Отговори
# 60
  • Мнения: X
Имам следното питане, как става ходенето в обнологията за вземане на цити. Отивах, ако има свободен си плащаш и готово или? Никога не съм ходила и не знам как работят. Все ходя на частно в някоя клиника, но може би след като прочетох предишния коментар и се чудя не е ли редно да ходя в онкото. Там може би най-добре ги знаят нещата. Ще очаквам все пак, ако някой е запознат, да ми обясни по-подробно. Хубави резултати на всички.
Взимаш направление от личната, в онкото има АГ кабинет, където преглеждат диспансерните. Обикновено първо минават те, а след тях тези като теб. При нас кабинетът е само до 13ч и всеки ден различен лекар преглежда, като ако има операции, може да се наложи да почакаш повече. Попитай в темата за хистеректомията ако има момиче от твоя град, което ходи на диспансерно, да ти препоръча лекар, защото и там има неприятни и некадърни. А аз толкова години все на частни ходех, накрая ми го хванаха в поликлиниката, отидох с направление, защото нямаше по частните свободни часове. После в онкото още при взимането на биопсия позна докторът какво ще излезе от нея като резултат/стадии.

# 61
  • Мнения: 3 945
Dados, Благодаря за мнението ти. Гинеколог може ли да пусне направление за  изследване на този хормон?!

# 62
  • Мнения: X
Може зависи ако е по Здравна каса, би трябвало да няма прочлем но не ъм запозната, със Здравната каса, другото което прочетох преди секунди е направи си пълен преглед и ултразвук за да изклчиш евентуално миома, попаднах на нещо, преди малко, другото което просто говори с твоя АГ сподели му какво се случва  bouquet

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 4 080
момичета, има ли смисъл от профилактично изследване на туморни маркери за рак на яйчниците или ще са пари на вятъра

# 64
  • Мнения: X
Аз съм правила маркер СА 125 преди години селд киста 28 мм и повече не съм, по скоро си мисля че ако е иало някакъв проблем например са били под или над нормата могат да се повторят но ако при първото изследване всичко  било наред то тогава не.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 4 080
по принцип питам, никога не съм изследвала, четох че само маркер СА125 не е достатъчно, трябвало заедно с маркер НЕ4, ама заслужава ли си да се дадат 90-100 лева просто за профилактичното им изследване, евентуално всяка година, заедно  с цитонамазката

# 66
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Пари на вятъра са това за мен .Аз имам правени , защото ми е махнат единия яйчник , искаха и другият да махат . Този 125 е толкова подвеждащ и се влияе , може да ти изкара акъла .Лапароскопията си остава  най-точния метод за диагностика .

# 67
  • Мнения: X
bur02, за профилактично няма никакъв смисъл. В ранен стадии може изобщо да не ти е повишен 125. Маркари се поглеждат при диагностициран проблем, за да потвърди евентуално злокачественост. И след лечение за проследяване в комбинация с останалите изследвания. Само маркери не виждам с какво ще ти помогнат.

# 68
  • Мнения: X
Сучвало ли ви се е кто ходите до тоалетна по малка нужда, при уриниране и напън да имате болки ниско в корема в ляво или дясно , днес ми се случи два пъти при напън да усетя там болка. Не е силна и ми се задържа като изляза от тоалетната. Но ми преминава не е постоянна  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 2 461
Да, случва се, когато съм се стискала.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Сучвало ли ви се е кто ходите до тоалетна по малка нужда, при уриниране и напън да имате болки ниско в корема в ляво или дясно , днес ми се случи два пъти при напън да усетя там болка. Не е силна и ми се задържа като изляза от тоалетната. Но ми преминава не е постоянна  Rolling Eyes
На мен често , но съм след лапароскопия, премахната киста и малко от ляв яйчник и съм подготвена психически , че такава болка ще имам занапред Simple Smile

# 71
  • Мнения: 145
Момичета, тези които са конизирани, случвало ли ви се е след първия цикъл като мине, да имате по-обилно бяло течение? При мен е някак воднисто даже, ту прозрачно, ту белезникаво.  newsm78

# 72
  • Мнения: 3 480
Извинявам се, че нахлувам в темата, тук има много изключително полезна информация. Има ли отделна тема за миома? Търсих и темата се дискутира в други теми в друг контектс.
Благодаря!  Hug

# 73
  • Мнения: X
Питай  тук все ще се намери отговор  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 12 012
Извинявам се, че нахлувам в темата, тук има много изключително полезна информация. Има ли отделна тема за миома? Търсих и темата се дискутира в други теми в друг контектс.
Благодаря!  Hug
има тема за миоми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=903793.msg34402349#msg34402349

но наистина и тук можем да помогнем. аз самата съм претърпяла лапароскопско отстраняване на миома.

Общи условия

Активация на акаунт