Отговори
# 45
  • Мнения: 1 675
Аз съм с  ПАП2 след 3А и лечение с Клион -Д. Но....същевременно:3-4 цитонамазки за потвърждение и паралелна проверка на притеснителния резултат, колпоскоп-2бр. До биопсия не стигнах, защото лекарите не пристъпваха до това. Сега пак ми предстои контрола, за да потвърди  обнадеждаващия резултат и все още съм на тръни.

# 46
  • Мнения: 3 941
Здравейте,
От няколко месеца имам прокървяване по средата на цикъла. Тоест цикъла приключва, имам два,три дни чисти и пак ми зацапва за няколко дни. Имам раничка, но засега я наблюдаваме само. Според двама лекари е на хормонална основа. Всичко друго си е наред. Сега ми предписаха Регулон  и се чудя дали да го взимам. Въобще не харесвам разни лекарства и особено противозачатъчни.
Някоя от вас пила ли го е да сподели мнение?!

# 47
  • Мнения: 241
Здрейте
Някой да има отзиви за доц. Тимева от клиника Щерев. Препоръчаха ми я като много добра лекарка за ранички и тем подобни. Аз имам раничка, но едновременно с нея постоянни инфекции и общо взето не се подобрявам изобщо и нея ми я препоръчаха. Аз съм от Пловдив и не знам дали има смисъл да пътувам до София. Ако знам че ще ме оправи, ейсегичка тръгвам  Grinning

# 48
  • Мнения: X
Форумът не е лекар, самата аз от много време съм със жълтеникаво розово течение през целия Мц , обърнете се към лекар This_season, едно такова прокървяване може да е всичко, и овулаторно кървене и хормонален проблем, на мен ми изглежда нещо като проблем с естрогена може би  bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Излезе моята цитонамазка и вътре има едни дискохезивни клетки, които ме тревожат. Имате ли идея какво значат?

# 50
  • Мнения: X
Мира, колпоскопия правена ли ти е, и евентуална биопсия , аз за 1 път ги чувам н итересн на истината ooooh!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не, нищо такова не ми е правено...

# 52
  • Мнения: X
Излезе моята цитонамазка и вътре има едни дискохезивни клетки, които ме тревожат. Имате ли идея какво значат?

Постни цялото описание. По принцип не е добре да има.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 108
 Tired
Ето цялата описателна диагноза (три месеца след криотерапия):
* ектоцервикални клетки предимно от суперфициален вид; групи от клетки с некротични промени; обилно лактобацили на Дьодерлайн; бактерии /+/; оскъдно левкоцити; детрит;
* ендоцервикални клетки - групи от нормални цилиндрични клетки и групи с регенераторни белези след лечението /плоскоклетъчна метаплазия/; дискохезивни клетки; слуз; левкоцити;

Това е, криотерапията беше на 9 Септември 2016г., цитонамазката е взета през декември 2016г. 

# 54
  • Мнения: X
Останалото не звучи хич притеснително, дано са свързани със заздравяването след криото. Защото по принцип са ранен признак за злокачественост. Ако патологът и докторът ти не ги притесняват вероятно са от криото. В останалото, което са описали, няма индикации за такъв проблем.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Спокойна беше док...

# 56
  • Мнения: X
Сега видях, че си с рисков ЧПВ. В частна лаборатория ли ги гледат цитото? Ако да, отиди, моля те, за следващата намазка след три месеца в онкото. Да я вземе някой с повече опит с тези проблеми, и да я погледне патолог, който е свикнал да гледа за тях. Знам, че не е приятно да те рови нов лекар, ей така, за успокоение отиди. Особено след като е лекувано с крио, а не е пращано за биопсия и е било в канала.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Благодаря за съвета Simple Smile Ще имам предвид.

# 58
  • Мнения: 2 461
Имам следното питане, как става ходенето в обнологията за вземане на цити. Отивах, ако има свободен си плащаш и готово или? Никога не съм ходила и не знам как работят. Все ходя на частно в някоя клиника, но може би след като прочетох предишния коментар и се чудя не е ли редно да ходя в онкото. Там може би най-добре ги знаят нещата. Ще очаквам все пак, ако някой е запознат, да ми обясни по-подробно. Хубави резултати на всички.

# 59
  • Мнения: 4 872
 Здравейте
 Преди две години ми откриха 'раничка' на шийката на матката. По препоръка на няколко доктора се съгласих да ми я обработят. Направихме след това цитонамазка и резултатът беше ПАП 1. Преди няколко дни ходих на профилактичен преглед и лекарят установи, че 'раничката' си е все още там. Препоръча ми течно базирана цитонамазка и сега чакам резултат, който ще излезе във вторник. Признавам, че съм притеснена, но се старая да мисля положително за резултата. Пожелавам хубави резултати на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт