Януарски сладури на годинка 6

  • 8 610
  • 265
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 224
И аз бях чула такива неща за 30 буркана и 60 нови капачки, но явно в различните кухни е различно. В Люлин директорката, която ни записа беше изключително мила (и разбирам, че винаги е такава) - уредихме документацията максимално бързо, дадохме 20 бурканчета с техните си капачки (от ам-ам), жената ни завери талони за 3 дена напред и от утре ще взимаме.
Ние се наканихме чак сега, че нали педката ни не даваше бележка (не одобрява детската кухня).
А за морето и моят мъж все не знаеше кога, все казваше хайде септември месец като миналата година. Ама аз като разбрах, че сестра ми си урежда, му казах: "аз и Ева отиваме с тях, а ти само ще ни закараш и вземеш от там". Той веднага ми отговори: "Що? И аз искам да дойда - нещо против?"   Sunglasses

Иваничка, много готин е Влади  Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 799
Еееее мерси - като майка си ( дойде ми отвътре....)  Sick
А за кухнята аз проверих на място в най-близкия (поне на пръв поглед по картата) пункт и ми казаха там за бурканчетата, капачките и това че се чака поне месец за картата.... в Люлин там, от където ще вземаш да не е нещо към някоя ясла.... знам ли  newsm78. Другото което ме учуди е, че ми казаха, че понеделник и вторник от текущата седмица се заверяват купони за следващата седмица..... ами ако излезе нещо непредвидено, тея купони - умират...
Чудя се дали да не питам и на друго място....

# 62
  • Мнения: 4 629
Здравейте на всички,
ние с Алекс се прибрахме вчера вечерта. Сега се опитваме да си наваксаме часовата разлика  Crazy.  ПОлета мина сравнително добре. алекс този път доста спа. А хубавато е, че и вечерта си спа в нас. Е днес се стбуди в 6, но нали е по изключение Wink. Радвам се, че се запознах с някои от вас. С другите се надявам да се запознаем някой ден   bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 6 224
Ivanichka , не съм към ясла, а точно към детските кухни. По принцип директорката на детската кухня за район Люлин ни обясни, че правилника е да се заверяват купоните 3 дена напред (за да знаели за колко деца да пазаруват и да готвят). Но както ти казваш има и към някои ясли да дават храна, така че поразпитай около вас!
А майка му на Влади си е готина, ама все така готина (затова не го отбелязвам), а той е пораснал и станал мъж и половина Wink

milf изпуснахме те за още една среща, ама живот и здраве следващия път!

# 64
  • Мнения: 663
Момичета здравейте мн. съм изостанала с писането но нямам време-съжалявам. PraynigДнес бяхме  на консултация и тази ваксина я прие добре поне за сега де. Цял ден бяхме на вънка.Натдал е400гр.незнам дали да се притеснявам но пък той мн.се движи .65см. newsm30Педито ми каза да забелвам пильока.За сега чао чемалкия юнак не ми дава мира hug

# 65
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Наддаване с 400 гр. в този период си е направо рекорд според мен.
Габи направи 10 кг. май преди 2 месеца.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 366
Вярно си е добре 400 гр., ние бяхме качили 1 кг. за 2 месеца и ми четоха конско.

Ivanichka при нас се дават 30 бурканчета с 60 капачки и купоните се купуват към края на месеца и не се заверяват ами прости си купуваш всичките - ако ти се наложи да ходиш някъде за половината месец купоните изгарят. Така че при вас е по-добрия вариант. Не можеш и да си купиш по-малко от пълния комплект. Какви са им съображенията не знам, но такова е положението.

# 67
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
При нас няма такова нещо . Купуваш си когато и колкото купончета искаш . Заверяваш от днес за утре и така ако ти се наложи нещо ти гори само едно купонче .
Мами изби ни и второто зъбче . Станала е една глезотия майко мила . Октомври мисля да я пращам на ясла какво ще кажете вие ?

# 68
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Еее, как коя - ТИ. Сега ще черпиш, защото не си почерпила.

Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha Няква грешка е станала тук !!! Аз имам рожден ден на 05.07 чак след два месеца бе мами . Къде видяхте че съм имала рожден ден онзи ден .
АСА кажи как мина кръщенето на Виктор , че нашето е на 21 този месец .
Иначе нямам нищо против да почерпя  beer beer3 beer2 beer Wine Glass  Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 69
  • София
  • Мнения: 6 224
Снеже, мисля, че от 5-ти юли е станало на 7-ми май Wink

Вярно си е добре 400 гр., ние бяхме качили 1 кг. за 2 месеца и ми четоха конско.
Какво значи ти четоха конско? Че са много или че са малко newsm78 Ева ако за 2 месеца качи кило, аз ще ви черпя всичките, обещавам  cheers
И като се заговорихме за таз мерки и теглилко, кога всъщност се ходи на консултация? Че аз нещо се обърках тоя път. Педката каза някъде юни да сме отидели, ама нея нямало да я има, та ако искаме да ходим, ако искаме да не ходим при заместничката и...и аз съвсем загубих ориентация.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 224
Момичета здравейте мн. съм изостанала с писането но нямам време-съжалявам. PraynigДнес бяхме  на консултация и тази ваксина я прие добре поне за сега де. Цял ден бяхме на вънка.Натдал е400гр.незнам дали да се притеснявам но пък той мн.се движи .65см. newsm30Педито ми каза да забелвам пильока.За сега чао чемалкия юнак не ми дава мира hug

Абе според мен, в бързината мила си влязла в една година по-големите януарчета, ама тъкмо да си припомним мерките Hug

# 71
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И на мен ми се видя непозната мама, ама си трая че не влизам много редовно.

И ние сме на консултация края на юни, но защото трябвало да и се дават някакви капки.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами!
Ние се поизгубихме малко с Мишката, но причината е че или сме по разходки или по лекари. Не помня дали споделих, но преди две седмици Мишо падна директно на главата си от една висока пързалка/метър и половина някъде/ и си ходи с цицина и охлузване. И понеже след три дни се разболя бабите ме овикаха, че не съм обърнала внимание на падането, та след дъжд-качулка го водих на невролог. Жената ми обесни, че децата за разлика от възрастните имат доста разстояние между черепа и мозъка, което е пълно с някаква течност и това за щастие ги пази обикновено от сериозни травми. Освен това ходихме и при детски хирург да консултираме хемангиома на челото и на коремчето и ще го режат дечко началото на другия месец Cry. По принцип това е рутинна интервенция, обаче при толкова малки дечица анестезията е пълна и не знам защо толкова ме е страх от това Confused, хем ми обесниха, че след като е с алергии ще му направят всички тестове за съвместимост.
Вчера ходихме с няколко варненски мами в един дом за деца от три до шест годинки близо до Добрич и още ме държи усещането, че нищо не е честно в този свят- децата са 70%българчета и са като капчици, но повечето дори и да са с уредени права за осиновяване са двойки/и дори тройка/ братчета и сестричета и е по-трудно осиновяването им Sad. Да не говорим че  1200лв е държавната месечна издръжка на дом с близо четиридесет деца и на директорката й е доста трудно да се справя. Ние /варненските бг-мамми/ помогнахме и още ще помагаме, но съм изумена тези горе в кой свят живеят изобщо ooooh!.

И нашата консултация е юни.
Аса нищо не каза кръщенето Wink...и снимков материал не прадстави...
Много целувки на всички!

# 73
  • София
  • Мнения: 799
Снежке, а ти откъде вземаш храна?
И нали всички говорим за държавната МК, а не за Хер бебе?
Кате, не се притеснявай за хемангиома, нашия го оперираха, когато Влади беше на 2 месеца и десетина дни (и беше около 4 кг.) наистина си е рутинна операция. Е ние нямаме алергии, но пък беше доста по-малък. Докато лежахме в Детска хирургия забелязах че по-големите се оправят доста по-бързо. Едно на 2-3 год. сутринта му правиха операция и следобед вече тичаше по коридорите  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 6 224
Какво е това хемангиома?
Кате , нормално е да се притесняваш. Пожелавам ви всичко да мине без какъвто и да е проблем от здравно, административно, финансово или каквото и да е естество.
А дечковците по домовете са гоооооляма работа Hug Аз ходих в един софийски от 0 до 3год. и в общи линии си казах, че съм почнала с "леко захранване", защото София си е друго нещо - децата бяха доста добре облечени (макар че много майки си познаха дрешките), бебетата бяха на "памперс". И въпреки всичко тези деца са толкова готини и така искат да се гушкат и да държат някой за ръка, а гледачките са малко раздразнителни, че като си тръгнем децата ставали кисели и глезливи....
Аз също малко се притесних преди 2 дена като играехме с Ева тя успя да си удари челото в моя преден зъб #Crazy На мен свитки ми излязоха и се чудя как не успя да ми избие зъба, но пък след като не е успяла, значи удара не е толкова фатален си мисля. Но на нея след 3-4 минути взе да и тече къв от носа newsm78 , а цицината беше като по карикатурите тясна и силно издадена напред. Но така и не звъннах на лекар, защото докторката каза "от тук нататък все така ще е - свиквай!"

Ева не почете детската кухня, но на мен мнооого ми хареса. Мисля да хараня с нея таткото, аз да отслабвам и да забравя за готвенето Mr. Green Ева се е отдала на сухоежбина - яде с пръсти шунка, кашкавал, сирене, грах, варен боб, маслини, домати, ябълки, круши, макарони, хляб и всякакви солето-бисквити, но аз да държа лъжицата  Naughty Оставям я да я държи сама, но нея я помръзва и иска като добавка шише с мляко + каша. Да се оправя! Вчера и показвах как да топи кроасан в прясно мляко и да го яде и стана голяма смехория, но на финала аз изядох 8 мини кроасанчета, а тя 1/2.
Свършвам, защото прекалих с писането

Общи условия

Активация на акаунт