сама не го пожелае.Даже да я залъгваш с вода през нощта,тя пак ще се буди,така че изчакай малко и всичко ще си отиде по местата.

# 23
  • Мнения: 695
     Честита ти дъщеричка да ти е жива и здрава smile3525
От нощното хранене тя сама се отказа.давах й на поискване без да спазвам някакъв режим вечер и после тя сама спря.А стерилизираните шишета ги поставяш или във някакъв съд с капак или просто ги покриваш с нещо Peace

# 24
  • Мнения: 6 472
ЧЕСТИТА ТИ ДЪЩЕРИЧКА
   bouquet

По- добре недей да се мъчиш да махаш нощното хранене сега. Ще прекарате един безсъни ревливи нощи без особен резултат. И двете ми дъщери махнаха среднощните закуски към 2 месец.

Малката я кърмех и не ми се е налагало да стрерилизирам шишета, но помпата и залъгалката ги пусках в микровълновата веднъж на ден. Ползвах най- обикновена пластмасова кутия, която издържа на топлина. На капака бях пробила дупка за да излиза парата.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Честита дъщеричка и от мен!  bouquet
Не съм се мъчила да отказваме ядене,тя сама го направи към средата на третия месец,а шишетата си ги вадех и затварях-не ги сушах,но не знам защо.Вече не стерилизирам.

# 26
  • Мнения: 107
Честита дъщеричка! Да ти е жива и здрава и само радостни да ви носи!
Стерелизирах 1 път дневно вечер, като си оставях шишетат в самия стерилизатор, или пък на плота в кухнята. Това докъм 6-7 месеца, после веднъж седмично и някъде кум 10-11 месеца спрях, даже и по-рано май!
За нощното хранене - ами отказах я още първата седмица, никога не съм я хранела през нощта. две нощи давах водичка, гушках, милвах и тя спря да се буди. А в 12 вечер съм я хранила не повече от 3 седмици, искаше да си спи и това си е! Аз съм против нощното хранене, но зависи и от самото детенце, смисъл ако е мъничко или недоносено и т.н. няма как да се отказва от тази си дажба. Ама моята госпожица се роди 4.3000!

# 27
Честита рожба и много радост да ти носи!

1. Привърженичка съм на мнението, че децата сами се отказват в някакъв момент. Моята дъщеричка се отказа сама на 5 навършени месеца.
2. В началото стерилизирах шишетата ежедневно, сутрин. Държах ги в стеризиатора (тези, които не ми бяха нужни). Но тъй като бебка беше само на кърма (и вода не искаше), а и никакви биберони (нито залъгалки, нито на шишета) пожела, затова след 1-2 месеца престанах да стеризирам - всъщност всички шишета ми останаха практически неизползвани. Както и всички залъгалки.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
честито бебешорче:)
1.когато само се отучи..малкия спря нощното към 3 -ия месец
2.И аз ги държах на плота в  кухнята.Сега направо в стерилизатора.Ама аз ползвам само една помпа...

# 29
  • Мнения: 535
ЧЕСТИТО!!!  bouquet  За нощното хранене дъщеря ми се отказа сама на 2 месец,а бебо сега не го храня вечер.Шишетата ги държа в стерилизатора.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт