Искам да кажа ... (102)

  • 52 725
  • 796
  •   1
Отговори
# 165
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 924
Ех, че сте писалии... Нямате изчитане. Днес напазарувахме за утре, мисля, че нищо не сме забравили. За разлика от България, тук като са празници - всички почиват. Няма и хляб откъде да купиш.

Последна редакция: сб, 31 дек 2016, 18:23 от YanaDG

# 166
  • Мнения: 1 972
Жаки, последното лято бяха пуснали чартъри точно до Тенерифе Peace и сега може да повторят. На мен ми харесва там, наистина си почивам а и си е Европа... с малко дете ми е важно това. Ако няма чартър обаче, пътуването е с нощувка и за мен е неприемливо да дремя по летищата.
Аз много се впечатлих от Бенидорм (тарталета) и сега мисля как да стигна до там Wink

# 167
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Жаки, и аз из европейските морета не успявам да контролирам стомашните повици ( имам ужасно пътуване от Малта до Сицилия), но....големите кораби не се усещат.
Иначе по Карибите, бол ОИ хотели.
Ние последните години не ползваме ОИ, харесвам дивата романтика

# 168
  • Мнения: 1 972
Жаки, и аз из европейските морета не успявам да контролирам стомашните повици ( имам ужасно пътуване от Малта до Сицилия), но....големите кораби не се усещат.
Иначе по Карибите, бол ОИ хотели.
Ние последните години не ползваме ОИ, харесвам дивата романтика

Не се усещат ли Crazy Питай ме.... огромен кораб и аз оползотворих всички торби за повръщане Crazy

# 169
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Сравнявам вълнението на Кайманските острови и в малта. Въпреки, че на кайманите бяха няколко пъти по високи, нямаха никакъв ефект върху стомаха ми  Mr. Green че се наложи и прехвърлвне от кораба на катамаран.

# 170
  • Мнения: 1 972
Сравнявам вълнението на Кайманските острови и в малта. Въпреки, че на кайманите бяха няколко пъти по високи, нямаха никакъв ефект върху стомаха ми  Mr. Green че се наложи и прехвърлвне от кораба на катамаран.

Аз пък говоря за северно море, което не е популярно с морска болест на повечето пасажери Wink

# 171
  • Мнения: 22 036
До човек е морската болест. Има хора, на които и на дюшек в басейн им става зле. Аз съм била в много бурно море с малка лодка и нищо ми няма. Не виждам как географията променя вестибуларния апарат. Истина е, че на големите кораби почти не се усеща клатенето, но ако ти става лошо, рискуваш да дадеш едни не малко пари, за да повръщаш в луксозна тоалетна.

# 172
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Типът на вълните зависи от морето, т.е. от географията. Между другото Черно море е с един от най-лошите типове вълни- добре, че не са големи.

Догодина ще стоя далеч от книжарници, тази вечер се прибрах добре запасена...за следващите минимум 6 месеца. А отидох само за малка играчка от дядо Мраз. И за да не се чувствам виновна забърках и една фокача с маслини и домати.

Последна редакция: сб, 31 дек 2016, 04:25 от Titina

# 173
  • До морето
  • Мнения: 7 159
Мдаааа, в 5 сутринта кой да се разпише, ако не аз   hahaha то затова ми е излязло име на недоспала и омазана с пюре прясна родилка  Crossing Arms Държа да отбележа, че това е само временно отклонение, иначе съм що годе нормална и някои казват даже симпатична  hahaha

Голям фен съм на МайкоМила, Жаки  Hug

# 174
  • Мнения: 22 036
Ако това ще те успокои, аз се будя всяка сутрин в 5  Sad. Разликата е, че не съм омазана с пюре и не съм родилка. По-лошото е, че май няма и да се оправя  Grinning.

# 175
  • Мнения: 14 403
Добро утро!

Светалчо, и на мен ми насади еретичната мисъл да правя баклава... Ще ми отиде името на мързелива домакиня... hahaha

# 176
  • Мнения: 12 473
Добро утро!
Последен ден от тази гадна година..
Нямам търпение вече..))
Днес ми е първият почивен ден от месеци.
Направо не бях на този свят последните 2..
И на спорт не съм ходила..
Днес ще отида.
Обещах си.
И нищо друго няма да правя за деня.

Весело посрещане на НГ на всички!

# 177
  • Мнения: 13 076
Добро последно утро от 2016- та:) Жаки е много по- добре, няма Т днес, през ноща се будеше няколко пъти, но се търпеше.
За днес ще правя - баница с праз и кайма, баница със сирене, торта, ако успея:) и пържоли с пържен лук, гъби, сметана и топено сирене. Но умния ми половин ми обърка системата, вчера го помолих да извади месото от фризера, напарвили, но преценил че в хладилника няма място и решил да ги извади на терасата...на минус 12 градуса...А аз чакам да са се размразили. Сега какво да ги парвя, нямам микровълнова, а до 15 часа трябва да ги сложа, в глинен съд ги парвя и си искат 3-4 часа. На течаща вода ли да ги сложа, до парното ли и аз не знам. Кокал са буквално.

# 178
  • Мнения: 14 403
Жаки  hahaha Под течаща вода е моето предложение. Като ги сложиш после в гювеча, даже и да са не добре размразени ще станат, просто ще увеличиш малко времето за готвене при нужда.

Съседите почнаха купона в 10 с мазна чалгия, а моят мъж спи след нощна... Чудя се дали да ида да им се скарам, или да го чакам да се събуди бесен и да иде той. Не е много ясно кой ще е по-страшен. Нямам търпение да се махнем, нямам!

Голям сняг е тук и не знам как ще се занесем до село довечера. Главния път са го разчистили, но нашият квартал е непроходим, селото вероятно също... И как ще се прибираме не знам, най-много да правим палатков лагер в кумците (че при тях ще останат приятелите ни, дето не са от града и няма да има място).

# 179
  • Мнения: 5 398
Добро утро и от мен.
Реших да обработвам снимки и откарах до 1, а малкото кърмопийче спа много лошо и ме буди n на брой пъти. Като парцал съм.
Вчера татко успял да подкупи шофьор на един от автобусите до Прага и днес чакаме колет с домашни наденички Heart Eyes, както и книжката, която нашата прекрасница си беше поръчала на Дядо Коледа.
Ще правим сарми с кайма, пържоли и отгоре една домашна наденичка в йена глас. Имаме прясна салата и торта. Това е менюто.
Остава ми да мина пода с един парцал, да посрещнем НГ с чиста къща и така да ни върви, макар че с 2 малки деца... трудна работа.
Спорен ден от мен!

Общи условия

Активация на акаунт