Откога перете дрехите на бебоците с общото пране?

  • 3 903
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Перях дрехите на денислав отделно с бебешки прахове, докато навърши 2 години. после започнах да го пера заедно с нашите дрехи, но с Персил сензитив, Ариел и задължително омекотител.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При баткото от 10-11 месец а при малкият още от 5-6 месец ги пера с нашите.
 

# 17
  • Мнения: 394
 От 5-6 месеца и аз.Нямахме  никакъв  проблем.

# 18
  • Мнения: 3 342
От раждането. Бебето е непрекъснато в ръцете ми и в контакт с дрехите ми, спи при мен в леглото - не виждам никаква причина да деля прането. Естествено, очебийно мръсни дрехи не слагам в общия кюп Grinning
newsm10
И аз пера дрехите на бебо от самото начало заедно с нашите. Какъв е смисълът да ги отделям??? Нали това е целта на пералнята - да ги изпира.
А и както казва hedra бебето е непрекъснато в контакт с нашите дрехи - та дори и неизпрани, когато го гушнем. За мен да се отделят дрехите на бебето и да се перат отделно е пълна безсмислица.

# 19
  • Мнения: 1 878
Баткото го перях до 3 годинки отделно  Crazy, сега бебо като стане на 1 мисля да го приобщя към семейните ценности  Mr. Green

# 20
  • на Север
  • Мнения: 503
първият месец ги перях на ръка, вторият започнах да слагам горните дрешки в пералнята при нашите, а третият вече и бодитата й слагах в пералнята с обшото пране

# 21
  • Мнения: 743
Аз  перях на Ники дрехите с нашите от 5-6 месец ,само долните ги перях на половин пране с чаршафите му.
Аз имам едно въпросче ако изпера дрешките на Ники които са стояли в гардероба 9 години за бебето с прах за големи дали ще му стане нещо?

# 22
  • Торонто
  • Мнения: 837
Според мен дрехите на бебето се перат отделно единствено заради специалния прах, за да не направи някаква алергия от праха на големите. Но ако няма проблеми с това - защо да се разделят от големите - в края на краищата всички излизат накрая изпрани.

# 23
  • Мнения: 116
Добре а аз да питам и бельото си ли перете заедно с бебешките дрехи,защото според мен е доста нехигиенично това.Дъщеря ми е на 5 години и аз все още не и пера дрехите с нашите,е ако няма бельо в пералнята си позволявам да смесвам но иначе NaughtyИ не мислете че е някаква мания просто не ми се струва редно Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 381
До годинка ще пера нейните дрешки отделно wash

# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
Не смятам някога да й пера дрешките с общото пране. Винаги се събира по една пералня само нейни неща, защо да ги смесвам с нашите? Пък ми се вижда и нехигиенично.

# 26
  • Мнения: 3 342
За праха за пране съм донякъде съгласна. Поне до време.
Откакто се е родил бебко аз пера и нашите дрехи с Персил Сенситив, така че нямам проблеми.

Но, моля ви, обяснете ми за нехиеничността Praynig
Кое му е нехигиеничното?
Това че преди изпирането дрехите на бебето се докосват до нашите дрехи ли?
Ами нали като го носите, пак се получава същия ефект.
А и вашите дрехи с какво толкова ги измърсявате? С биологични отпадъци ли, с радиоактивни ли... newsm78
Сериозно - не проумявам...
Ако се събира цяла пералня само с дрехите на бебето - идеално, но ако не - защо трябва да си усложняваме живота?

# 27
  • Мнения: 967
По принцип пера дрехите му отделно. Понякога слагам няккои бебешки дрешки при общо пране, но никога бельо. Някак си не ми се струва хигиенично неговото бельо да стои редом с дрехите, с които сме седели по гадните сдалки на градския транспорт например и се обрали прахуляка на половин София Rolling Eyes Аз винаги като се прибера от работа се преобличам точно, за да няма детето досег с дрехите с които съм била цял ден, какво остава да сложа тези дрехи редом до бодитата му. За връхните дрехи нама проблем - както са писали майките вече - така или иначе се гушкаме по цял ден и дрехите ни се допират, но бельото държа да му пера отделно - може и да се престаравам, но нали пере пералнята, а не аз, така че не ми пречи.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 272
Не помня точно ,но мисля че около годинката. Аз не съм от тези майки тето държат всичко да е стерилно. Е не и давах да ближе обувките( пример който ме потресе, които ми даде една познат, че нейното дете така правило!!!???!!!???)

# 29
  • Мнения: 120
Само първия път изпрах бебешките дрешки отделно. След това заедно с нашите, основно с белите дрехи. Просто пусках на по-ниски градуси, за да не се раздърпат и дълго време ползвах бебешки прах за пране в пералнята. Нали от него не се дразнела бебешката кожа и не предизвиквал алергии. Мисля и с това ми бебе да направя така.

Общи условия

Активация на акаунт