След извънматочна бременност...?!

  • 11 011
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 996
Здравейте!
Понеже не намерих актуална тема по въпросите,свързани с извънматочната бременност се надявам тук ,някои мами с опит да спеделят мнение по темата.

Как са протекли опитите за забременяване след това?
Какъв е шанса да има една нормално последваща бременност?
Каква е вероятността ,извънматочната бременост да се повтори?

Пожелавам на всички само положителни новини и ембриона да намери своят път и да попадне там където трябва! baby_neutral Heart Eyes Hug

# 1
  • Мнения: 996
Аз съм с една нормална бременност,в последствие имах извънматочна без някакви на пръв поглед причини.
Вече съм с една тръба,но искам още едно дете.
Мисълта,че това може да се повтори доста ме напряга.
При прегледа ми с лекар по репродуктивно здраве ми предложи изследвания за хламидий на мен и съпруга ми както и цветна снимка,ако няколко месеца няма успех.
След изследването,стана ясно,че нямаме хламидий.
Мен не ме притеснява толкова това,че няма да забременея,а това дали ембриона ще се придвижи по тръбата или там ще остане.
Освен да се надявам и да не мисля,друго не знам.
Доколкото разбирам има шанс да се повтори. #Crazy

# 2
  • Мнения: 579
Аз имам една извънматочна бременност през 2009г., в следствие ми отстраниха едната тръба. След операцията правих цветна снимка, резултатът от която беше, че другата тръба е непроходима. Забременях след инвитро.

# 3
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Моят съвет е преди да правиш каквито и да е опити за забременяване е да направиш цветна снимка,за да видите какво е състоянието на останалата ти тръба.Казвам ти го от опит-аз също преживях цветна бременност преди 2 години и добре,че не послушах тогава доктора да правим опити 3-4 месеца след операцията.Добре,че тогава направих цветна снимка ,за да се види,че тръбата не е ок и ако бях забременяла тогава естествено 99 процента пак щеше да е извънматочна.

# 4
  • Мнения: 83
Аз също съм преживяла ужаса на извънматочната бременност. Лекарите ми обясниха, че ми е изкривена тръбата в следствие на предшестващ спонтанен аборт или инфекция, никой не даде конкретно обяснение. От тогава с една тръба забременявах 4 пъти, вътрематочно, но не успявах да ги задържам, което в моя случай няма нищо общо с изънматочната бременност. Забременявах още на 2-3 месец след като започвахме опитите. Това, че съм с една тръба не ми е попречило на забременяването. Ако отдавна е правена лапароскопията е добре да се направи цветна снимка, както казват и другите момичета. На мен след като ми премахнаха едната тръба, ме уверяваха, че другата тръба е идеална, но въпреки това в рамките на година направих две снимки. Успокояваше ме това, че яйцеклетките са наред и, че ако не успея по нормален път медицината е напреднала и ще ми помогне. Много жени нямат тази възможност Sad. Бъди силна, опитай се да мислиш положително, живей си живота и бебчо ще намери своя път. Hug

# 5
  • Мнения: 107
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки

# 6
  • Мнения: 380
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото

# 7
  • Мнения: 996
Честита Нова 2017г! Да е здрава,щастлива и успешна за всички,да донесе на всеки ,това което желае!

# 8
  • Мнения: 400
Аз преживях този кошмар преди 3 г.Тръбата не беше отстранена.На снимката впоследствие се установи, че оперираната тръба е проходима,А другата е запушена. В момента съм бременна след инвитро.

# 9
  • Мнения: 107
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото
В Надежда имам за още една проба със замразени ембриони ако не се получи сменям лекаря и клиниката

# 10
  • Мнения: 996
нас ни увериха че няма да има проблем след отстраняването на едната тръба но случаят се повтори махнаха и другата имам до сега 1 неуспешен опит с ин витро на доктори не вярвам допускат много грешки
Каде прави инвитрото
В Надежда имам за още една проба със замразени ембриони ако не се получи сменям лекаря и клиниката


Дано всичко да е наред! Там са май едни от най добрите.

