Рим - петнадесета тема

  • 77 000
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • До морето
  • Мнения: 7 072
Е,то Лацио и Торино кой да ги тачи Mr. Green
Марипоса,вий в Лондон не забърсахте ли някое мачле,то как беше тогава нямаше ли,търсихме си спомням...

Ние въобще не стигнахме до Лондон, с малки деца понякога пропадат пътуванията! Но и мач нямаше, де. Другият път!  Laughing

# 751
  • Мнения: 259
Благодаря ви  bouquet
Ориентирах се  Peace
На тема заведения за хранене  съм и си  харесах ето това място  - Ristorante Aroma с красива гледка към Колизеума  Sunglasses

 силно се надявам да има и английско меню  Embarassed

Всъщност практика ли е да има и англ. вариант на менютата в ресторанти /пицарии?

# 752
  • До морето
  • Мнения: 7 072
А какви са цените по заведенията горе-долу? В последните 3 дни чух мнения от " ужасно е скъпо, но е много вкусно и си струва!" до "храната е безумно евтина!"  Laughing

# 753
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Има меню на английckи, но не навcяkъде.

# 754
  • Мнения: 3 947
Пица - 8-11 Е, паста - пак толкова, напитка - кенче кола/фанта - 3-3,50Е, фреш - 5Е.
В доста заведения поднасят хляб - около 1Е на човек, както се таксува допълнително обслужване - 10%.
Това не е навсякъде, но ако го има, обикновено го пише в менюто.

Снимах менюто в едно от заведенията, в които вечеряхме. Ще го кача тук, ако на някой му е полезно. Цените са горе долу идентични.

# 755
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Toclose, къде е този ресторант?

# 756
  • Мнения: 3 947
https://www.google.bg/maps/@41.903893,12.5004654,3a,41.3y,34.39h,84.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1szaQ4BJYnuWTFOdJWU9ENKA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=en

Това е ресторанта - via Volturno 44 ми го дава Гугъл.

# 757
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
На мен полезен ми беше tripadvisor за ориентация - обикновено освен отзиви за храната има и снимки на менюто  Peace
А и аз да похваля Карло Мента в Трастевере - вкусно, уютно и не скъпо  Heart Eyes

# 758
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
А изнасят ли менюто пред заведенията да се ориентира човек преди влизане?

# 759
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
А изнасят ли менюто пред заведенията да се ориентира човек преди влизане?

Да, в повечето случаи има меню отвън  Wink

# 760
  • Мнения: 259
На мен полезен ми беше tripadvisor за ориентация - обикновено освен отзиви за храната има и снимки на менюто  Peace
А и аз да похваля Карло Мента в Трастевере - вкусно, уютно и не скъпо  Heart Eyes

 Hug и то е в списъка ми   chef

Значи няма много да я мисля храната, а и детето обича пица и сладолед  Laughing

# 761
  • Milano
  • Мнения: 3 662
Из меню на ресторант:
Pinsa Vegetariana
Mozzarela, Melanzane, Zucchine, Fiori, Carciofini
Какво са fiori-те тук, цветове на тиква ли?
Впрочем, цветовете на тиква (панирани...вероятно) сериварт ли се като самостоятелно ястие или са само украса? #Crazy
А ястие от непържен артишок, на яхния сготвен примерно, как би трябвало да се казва?

Не са украса, сервират се естествено fiori di zucca ripieni, mmmm

https://www.google.it/search?q=fiori+di+zucca+ripieni&rlz=2C … =1034&bih=647

carciofi in umido е другото

https://www.google.it/search?q=carciofi+in+umido&rlz=2C1OPRB … rome&ie=UTF-8

Formaggio е обобщаващата дума за кашкавали, сирена.

Качо идва от качокавалло (caciocavallo):

https://www.google.it/search?q=caciocavallo&rlz=2C1OPRB_enIT … =1034&bih=647

От кравешко млеко е правено.

Пекорино - то е овче (ot pecora - овца), ако е каприно е от capra - коза.

Колко давате за превод и обяснения? Laughing

# 762
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
А какви са цените по заведенията горе-долу? В последните 3 дни чух мнения от " ужасно е скъпо, но е много вкусно и си струва!" до "храната е безумно евтина!"  Laughing

Оkоло 8-10 евро е пицата или cпагети. За едни ckъпо, за други евтино...

# 763
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Колко давате за превод и обяснения? Laughing



 newsm20 виртуални метани и мноого реални благодарности!!! bouquet

Последна редакция: ср, 01 мар 2017, 12:14 от Mooimeiske

# 764
  • Мнения: 2 031
Аз много пъти съм казвала да не използвате Теравижън за трансфер от/до летището. С нищо повече не са от другите фирми, просто имат масова атака от реклами навсякъде, за това е такава блъсканица почти постоянно, нито са им по-хубави автобусите, нито са по-бързи. Освен Ситбус на първа страница има още едни за които имаше положително мнение тук в темата.
Този ресторант La Famiglia, ако е същият за който си мисля е на Via Gaeta, 66, една идея е по-евтино от други ресторанти в по централната част.
Аз артишок само един път съм яла, но не останах очарована, да не кажа, че изобщо не ми хареса.
regina di cuori  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт