Рим - петнадесета тема

  • 77 000
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Хм, не знам как е на Чампиано с проверките, на друг нискотарифен терминал минахме преди време доста бързо, но и нямам особен опит, за да преценя. Ние ще нощуваме в Чиампино и доколкото се познавам, ще изръчкам моите хора за възможно най-ранно тръгване.

Скрит текст:
Распбери, същалявам за преживяването, имам подобно не със самолет, а с влак..бррр..сам по нощите на "враждебно" място Twisted Evil На мен тогава ми се наложи да си платя настаняване в единствения в градчето работещ хотел срещу баснословна за студентските ми представи сума, равна на бабината ми пенсия #Crazy 

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 10:23 от Mooimeiske

# 721
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
Termini - Ciampino:

ROME TERMINI STATION (Via Giolitti 38) CIAMPINO AIRPORT
Отпътува в
04:30 пристига в 05:10 4.00 €
04:50 пристига в 05:30 4.00 €
06:30 пристига в 07:10 4.00 €
http://www.terravision.eu/

ROME TERMINI STATION (Via Marsala 5) CIAMPINO AIRPORT
Отпътува в
04:30 пристига в 05:15 5.00 €
05:30 пристига в 06:15 5.00 €
06:30 пристига в 07:15 5.00 €
http://www.airportbusexpress.it/
http://orari.autostradale.it/pdf/nuoviorari/CIA%20W14.pdf

# 722
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
La Fontana del Tritone  е на пл. Барберини, Тифани, via delle Quattro fontane е другото, което има предвид момичето.

пп. писали сме едновременно.


Mariposa_Malva, стара информация.

Първо разрешиха строежа за стадиона на Рома, после го забраниха, сега тези дни постоянно за това говорят - трябва им още едно разрешение и евентуално може да го почнат тази година и да е готов до 2020г.

За стадиона с една дума, ходят автобуси 280, 32 и трамвай н.2.
Колкото и да няма много хора на мача, автобуси които уж минават на 15 мин, а всъщност на 30мин. няма как да извозят народа, трамвая поне е дълъг о по-начесто (от Фламинио го хващаш).
Да, сетих се и съм писала над теб  Hug

# 723
  • IT
  • Мнения: 3 704
Ми няма как да стигнете от гарата на Чампино освен с автобус на Котрал, които по това време не пътува. Не сте единствените, които ще ползват шатъл. Има повече от 1 фирма, които тръгват от Термини.
За билети за градския, купуват се предварително от табакерии, билетерии, будки за вестници и машинки за билети. В превозното средство не се продават, има само машинки за валидиране.

# 724
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Алекс,по кое време казваш, че не пътува автобусът на Котрал...т.е  автобусът от линка с разписанието, което е дала very-raspberry ?!

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 12:20 от Mooimeiske

# 725
  • До морето
  • Мнения: 7 072
Аз имам въпрос за Ватикана - ако аудиенцията започва в 10 (нали в толкова започва), за колко часа да купя билети за Ватиканските музеи? И как е по- добре - първо музеите, а после базиликата и купола или обратно?

# 726
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Бяхме говорили веднъж, но моля да ми припомните- на 01.05. музеите на Ватикана работят ли? По програма точно този ден сме във Ватикан, а си спомням, че бяхте ме предупредили, че 1ви май е празник, на който не работи почти нищо.

# 727
  • IT
  • Мнения: 3 704
Затворени са на 1ви май, музеите
За автобусите не съм много сигурна, обаче от време на време няма тези от гарата на Чампино, а минават тези  само тези от Ананина, разписанията не са това, което са в този град. Котрал сега стачкуваха на 24.
 За мен най-удачния вариант е шатъл за толкова рано сутрин от Термини, не е една фирма, а са няколко които пътуват натам.
Mooimeiske, може да си питаш в хотела, за някакви малко пари ще могат да ви откарат до летището за по-сигурно.

# 728
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
За автобусите не съм много сигурна, обаче от време на време няма тези от гарата на Чампино, а минават тези  само тези от Ананина, разписанията не са това, което са в този град. Котрал сега стачкуваха на 24.
 За мен най-удачния вариант е шатъл за толкова рано сутрин от Термини, не е една фирма, а са няколко които пътуват натам.
Mooimeiske, може да си питаш в хотела, за някакви малко пари ще могат да ви откарат до летището за по-сигурно.

Алекс, ти пишеш Котрал, а на разписанието на тези автобуси пише Atral, едно и също ли е?

ПП. Виждам, че става дума за друга линия
http://servizi.cotralspa.it/PercorsiTariffe

И линкът за превоза до градчето според инфото на сайта на летището http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/fsciampino  В Трип-а не описват този превоз като ненадежден, само като неудобен Mr. Green


Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 17:45 от Mooimeiske

# 729
  • IT
  • Мнения: 3 704
Едно и също е. Те обслужват Лацио.
Ако пък не ми вярваш отиди на контакти на сайта на Атрал, който си цитирала и прочети най-отдолу от коя група са.
Доста съм препатила от транспорта в Рим, за да се реша и да шофирам тук

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 20:00 от allexa.7

# 730
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ако пък не ми вярваш...

О, в никакъв случай..радвам се и благодаря, че помагаш с информация от извора bouquet

# 731
  • IT
  • Мнения: 3 704
Не бих разчитала сляпо на градския транспорт аз лично. Бих си подсигурила и с друг вариант. Нека да нямате проблем и има автобус. Но в началото на месеца посрещах приятели и от Чампино с 20 мин закъсня . Но пък тези като са първи дано да са точни.

# 732
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Тръпка ще е Mr. Green Проучих и маршрута за пешачка до летището, съвсем проходимо си е, в краен случай ще походим Mr. Green Mr. Green, без багаж сме... running

# 733
  • Мнения: 259
Къде се намира спирката на Ситбъс на Фиуминчино?
Откривам само една в googlemaps, но е доста далечна и нз дали е правилната  newsm78
Видях в сайта им Primo stallo T 3 - това значи ли "Първата стоянка на терминал 3" ?

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 10:12 от Pukanka_

# 734
  • До морето
  • Мнения: 7 072
Аз имам въпрос за Ватикана - ако аудиенцията започва в 10 (нали в толкова започва), за колко часа да купя билети за Ватиканските музеи? И как е по- добре - първо музеите, а после базиликата и купола или обратно?

Аз пак си повдигам въпроса  Rolling Eyes

За колко часа да букна билети след аудиенцията?

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 14:12 от Mariposa_Malva

Общи условия

Активация на акаунт