# 11
  • Мнения: 123
Здравейте, аз също съм преживяла две извънматочни бременности с отстраняване на тръби преди 3 години. След първата лапароскопия  ме уверяваха, че всичко е наред и няма да има проблем да стане по естествен начин. Другата тръба нямала проблеми. Аз, въпреки уверенията  си направих цветна снимка, и останалата тръба беше много добре - проходима, но уви се случи пак. Така и не разбрахме причините.
  Вече имаме три инвитро опита зад гърба си, като първото протече много зле, но това е друга тема. От другите, вече в друга клиника и при друг, много по - свестен лекар, имаме замразени, които скоро ще използваме. В тях ни е надеждата.
  Наскоро си смених ендокринолога и новият ми каза, че има значение за извънматочната, стойностите на ТСХ - то. Трябва много добре да се контролира, защото високите стойности, правят ембриона тромав и може, и това да е причина за да се случи извънматочна. Така, че според мен е  много важно да се иде при репродуктивен ендокринолог, който да направи схема на лечение, преди опита, по време на стимулация и след положителен тест. На мен уж ми регулираха ТСХ - то, ама все имаше проблем.
 Пожелавам късмет на всички през новата година, и дано да успеем да сбъднем желанието си.
   

# 12
  • Мнения: 400
Елза,това което казваш е много интересно. Когато забременях извънматочно и моето ТСХ е било високо.Месеци след това разбирах за проблемите си с щитовидната жлеза. Ако е удобно ,сподели моля те името на твоя ендокринолог ( може и на лични), защото явно много си разбира от работата.

# 13
  • Мнения: 83
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

# 14
  • Мнения: 107
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.
Л-тироксина е повлиял щитовидната е виновна за извънматочни аборти итн. аз разбрах че имам проблем с щж половин година след махнати тръби никой нищо не ми каза шията ми се изду аз се уплаших и така отидох на лекар ....

# 15
  • Мнения: 123
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

  За съжаление, трябва да си  половин гинеколог, ендокринолог и не знам още какво, за да си помогнеш сам. Всеки разглежда проблема от своята си страна, без да се взема предвид, че организма е една цялостна система и всяко нещо, което не работи добре, води след себе си и други проблеми. Щитовидната жлеза изглежда толкова незначителна, а контролира почти всички процеси в организма.
   Не знам защо след като се е стигнало веднъж до извънматочна, след това ти казват действай, няма да стане пак. И си искаш изследвания,  и ти казват няма нужда, вместо да се подходи по конкретно. Дори и в големи и утвърдени клиники. Стигаш сам до решаване на проблемите, но след толкова ходене по мъките и страдания. А може да е много по - лесно.

# 16
  • Мнения: 83
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.

  За съжаление, трябва да си  половин гинеколог, ендокринолог и не знам още какво, за да си помогнеш сам. Всеки разглежда проблема от своята си страна, без да се взема предвид, че организма е една цялостна система и всяко нещо, което не работи добре, води след себе си и други проблеми. Щитовидната жлеза изглежда толкова незначителна, а контролира почти всички процеси в организма.
   Не знам защо след като се е стигнало веднъж до извънматочна, след това ти казват действай, няма да стане пак. И си искаш изследвания,  и ти казват няма нужда, вместо да се подходи по конкретно. Дори и в големи и утвърдени клиники. Стигаш сам до решаване на проблемите, но след толкова ходене по мъките и страдания. А може да е много по - лесно.
Така е много си права! Аз съм се чудила много пъти на некомпетентност или бизнес стратегия се дължи тази практика. От 3 години вървя по пътя който описваш, който не го е минал не знае колко е трудно.  Hug

# 17
  • Мнения: 996
Определено истината е такава! Трябва сам да се  интересуваш,да се вреш и т.н,даже да настояваш да си пуснеш някакви изследвания.Ще играем на теория на вероятностите! Направо изпадам в лудост от самата мисъл за повторно такова изживяване.Опитвам се да мисля положително,но да видим!
Принципно имам доверие на моят лекар от Плевен,но се замислих и за ТСХ-то,не ми е казал,че може да има значение.
По време на 1-та ми бременност пиех Л-Тироксин,беле ми в норми,но за бременна жена трябваше да го поддържам малко по-ниско.
След това не съм го следила.

Само се моля за късмет и положителни новини за всички!

