Централен спирател кран за вода!

  • 6 624
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Преди минути разтоварих куфарите в новия си дом,в прекрасен комплекс и всичко е чудесно ,НО ...
ВОДАТА е изключена централно! Къде да намеря крана?
Идеята беше ,тази нощ да изчистя и подредя за да доведа сина си утре. Съпруга ми го няма , а бавачката му разбира колкото мен от спирателни кранове. До водомера има някаква врътка в червен цвят. Направо ме е страх да я пипна. Не знам до колко да я завъртя.Звуча ужасно глупаво ,но е факт ,че съм сама и в следващите дни ще е така. Дали да не извикам водопроводчик? Ще се разходи до тук за да пусне водата. Направо си е смешно.
Моля Ви за помощ

# 1
  • Мнения: X
Ама какъв водопроводчик, моля ти се...Точно това е спирателния кран, развърти го.

# 2
  • Мнения: 13
До край?
Никога не съм се сблъсквала с това.
Наистина съъжалявам за дебилната тема,но знаех че тук винаги се намира кой да помогне.

# 3
  • Мнения: X
Пусни чешмата първо и след това развърти крана малко. Виж колко вода ще протече и ако ти е слабо, развърти още малко, колкото ти е нужно. С врътка ли е крана, или е езиче, което трябва да обърнеш?
Ако е с езиче, трябва да се обърне докрай, така е най-добре. Ако е врътка, си развърташ спокойно, все едно пускаш чешма. Не го натискай много и недей да въртиш бързо, да не превърти.

# 4
  • Мнения: 13
Готово!
Благодаря, Лейди Джейн!!!
С врътка е.
Все ще се намери някой, който не разбира също като мен и ще бъдем полезни.
Вече мога спокойно да пусна бойлер и пералня предполагам. Всичко е свързано и в изправност.

# 5
  • Мнения: X
Радвам се Simple Smile В кухнята има ли вода, кранът за навсякъде ли е?
И един съвет от мен, щом не знаеш къде са ти крановете, явно не ги спирате никога.
Хубаво е при всяко по-дълго отсъствие от дома да спирате водата от спирателиня кран. Всичко става. Може връзка да протече, може тръба да се спука. Най-добре е в апартамента да няма вода като е празен.
А кранчето, което е към пералнята е желателно да се спира след всяко пране. Патил човек ти го казва Close

# 6
  • Мнения: 13
Има навсякъде. И в двете бани и в кухнята.
Благодаря за съветите и ще ги имам в предвид.
Мъжа ми се обади току що и остана безмълвен, когато заявих ,че всичко е наред и във форума са го изпреварили. Това си беше безценно!
Лека вечер
Аз започвам с чистенето и подреждането.

# 7
  • Мнения: X
Желая ви да сте много щастливи в новия дом! Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 742
Казвате,че сте на бойлер.Случайно ако имате и кран за топлата вода на щранга и няма топла вода в блока го спрете,за да не пълните от вашия бойлер инсталацията на блока.

# 9
  • Мнения: X
Румен Янков, позволявам се да използвам темата и да те питам като специалист, нужно ли е, като ни няма за два-три дни да спираме водата централно? Обикновено ни няма на по десет дена за няколко дни и аз съвестно си затварям спирателните кранове. Обаче напоследък забелязвам, че едната врътка е леко разхлабена, като я пипна в началото. Иначе като завъртя си затваря добре. Смятам, че е от това постоянно въртене и не знам, дали е добре, дали е зле да съм толкова съвестна Simple Smile
Наплашена съм от разни случаи в блока, избиване на меки връзки, разни други течове и гледам да обезопасявам, но явно не е добре за крановете.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 742
Според мене ако за по дълго време ви няма. е по добре. да спирате водата. Ако мислите, че крана е за смяна по добре го сменете.Ако можете гъвкавите връзки ги сменете с тръба с алуминиева фложка,които се използват при парното.Обикновено гъвкавите връзки гърмят през нощта. Ако имате и китайски кранчета от 4-5лв добре е тях да ги замените с по читави.Защото има случаи част от кранчето се чупи и резбата остава във фитинга.После много трудно се развива.

# 11
  • Мнения: X
 Мисля, че не е за смяна крана, сменихме ги миналата година. Не знам колко струват, от тези с врътките са, май шибърен се казваше. Самият кран смятам, че си е добре, но червената врътка се е разхлабила малко. Това е само в началото, като я пипне човек е хлабава, но като се завърти си затваря и отваря нормално. Отгоре гайката й е развъртяна малко, застягаме я, но пак се разхлабва. Явно трябва да се свали самата врътка. В основата крана си е добре, не сълзи никъде. Те тръбите са от старите до водомерите, а след водомерите са ни сменени с пвц.
Под меки връзки имах предвид, че на съседите отгоре май на бойлер или на тоалетно казанче беше избила и се наводнихме надолу. Ние бойлер нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт