Рим - петнадесета тема

  • 77 002
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 31
Момичета, някой да е чувал B&B Rudy Center хотел, добър ли е? Вече си направихме резервация за него, но не е късно да я анулираме ако не става.

# 736
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Къде се намира спирката на Ситбъс на Фиуминчино?
Откривам само една в googlemaps, но е доста далечна и нз дали е правилната  newsm78
Видях в сайта им Primo stallo T 3 - това значи ли "Първата стоянка на терминал 3" ?

Това означава, да.

http://www.sitbusshuttle.com/en/bus-stops/

Кликваш върху самолета, и после върху ''пдф разписание'' и ще видиш къде е спирката.

# 737
  • Мнения: 2 031
Mariposa_Malva, ако искате да ходите на аудиенцията, запазете за около 12 ч. за Ватиканските музеи билет. Тя продължава до около 12 ч. и може, когато видите папата да се измъкнете и да отидете в музеите. Базиликата е затворена до около 13 ч., така че варианта ви е първо музеите, после базиликата.
Pukanka_, на всички автобуси стоянката е точно до терминал 3, гарата за Леонардо експрес също. Не е толкова далеч, то зависи и кой терминал кацате.

# 738
  • IT
  • Мнения: 3 704
Обикновено от 1 и 2 се излита, на 3 се каца, но както е написала Лейди не е далече.

# 739
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте, тръгнах да купувам билети за мача Лацио-Торино от този сайт http://www.footballticketnet.com/ss-lazio?gclid=CK7VoMjPrdICFYcV0wodcX0LGA но никъде не мога да открия как ще получа билетите, на мейл ли или някъде на място трябва да отида да ги взема? Някой може ли да ме ориентира или пък да ми дадете друг сигурен сайт, от където да купя билети?

Допълвам си въпроса - Знаете ли дали Стадио Олимпико може да се разгледа отвътре? Били сме на Камп Ноу и на Сан Сиро в Милано и много ни хареса. Мъжа ми е голям футболен запалянко и ми се ще да отделим време и за това? Как се стига до стадиона - метрото ходи ли до там? Извинявайте за глупавите въпроси. И последно - има ли нещо специално на 12.03? Мачът е отложен за 13.03. В някой от сайтовете като буквах билети вече ни помня за какво пак пишеше "всички дни без 12.03". Да не е някакъв празник или  newsm78
ние ходихме до Cтадио олимпиkо c автобуc 628. Не ни пуcнаха вътре, разгледахме kортовете и малkо cтадионче на kоето cе проведаха тренировkи

# 740
  • До морето
  • Мнения: 7 072
Лейди,благодаря. За 12:30 запазих и после ше идем в базиликата.

Нади, ние се отказахме от мача и от стадиона. Първо отборите не са ни от любимите и второ това сложно придвижване съвсем ни разкандърдиса.

# 741
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Е,то Лацио и Торино кой да ги тачи Mr. Green
Марипоса,вий в Лондон не забърсахте ли някое мачле,то как беше тогава нямаше ли,търсихме си спомням...

# 742
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Из меню на ресторант:
Pinsa Vegetariana
Mozzarela, Melanzane, Zucchine, Fiori, Carciofini
Какво са fiori-те тук, цветове на тиква ли?
Впрочем, цветовете на тиква (панирани...вероятно) сериварт ли се като самостоятелно ястие или са само украса? #Crazy
А ястие от непържен артишок, на яхния сготвен примерно, как би трябвало да се казва?

# 743
  • Мнения: 2 031
Аз знам само Carciofi alla Romana (по Римски с чесън и зехтин, задушен) и Carciofi alla Giudia( по еврейски пържен).
За цветята от тиква мисля, че се поръчва и отделно, панирани и също пълнени с моцарела. Чела съм само, още не съм опитвала.

За сметка на това тази вечер и спретнах спагети качо и пепе, обожавам ги, толкова прости и толкова вкусни.http://ricette.giallozafferano.it/Spaghetti-Cacio-e-Pepe.htmlето любимата ми готвачка Соня, която често ме учи на италиански манжди.

# 744
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Качо е пепе е тип сирене с чушка или с пипер? А качото от краве мляко ли е? Обобщаващата дума за сирене всъщност коя е...евентуално за да питам дали не е от различно от краве мляко Blush

# 745
  • Мнения: 2 031
Качо в случая е сирене пекорино направено от овче мляко, пепе си е черен пипер, слага се отделно и обилно,не е в сиренето.

# 746
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря, Лейди!

# 747
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Върнахме cе. Преkраcно беше! Изпълнихме cи програмата c няkои изkлючения. Не видяхме Ватиkанckите музеи. Бяхме в безплатната неделя и опашkата беше 2 kм. Shocked И да cе бяхме наредили не знам дали щяхме да уcпеем. Видяхме Cв. Петър и cе kачихме на kупола. Гледkата е наиcтина униkална. Не видяхме Kапитолийcните музеи. Заваля дъжд и трябваше да чаkаме на опашkа на дъжда. Не можахме да намерим църkвата Джезу и не видяхме теаътър Марцел. Нищо, оcтанаха за cледващщ път, паk ще ходим, нали хвърлихме монета в Ди треви Wink Доволна cъм че имахме Рома паc - ползвахме много гр. транcпорт. Хотелът ни беше отдалечен. Единcтвеното неприятно беше Теравижън на връщане. Резервила cъм билети за 4.50. Cметнала cъм в kолkо ч. да тръгнем от хотела, cпоред Гугъл мапc. Но c бърза kрачkа cме cтигнали по-бързо. Виждаме ckупчени много хора и започва голямото блъckане. Тъkмо да ce kачим, cе оkазва, че това е автобуcа за 4.30. ooooh! ooooh! Една дама -азиатkа таkа ми kрещеше  Sad Cтигнахме до летището c две бутания. Бих препоръчала да cи организирате транcпорта до Чампино по друг начин. Напр. питайте хотелиера. Нашият ми предложи, но вече имах билети. Вcичkо друго беше вълшебно. Рим е магия. Преkраcни преживявания!

# 748
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
От площад Кампидолио се вижда Театър Марцел, няма как да не си го видяла  Blush

# 749
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Да, Тифани, точно от там го видях, но заваля дъжд и cе kачихме на cпирkата от ляво. Не можахме по-близо да cтигнем. В другите дни маршрутите ни не минаваха от там.

Общи условия

Активация на акаунт