# 18
  • Мнения: 83
За ТСХ-то. При мен се стойностите се меняха между 3-4 mlU/I,  което за небеменна жена е добре. Защото реф.границата е от 0,27 - 4,2."Ендокриноложката" в Щерев ми обясняваше, как съм в граница и това няма нищо общо с моите неуспехи. Когато се обърнах към истински ендокринолог той ми каза, че при забременяване се цели TSH под 2 и , че аз нямам заболяване на щитовидната жлеза, а трайно завишено TSH . Започнах да вземам Л-тироксин и регулирахме стойностите под 2. В момента на забремяването отидох при лекаря, веднага ми регулира дозата на по висока, защото при бременност стойностите скачат и е необходимо наблюдение. От тогава всеки месец изследвам TSH i FT4 и ходя за корекция на дозата. Изпатила след толкова много изследвания, лапароскопии 2 бр., цветни снимки 2 бр. и хиляди сълзи за изгубените бебета съветвам който има проблеми със забременяване/ задържане да се обърне към добър ендокринолог, за да се отхвърли възможността щитовидната жлеза да играе роля. Не спирайте да вярвате и да се борите, винаги има свтлина в тунела  Hug

# 19
  • Мнения: 123
То си е чиста бизнес стратегия. Има си пари, които трябва да се усвоят, за съжаление на наш гръб. Има и съвестни лекари, но докато попаднеш на такъв, преминаваш през хиляди мъки и проблеми.

# 20
  • Мнения: 122
И аз се включвам тук.

Моята история: Март месец 2016 менструацията ми дойде с малко закъснение, но нямаше нищо необичайно, тъй като винаги е била малко нередовна. Проблема започна след около две седмици, когато кървенето продължи и веднага тръгнах по доктори, първо ми казаха че сигурно е от пролетта и не виждат нищо нередно(случвало се при много жени). След още 1 седмица си продължаваше и реших да си купя тест - с учудване видях слаба втора черта - веднага на доктор - прегледаха ме, пуснах ЧХГ и поради ниските стойности ми казаха че явно е имало бременност, но е приключила и просто ми е дошло да не се притеснявам, тъй като организмът ми сам е изхвърлил всичко. Прибрах се аз отново. Драмата обаче продължи и след още 1-2 седмици започнаха страшни болки... и изведнъж ШОК и по спешност в операционната. Оказа се, че съм имала извънматочна бременност и тъй като никой не забеляза вече беше късно, корема ми беше пълен с кръв, маточната тръба се беше спукала и ми я махнаха.   Weary

Лапарото ми го прави един от най-добрите според мен доктори във Варна, който ме увери, че другата ми тръба е напълно проходима, продухали са я и няма да има проблем за нормална бременност...

След половин година се решихме да започнем нови опити за тъй желаното бебе... И така вече трети месец Sad все не става. Вчера отново бях разочарована от лелката, която си дойде по план. Поне М вече се нормализира, макар че периода на цикъла ми е 40-42 дни.

Моля ви да споделите за тези изследвания, кога е най-добре да ги пусна, искам да съм сигурна, че всичко ще е наред за напред.

# 21
  • Мнения: 996
От прочетените ми предходни теми и разгорите ми с двама лекари (опериращият ми и този от клиниката по репродуктивно здраве) и всички теми в интернет разбирам,че и при нормални изследвания пак може да няма бременност или пък при перфектни цветни снимки,пак няма успех или ужасът се повтаря или пък си забременяват без проблем и всичко е наред.Дай Боже!
Никой не може да каже защо така става и какъв е шанса да се повтори при наличие,че нямат обяснение в повечето случаи и видими причини.

Аз пък изпадам в панически ужас да не се повтори това и се опитвам да си направя план за действие, как да реагирам,докато не видя къде е.Този месец се отложи.Дано да е за добро.
Единият макар ми каза да не СК правя никакви изследвания,няма смисъл.
Другият ми каза,че е желателно аз и ММ да си пуснем тест за хламидия и след няколко месеца,ако няма успех-цветна снимка.

# 22
  • Мнения: 996
Нещо някой по темата?!

# 23
  • Мнения: 996
Ужас!
Аз имам една нормална бременност и след това една извънматочна,за което се надявам да нямам следваща такава,а нещата да се случат нормално.
Но то човек,ако знае...
Неможахте ли да я хванете по-навремене и да се стига до отстраняване на тръбата?

