Рим - петнадесета тема

  • 77 068
  • 773
  •   2
Отговори
# 705
  • IT
  • Мнения: 3 704
Всички автобуси от градския транспорт ли имат вендинг апарати? 
Нито един няма

# 706
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Всички автобуси от градския транспорт ли имат вендинг апарати? 
Нито един няма
В сайта на atac пише "on-bord ticket vending machine", та затова си представих, че има някакви автомати за самотаксуване като в софийските трамваи например. Може би се има предвид купуване от шофьора newsm78. Чудех се от къде мога да си купя билет, ако се кача на автобус от място, в близост до което няма "тикет офис" newsm78, като спирката в близост до Биопарка. 

# 707
  • До морето
  • Мнения: 7 121
Здравейте, тръгнах да купувам билети за мача Лацио-Торино от този сайт http://www.footballticketnet.com/ss-lazio?gclid=CK7VoMjPrdICFYcV0wodcX0LGA но никъде не мога да открия как ще получа билетите, на мейл ли или някъде на място трябва да отида да ги взема? Някой може ли да ме ориентира или пък да ми дадете друг сигурен сайт, от където да купя билети?

Допълвам си въпроса - Знаете ли дали Стадио Олимпико може да се разгледа отвътре? Били сме на Камп Ноу и на Сан Сиро в Милано и много ни хареса. Мъжа ми е голям футболен запалянко и ми се ще да отделим време и за това? Как се стига до стадиона - метрото ходи ли до там? Извинявайте за глупавите въпроси. И последно - има ли нещо специално на 12.03? Мачът е отложен за 13.03. В някой от сайтовете като буквах билети вече ни помня за какво пак пишеше "всички дни без 12.03". Да не е някакъв празник или  newsm78

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 13:27 от Mariposa_Malva

# 708
  • Milano
  • Мнения: 3 688
Здравейте, тръгнах да купувам билети за мача Лацио-Торино от този сайт http://www.footballticketnet.com/ss-lazio?gclid=CK7VoMjPrdICFYcV0wodcX0LGA но никъде не мога да открия как ще получа билетите, на мейл ли или някъде на място трябва да отида да ги взема? Някой може ли да ме ориентира или пък да ми дадете друг сигурен сайт, от където да купя билети?

Оставете ги тези сайтове за secondary ticketing със завишени цени.

Гледайте винаги официалният сайт на отбора-домакин, в случая Лацио.
Още не са отворени продажбите за този мач.

http://www.sslazio.it/it/biglietteria/prezzi-e-gare

Те продават, чрез Листикет на Тикетуан.

https://www.listicket.com/ticketing/home.html

Билета си го принтираш вкъщи.

Май там не можеше от телефона - аз торнелли не видях на концерта и проверяваха ръчно.

пп. няма турове на стадиона.
За как е препоръчително да стигнеш съм писала няколко страници по-назад - най-добре с трамвая.


http://www.stadiodi.it/olimpico-roma/come-arrivare-stadio-olimpico-roma.asp

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 13:39 от regina di cuori

# 709
  • До морето
  • Мнения: 7 121
Реджина благодаря, аз пробвах на официалния,но не ми е активно полето и понеже по другите сайтове вече продават билети, не допуснах, че там може още да не са започнали.
Ще потърся назад какво си писала за трамваите. А нещо за новия стадион на Рома може ли да ми кажеш - на бг има статии от 2015та, според които ще е готов през 2016та, но не откривам нищо. Построен ли е вече, отворен ли е? Има ли нещо интересно - музей на клуба, магазини?

# 710
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Faydee ето какво съм замислила

кацане 11.05. с повече късмет хващаме трансфер със ситбус
на 11.30 и сме в хотела към 1 най-късно.

1 метрото от термини на спирка circo massimo
2.термите на каркала
Портокаловата градина
Малтииския орден
3.устата на истината - може да пропуснем
Forum Boarium
4.храма на веста
5. Трастеверде -хапване/ сладолед
6.през Ponte Cestio
7. театър на марцел
Еврейското гето
Капитолийски площад
8.Площад Венеция, Национален паметник на Виктор Емануил II
9.колоната на траян
10. хотел rome with love /termini/

Нещо такова ще бъде


04.03

метрото от термини до спирка ottaviano, или линия 40 на гр. Транспорт
1.ватикански музей
2.базиликата
3.Сант Анжело-само от вън
4.площад навона
5.пантеона
6.колоната на марк аврелий
7.фонтана ди треви
8. испанските стъпала
Фонтани-тритон, 4 фонтана
9.площад Република
10. Republic Square
Базилики St.Mary of thw Angels, St. MARY Major
05.03
Базилиka Saint Clement
Колизей, палатин, форума.
Термини- ситбус - летище

15.30 към лещитето - полет 18.30

# 711
  • Вестерос
  • Мнения: 38 299
Няма Капитолийски площад, а е Кампидолио.

9.площад Република
10. Republic Square

Това е едно и също.

