Домакини 59/ Да посрещнем успешна и прекрасна година

  • 65 733
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 9 860
Според мен си карамелизирала захарта повечко от необходимото. На мен в такива случаи ми нагарча сиропа и правя нов. Ама не знам при теб дали е такъв случая.

# 226
  • Мнения: 39 339
Не, не захарта не е карамелизирана. Направих си гъст сироп- 3 чаши вода и 3 чаши захар. Когато се сгъсти го махнах от котлона. Мина време и се заех с курабиите. По едно време - курабиите готови, отварям тенжерето и гледам сиропът гъст, та гъст. Освен това си променил и цвета- вместо прозрачен беше придобил и парчета захар(все едно отгоре плуваха парчета лед). Нямах време за размисли и директно залях със тази смес топлите курабии. Около тях пак се появиха бели парчета, а сиропът напълно стана твърд. Почнах да чистя курабиите и да събирам захарта. Добавих й още малко вода и я кипнах. Отново стана прозрачна и течна. Добавих и сок от лимон и отново сиропирах. Все още курабиите са твърди като камък. Къде обърках нещата?
А бяха за подарък.  Sad

# 227
  • Мнения: 11 622
Мария изобщо нямам идея защо така - така го правя 3:3 - варя 15мин - става гъст сироп- "точи се" като рядко сладко от бели череши. Бисквитите още горещи го поемат- като ги заливам си цвърчат. Почвам да си мисля, че нещо захарта е проблем..., или се е захаросало без лимонов сок..

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 20:44 от Ladybird_

# 228
  • Мнения: 39 339
Лейди, и аз се замислям за захарта. Но след повторното сваряване си стана ок. Точи се, както ти казваш, но дали защото първия път беше много гъст курабиите не цвърчаха, когато ги заливах. Колко време мина, а те са камък. Дано до утре се смилят и има какво да подаря.

# 229
  • Мнения: 11 622
Стискам палци да стане!

# 230
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
оф това моето ми спира тока
не е спала наобед , и се криви , мрънка и тръшка от 14 и 30 .. че и се е научила да хвърля .. Божеее.. а и двамата с ММ сме толкова спокойни , не обичаме да се вика , да се говори на висок тон .. в къщи не крещим , не викаме , не блъскаме ..откъде тоз малкия звяр вижда и се научава
изкъпахме се , пижамка , приказки , и ха да спи , нъцки .. дере се оттатък , и не ще да спи .. аз си пуснах музика , слушалките в ушите и да му мислят комшиите , особено дъртия отдолу .. и да мрънка поне няма да го чувам  Laughing Laughing

# 231
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Мими, може нещо да ѝ пречи да спи, някакво неразположение. Или преумора също, щом не е спала днес.
Шефа ми беше така, спи му се и е толкова крив, ядосва се, че нещо му е некомфортно, но няма да се сети да се отпусне да заспи.
И само за сравнение той престана да спи следобяд мнооого преди да навърши 2. А вечер беше това положение за около седмица.
Ако трябва да съм точна около годинката отказваше да спи следобяд, но в някои дни ми се получаваше, друг път не. От 5 месечна възраст спеше веднъж на ден но 1 час. Толкоз. От петия до седмия месец се борех този 1 час да е след като обядва.
Мъка му беше това спане и много рано то оставих да не спи, че се тормозеше направо. Но пък като съвсем отказа следобедния сън имаше такъв период вечерно време, защото се преуморяват, дори да няма физическа активност през деня.
Сменя си режима, ако няма физическо неразположение, може би

# 232
  • Мнения: 11 622
..откъде тоз малкия звяр вижда и се научава
От мене  hahaha леле като не ми е на кеф - да не си наоколо  ooooh! добре, че нямаме комшии...
Споко Мими - както ти е казала и Ма ко - и това ще мине, де зъби, де превъзбуда - ти ще се нагодиш...
Аз продължавам с режима на новородено - 24часа сън с кратки бодърствания окло храненията  hahaha

# 233
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Варна дава отчет.Лед,сняг и веселба от тук.На работа съм иначе и умирам от студ.Децата са в къщи и днес , а за утре не се знае още.Моето мнение е ,че трябва да ги оставят до сряда включително.Сигурна съм ,че в сградата ще е много студено.
Честито на патерици на вс.именици.Не можех да се добера до лаптопа в къщи за да честитя за което се извинявам.Да сте живи и здрави всички  bouquet

# 234
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Ма ко - май и аз вече съм сигурна че е от преумора
ама не се сеща още таз малка кратунка да се отпусне и да заспи .. тази вечер поне се събужда само 1 път за съвсем кратко , сутринта чак в 8 и 10 се събуди наспана и ухилена Simple Smile
Лейди  #2gunfire така ли си

# 235
  • Мнения: 2 169
Айде и аз да се отчета от Североизтока, че да не ме мислите - положението е сериозно, но далеч не е толкова зле, колкото предават от тАлАвизора  Crazy Студено е много и вали, но е поносимо. Както е казала Бонболинка - ние какви зими знаем, е - хеееееее  Peace
Събота и неделя не можах да се включа изобщо, но ви благодаря за поздравите за именниците ми и затова, че не ни забравихте. Благодаря  Hug
Ма ко, Джей, Лейдибърд, Славе, да са ви живи и здрави и вашите именници  bouquet
При мен кофти периодът продължава, силно се надявам да приключи скоро, че ми иде да се гръмна вече.
Чао ви засега, когато мога пак ще се включа
 Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 9 860
И баба почина днес следобяд....отиде си няколко дни след дядо. Обичаха се много, 70 години са били заедно, сега ще са заедно и там...където и да е това там.

# 237
  • Мнения: 6 001
Вале , моите съболезнования.
Днес съм работна и си поставям едни такива почти неизпълними задачи , да видим докъде ще стигна.
И друго мислех да пиша , ама още не ми се е размразил мозъка и забравих какво.

# 238
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
ВалеFlowers Rose Flowers Rose моите съболезнования! Как живота понякога сам си нарежда събитията. Мир на душите им!

# 239
  • Мнения: 11 622
Вале приеми моите съболезнования  Hug
Вио кураж - колелото се завърта, а и наближава новолуние - не забравяй Вселената  Hug
Мими  изключително шумна съм - и като се смея и като дивея  hahaha Малкия дявол днес добре ли е?
Поразмразихте ли се вече?
Аз ви нагледах и пак се замъквам да спя....

Общи условия

Активация на акаунт