# 24
  • Мнения: 107
Ужас!
Аз имам една нормална бременност и след това една извънматочна,за което се надявам да нямам следваща такава,а нещата да се случат нормално.
Но то човек,ако знае...
Неможахте ли да я хванете по-навремене и да се стига до отстраняване на тръбата?
Това няма как да стане извънматочна ли е край до там си с тръбата.

# 25
  • Мнения: 996
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат

# 26
  • Мнения: 260
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.

# 27
  • Мнения: 996
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.


Здравейте! И при мен протече така,лекарката ми предпочете да ми премахне тръбата,за да няма последващи проблеми с нея.Цветна снимка не съм си правила,само тест за хламидии.Ще изчакам ,ако няколко месеца нищо не стане, ще си направя.
И аз съм с едно дете на 1г и 4м и след което имам една извънматочна бременност,надявам се и следващата ми да е нормална!

# 28
  • Мнения: 107
Включвам се и аз с високо ТСХ. Моето беше трайно завишено около 4, което е в норма, но за бременни е високо. Това го разбрах едва когато се обърнах към д-р Начев. Докато бях в Щерев ми казваха, че ми е добре и, че то не е свързано с извънматочната, спонтанния аборт и биохимичните бременности( общо 5 неуспешни бременности). Там ме съветваха и за инвитро, което отказах. Но явно има много общо ТСХ-то. Три месеца след започване на лечение с Л-тироксин забременях съвсем нормално с една тръба, сега съм в 6 месец. Освен Л-тироксина вземах прогестерон и Б12. Кое оказа влияние не знам с точност, аз мисля, че е от Л-тироксина.
Л-тироксина е повлиял щитовидната е виновна за извънматочни аборти итн. аз разбрах че имам проблем с щж половин година след махнати тръби никой нищо не ми каза шията ми се изду аз се уплаших и така отидох на лекар ....
След премахването на тръбите година по късно ме душеше гърлото и се подуло разбрах тогава че имам проблем с щж а от кога е започнало нямам си на идея.За 4 години разбрах много неща и научих няма как да се върне времето назад със сегашното ми познание.Никой нищо не беше споменавал за щж.Много хора са болни с щж. лошото е че ги лекуват грешно.При повечето жени  л- тироксина действа за бременноста и при теб е така.Колко ти е сега тсх?

# 29
  • Мнения: 260
E,нали има начини да ти я запазят?! -Лапароскопски,Метотраксат
Здравей,
Аз имах извънматочна бременност през 2014г.,която приключи с премахване на дясна тръба. Моята лекарка ми обясни,че дори да се запази тръбата и да и се направи пластика,тя си остава увредена,получават се сраствания и при една евентуална бъдеща бременност през тази тръба много голяма е вероятността пак да е извънматочна. Имало някакви власинки вътре в тръбата, които при извънматочна бременност се увреждат. Затова аз предпочетох да я махнат.След това си направих тест за проходимост на другата тръба. Беше проходима и си забременях без проблем с нея. Сега имам едно прекрасно момченце на 8 месеца. Пропуснах да кажа,че имах вече дъщеричка и извънматочната се получи,когато решихме да имаме второ дете.


Здравейте! И при мен протече така,лекарката ми предпочете да ми премахне тръбата,за да няма последващи проблеми с нея.Цветна снимка не съм си правила,само тест за хламидии.Ще изчакам ,ако няколко месеца нищо не стане, ще си направя.
И аз съм с едно дете на 1г и 4м и след което имам една извънматочна бременност,надявам се и следващата ми да е нормална!
Да,но задължително трябва да направите тест за проходимост на останалата тръба.