Фонтани-тритон, 4 фонтана? Какво имаш предвид под това?

# 712
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 788
Няма Капитолийски площад, а е Кампидолио.

9.площад Република
10. Republic Square

Това е едно и също.

Фонтани-тритон, 4 фонтана? Какво имаш предвид под това?
С copy/pasе от телефона ми е трудно да ги напиша Simple Smile
Four fountain, Triton fountain. Минаване покрай тях, ако са по път, а не като основна атракция.

# 713
  • Вестерос
  • Мнения: 38 299
Тритон фонтан е на площад Барберини. А 4-те е едно кръстовище на 5 минутки от площада, даже по-малко.

# 714
  • Milano
  • Мнения: 3 688
La Fontana del Tritone  е на пл. Барберини, Тифани, via delle Quattro fontane е другото, което има предвид момичето.

пп. писали сме едновременно.


Mariposa_Malva, стара информация.

Първо разрешиха строежа за стадиона на Рома, после го забраниха, сега тези дни постоянно за това говорят - трябва им още едно разрешение и евентуално може да го почнат тази година и да е готов до 2020г.

За стадиона с една дума, ходят автобуси 280, 32 и трамвай н.2.
Колкото и да няма много хора на мача, автобуси които уж минават на 15 мин, а всъщност на 30мин. няма как да извозят народа, трамвая поне е дълъг о по-начесто (от Фламинио го хващаш).

# 715
  • Мнения: 96
Добре заварили, момичета! bouquet
Благодаря за многото съвети и полезна информация! Днес  съвсем непредвидено запазих билети за след месец и вече нямам търпение. Ще пътуваме с Ryanair (страхотна оферта - 81 евро за двама, двупосочно).

Малко се притеснявам за връщането, защото полетът е в 8 сутринта от Чампино и не знам с какъв транспорт да стигнем до там от хотела, за да не закъснеем. Не успях да разбера в колко започва да работи общественият им транспорт (прерових им сайта), чудя се с шатъл дали ще се получи, защото от Париж имам много, много лош опит и само като чудя думата "шатъл" и тръпки ме побиват. Някой може ли да ме посъветва? Благодаря предварително!

# 716
  • До морето
  • Мнения: 7 121
И ние сме с ранен полет - на първа страница има списък с фирмите, които предлагат трансфери. Ад купих билети на Теравижън за 04:30. Кога летите?

# 717
  • Мнения: 96
Видях ги, но заради предходни проблеми с шатъли търся и други варианти. Например открих този сайт: https://www.trainline.eu/search/roma-termini/ciampino/2017-03-30-06:00, пише, че с влак се стига за под 15 мин. Нямам представа дали е съвсем вярно. А от там с автобус до летището и цялото упражнение е около 3 евро на човек.
На 30.03. летим за София. Ще сме без чекиран багаж, та си мисля, че не е нужно да сме 2 часа по-рано, а по-скоро час-час и половина. Права ли съм или да не рискуваме? Thinking

# 718
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
very_raspberry, аз мисля да направя отчно това упражнение, чудя се обаче дали шатълите от гарата на Чиампино до летището потеглят по разписание, да не се окаже че точно някой ранен курс е съкратен и да трябва да се пресича магистрала на бегом Mr. Green Иначе навсякъде пише, че от Термини до гарата на Чиампино се пътува 15 минути + още 5 за шатъла от там до летището newsm78 Теб какво те притеснява около шатъл трансферите?  
Иначе в сайта на atac можеш да провериш разписанието на избраното превозно средство с тула за търсе от първа страница.

# 719
  • Мнения: 96
Това ми е историята с шатъла:
Скрит текст:
Преди няколко години отивах да уча в Париж за един семестър и полетът ми (уиз) закъсня в 4 часа. Бях си запазила техен шатъл, който трябваше да ме вземе от летището и да ме закара в хотела. Е, не дойде, а аз стоях на онова малко забутано летище сама в 12 часа вечерта и не знаех какво да направя. За щастие тръгваше последен автобус за града, който ме стовари на един крайно неприятен (поне така ми се стори тогава) площад и трябваше да взема такси за 50 евро до хотела. Писах жалба и нищо, придвижването от летището до хотела ми излезе златно и много неприятно.

15 мин. е за влак, с автобус гледах, че е 40 до летището. Иначе на този сайт http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/fsciampino е разписанието на автобусите от Чампино (населеното място) до летището и обратно и силно се надявам да се спазва. Със сигурност ще ползваме този вариант на отиване към Рим, на връщане още се колебая.
Вие 2 часа по-рано ли мислите да сте там в деня на заминаване за България?

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 10:03 от very_raspberry

Общи условия

Активация на акаунт