Отговори
# 75
  • Мнения: 3 480
Благодаря Dados.

Питам, защото не съм в България и тук ще отнеме месеци, докато разберат каква миома имам и какво може да се направи.
Всяко лято си правя цитонамазка, ехограф и микробиология профилактично, защото тук профилактиката е на 3г.  #2gunfire Откриха ми миома с диаметър 66-74 мм (размерите са от ехографа) и лекарката при която ходих ми обясни че не е опасно, ако не расте и понеже скоро може да вляза в менопауза (а може и да минат 8-9г.) трябва да се преглеждам на 6 месеца, но не препоръчва операция. Майка ми имаше миома и се оперира на времето; аз имах спирала, която махнах поради кръвотечения след второто раждане и полип.  
Вчера отидох при ДжиПито (беше 20 годишна Индийка), нямаше преглед, само ми опипа корема (защо, след като миомата е ниско) и ми даде направление за ехограф. Попита ме какво искам да направим?! четох в нета за лазерни операции и за операции през влагалището. За ехографа чакам писмо до 3 седмици с час - кой знае още колко време ще ме мотаят.
Цикълът ми е много тежък, с много обилно кръвотечение, иначе си идва навреме, имам съсиреци и ходя много често да уринирам. Сигурно че кажете, че няма кой знае какво за притеснение и че много жени живеят с миома. Но аз съм сравнително слаба и изглеждам като бременна в 4-5и месец; иначе 'коремът ми е залепен за гърба'. Освен това мисълта, че това 'нещо' е в мен не ми дава мира.
Как се третира миомата в България? Сигурно зависи от индивидуалния случай. четох че има и хормонално 'лечение' за вероятно смаляване, мнения, препоръки?

# 76
  • Мнения: 3 480
Змия, благодаря - отивам да чета.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 026
В България се пристъпва към операция при такъв размер.
На мен докторът ми каза, че до към 7 сантиметра може да се направи лапароскопска операция, при по-голяма миома се прави коремна операция.
По-малки миоми обокновено не се пипат, ако не създават проблеми, но при теб този обилен цикъл вероятно е причинен точно от миомата.
Хистероскопска операция е възможна, когато миомата е на вътрешната стена на матката.
При интрамурални и субсерозни се прави лапаро или коремна операция.

# 78
  • Мнения: 3 480
Благодаря за бързия отговор. Трябва да чакам ехографа. После ще ме пратят на 'женски доктор'.
Да уточня, че когато казах миома и показах бележка от моята гинеколожка написана на латински, жената се опули с истинско недоумение. Как каза се казва това дето са ти го открили?!  newsm78 Казах миома или фибройд ... Ще настоявам, хич не искам да ме оперират, но не мога да си представя и да чакам менопауза, на 41 съм.

# 79
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте момичета Simple Smile

Пиша Ви с молба да ми помогнете в разчитането на резултата ми от цитонамазката:

Суперфициални и интермедиерни плоски епителии, ендоцервикални и регенераторни клетки, зряла и незряла плоскоклетъчна метаплазия, доста левкоцити.

Флора: Дьодерлайн

Заключение: PAP 2 В гр.

За рутинен контрол.

И микробиология:

Суперфициален епител, много левкоцити, коки и бактерии(анаеробни), редуцирана млечнокисела флора. Няма растеж на аеробни бактерии и гъбички.
Заключение:Гранично състояние.

Ще съм безкрайно благодарна на мнение за моя резултат!  Hug


# 80
  • Мнения: X
Мисля че всичко е наред в този резултат, незнам може  би ти трябва микроибология. С тези много левкоцити, тази метаплазия е доброкачествено преобразуване на клетките. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Мисля че става дума да някакво възпаление  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 12 026
От резултатите от микробиологията става ясно, че вагиналната флора е неприятно изменена. Работи в тази посока.

Лекар препоръчал ли е лечение?

# 82
  • Мнения: 7 053
Бихте ли ми помогнали с разчитане на резултата от цитонамазка и микробиология, защото съм на лекар чак другата седмица, а се притесних сериозно..
Микроскопско изследване :         
Скрит текст:
* Левкoцити :   < 5 левкоцита на зрително поле      
* Lactobacillus spp. (Nugent):   2-4 лактобацила на зрително поле ( силно редуцирани )      
* Candida spp.:   ( - ) Отрицателен      
* Trichomonas vaginalis :   ( - ) Отрицателен      
Нормални изолати   Не се изолира патогенна бактериална флора.      
Kултурелно изследване и заключение   Силно редуцирани лактобацили без данни за бактериална вагиноза.
какво значи <5 левкоцита?

Цитонамазка:
Скрит текст:
Забележка: Адекватност на материала:
Задоволителна за преценка

Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз
Еритроцити

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Метапластични клетки
Възпалителни клетки
Слуз
Еритроцити

PAP II C

Малко предистория: И преди съм била II C, както и II Б - имах папиломи, които лекарят обгаряше, правила съм си HPV тест два пъти, но и двата бяха отрицателни - 0,34 и 0,46. Това последно 2014г., лекарят ми беше казал да си следя за наличие на нови папиломи и ако видя-да отивам. Сега нямам нищо видимо..

# 83
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте момичета Simple Smile

Пиша Ви с молба да ми помогнете в разчитането на резултата ми от цитонамазката:

Суперфициални и интермедиерни плоски епителии, ендоцервикални и регенераторни клетки, зряла и незряла плоскоклетъчна метаплазия, доста левкоцити.

Флора: Дьодерлайн

Заключение: PAP 2 В гр.

За рутинен контрол.

И микробиология:

Суперфициален епител, много левкоцити, коки и бактерии(анаеробни), редуцирана млечнокисела флора. Няма растеж на аеробни бактерии и гъбички.
Заключение:Гранично състояние.

Ще съм безкрайно благодарна на мнение за моя резултат!  Hug




Много Ви благодаря за мненията. Да, лекарят ми препоръча Гинофлор и Флажил. Минаха 3 месеца и вчера лекарят ми направи биопсия и нова микробиология. Аз дори не разбрах, че ми прави биопсия. Отидох за нова цитонамазка. Решил е така за мое спокойствие, защото бях притеснена от резултатите. Сега пък ми е притеснено дали не направихме по-лошо с презастраховането с биопсия. Как мислите? Може ли да ми навреди? Пропуснах да кажа, че имам и раничка на шийката на матката-около 1 см.

# 84
  • Мнения: 2 463
При раничка, биопсия си трябва. Само не ми харесва, че не е казал?!? Успех с резултата.

# 85
  • Мнения: X
Колпоскопиа и евентуална биопсия ако се види нещо.  bouquet

# 86
  • Мнения: 1 894
МираМира, обърни си малко по-сериозно внимание... Не е нужно да се стряскаш, но биопсията определео не е презастраховане. При положение, че имаш видима раничка и резултат, който казва зряла метаплазия, червената лампа свети. Отделно възпалителни процеси очевидно и от бактериална инфекция, а вероятно и от други неща може да има при по-задълбочени изследвания.

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 14:39 от becky bloomwood

# 87
  • Мнения: 1 795
Здравейте, дами,
Наскоро при профилактичен преглед ми откриха раничка на шийката на матката. Другата седмица имам час при д-р Димитров в клиника Щерев за второ мнение и евентуално електрокоагулацията мисля да я правя там. Ще съм благодарна ако някоя е правила тази процедура там и може да сподели колко горе долу излиза като цена? Видях, че по ценоразпис е 95 лева, но в описанието  пише, че има изискване за 1 ден болничен престой (горенето не е ли 15тина минути?!), а той май е към 100лева?

# 88
  • Мнения: 7 053
Моля, кажете нещо за моята цитонамазка  Confused

# 89
  • Мнения: 2 463
Моля, кажете нещо за моята цитонамазка  Confused
аз не разбирам много, но така бих си я разчела: че трябва да се увеличат лактобацилите - добрите бактерии, които ще вземат връх над левкоцитите - лошите бактерии. 2 група е добра, проследяване след 6 месеца, заради папилома вируса!

Виола, а имате ли колпоскопия?
Раничките се проследяват няколко години. Правят се цито, колпоскоп и биопсия, ако се налага. Горенето в краен случай, но вие си знаете.
Аз лично съм горена с ток и съм без болничен. Не е приятно, но бързо минава.

Общи условия

Активация на акаунт