Въпрос за бойлер

  • 1 425
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Имаме 120 литров бойлер и вече на няколко пъти в последните дни не ми стига водата за  да се изкъпя. Има топла вода, значи не е изгорял, но свършва много бързо. Дали е възможно нещо да е изгоряло частично и да не успява да затопля достатъчно добре водата?
Извинявам се за глупаво звучащия въпрос Embarassed

# 1
  • Мнения: 40 924
Имаме 120 литров бойлер и вече на няколко пъти в последните дни не ми стига водата за  да се изкъпя. Има топла вода, значи не е изгорял, но свършва много бързо. Дали е възможно нещо да е изгоряло частично и да не успява да затопля достатъчно добре водата?
Извинявам се за глупаво звучащия въпрос Embarassed

Ти не влизаш ли чак когато се загрее съвсем и му изгасне индикаторът? Ако е така даже и да е изгоряла някаква част от нагревателя просто ще се наложи да чакаш по-дълго, а няма да свършва по-бързо водата.  Но ако чакаш да изгасне и пак не ти стига провери настройката на термостата. Понякога сдават багажа и почват да изключват на по-ниска температура. Ако е така и не се оправи с настройка ще трябва да сменяш.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Той си стои постояно включен и си подгрява водата непрекъснато. В друго помещение е и изобщо не го гледам кога вклюва и изгасва индикаторът.
Може би е въпросният термостат. Thinking  Ще извикам някой да го погледне, ако мъжът ми не успее да се справи

# 3
  • София
  • Мнения: 1 742
Може неволно да сте намалили температурата .Вижте термометъра когато изключи бойлера.

# 4
  • Мнения: 40
Предполагам че като пуснеш бойлера водата е гореща, нали така? Ако е така, термостата е наред и изчакай бойлера да изключи напълно и виж дали сега ще ти стигне водата. Ако се къпеш като жена ми - един час в банята, маски на лице, маски на коса и прочие, никога няма да ти стига водата.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, в началото е много гореща водата, не може да се докосне дори, ако е само топлата, но свършва твърде бързо.
Бойлерът не е нов, имаме го от няколко години и до сега не ми се е случвало да не ми стига водата. Внезапно последните дни се промениха нещата и затова си мисля, че има някакъв проблем

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
Тръбата която е на топлата вода в корпуса е здала багажа.Ако е в гаранция трябва да ви го оправят от сервиза.Другият вариянт е да се отвори бойлера и да се настави тръбата.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Тръбата която е на топлата вода в корпуса е здала багажа.Ако е в гаранция трябва да ви го оправят от сервиза.Другият вариянт е да се отвори бойлера и да се настави тръбата.

Благодаря. Мисля, че е в гаранция, ще потърся документите и след празниците ще се свържа със сервиза

# 8
  • Мнения: 677
Съжалявам, че се включвам тук, но от вчера чувам едно пъркане в бойлера.. Все едно ври вода, какво може да е? Има топла вода, хващам го че включва изключва, досега не бях чула такъв шум newsm78

# 9
  • Мнения: X
Тръбата която е на топлата вода в корпуса е здала багажа.Ако е в гаранция трябва да ви го оправят от сервиза.Другият вариянт е да се отвори бойлера и да се настави тръбата.

Ей това е истината. Преди яколко години така стана и у нас. Гореща вода бол а свършва много бързо. Оказва се че ползваме само половината бойлер. Тръбата вътре която е за топла вода и стига до върха на бойлера се беше спупила през средата. ММ я смени и всичко се оправи. А тя пласмасова и беше станала мека като каша.

Общи условия

Активация на акаунт