# 30
  • Мнения: 77
Здравейте, за първи път пиша и ако има някой, който да ми даде съвет ще съм много благодарна! Ето моята история: септември 2016, след нормален цикъл и ненормално кървене след него в продължение на 15 дни и обикаляне на много лекари ме оперираха по спешност от извънматочна бременност. Запазиха ми тръбата.Имам цветна снимка, която показва 2 проходими тръби,но седловидна матка. Имам изследване за хламидия-положително. Последва 3 пъти прием на антибиотик. Януари месец посетих един от "най-добрите" гинеколози в София, каза ми,че матката ми е "малка", изписа ми да пия Дуфастон, от20-ти ден на цикъла 10 дни,3 месеца подред,защото съм имала липса на прогестерон. Никой никога не ми е изследвал хормони до тогава! Пих Дуфастон един месец, след което ми се образува киста на десния яйчник, от страната на операцията. През февруари се спука. Пробвахме за бебе, но нищо не се получи. В началото на март отидох при пореден "препоръчан специалист"(гинеколог - ендокринолог), най - накрая ми изследва хормони.Всички ми бяха в норма, освен ДХЕА-С. Постави ми диагноза -Поликистозни яйчници. Изписа ми Преднизолон Ф по 1 таблетка вечер и Утрогестан 2x1 за 10 дни.Държа да кажа,че нямам външни белези-окосмяване, нередовен цикъл, акне, мазна кожа и коса. Цикълът цял живот ми е бил точен, но след операцията стана по-дълъг, 33 дни. Според вас да се доверя ли на последния лекар и имам ли шанс да забременея нормално или да се насича към ин витро?

# 31
  • Мнения: 83
Здравейте, за първи път пиша и ако има някой, който да ми даде съвет ще съм много благодарна! Ето моята история: септември 2016, след нормален цикъл и ненормално кървене след него в продължение на 15 дни и обикаляне на много лекари ме оперираха по спешност от извънматочна бременност. Запазиха ми тръбата.Имам цветна снимка, която показва 2 проходими тръби,но седловидна матка. Имам изследване за хламидия-положително. Последва 3 пъти прием на антибиотик. Януари месец посетих един от "най-добрите" гинеколози в София, каза ми,че матката ми е "малка", изписа ми да пия Дуфастон, от20-ти ден на цикъла 10 дни,3 месеца подред,защото съм имала липса на прогестерон. Никой никога не ми е изследвал хормони до тогава! Пих Дуфастон един месец, след което ми се образува киста на десния яйчник, от страната на операцията. През февруари се спука. Пробвахме за бебе, но нищо не се получи. В началото на март отидох при пореден "препоръчан специалист"(гинеколог - ендокринолог), най - накрая ми изследва хормони.Всички ми бяха в норма, освен ДХЕА-С. Постави ми диагноза -Поликистозни яйчници. Изписа ми Преднизолон Ф по 1 таблетка вечер и Утрогестан 2x1 за 10 дни.Държа да кажа,че нямам външни белези-окосмяване, нередовен цикъл, акне, мазна кожа и коса. Цикълът цял живот ми е бил точен, но след операцията стана по-дълъг, 33 дни. Според вас да се доверя ли на последния лекар и имам ли шанс да забременея нормално или да се насича към ин витро?
Разбира се, че винаги има шанс да забременееш нормално! Защо се съмняваш? Ин витро винаги може да опиташ, но опитай първо нормално. До колкото разбирам не е дълъг периода в който опитвате. Аз имам една тръба и с нея забременях. И аз съм имала моменти на отчаяние, но не трябва да падаш духом, а да се бориш. Ако този лекар не ти допада, опитай с друг. Аз доста лекари смених докато почуствам, че мога да се доверя на някой.

# 32
  • Мнения: 77
Благодаря за отговора!  Simple Smile Наистина леко съм се отчаяла, защото след операцията горе долу всеки месец ми казват да пия нови хапчета и нови проблеми.. Истината е,че опитваме от януари месец, но се оказа че е напразно,т.к. Дуфастона, който тогава пиех е бил по-рано от овулацията и ми направи киста, след това не съм имала овулация.. А дали може да ми напишете от кои лекари вие сте доволна. Аз честно казано обиколих доста, защото ми се струваше,че не ме лекуват адекватно и сега не знам накъде.

# 33
  • Мнения: 260
Благодаря за отговора!  Simple Smile Наистина леко съм се отчаяла, защото след операцията горе долу всеки месец ми казват да пия нови хапчета и нови проблеми.. Истината е,че опитваме от януари месец, но се оказа че е напразно,т.к. Дуфастона, който тогава пиех е бил по-рано от овулацията и ми направи киста, след това не съм имала овулация.. А дали може да ми напишете от кои лекари вие сте доволна. Аз честно казано обиколих доста, защото ми се струваше,че не ме лекуват адекватно и сега не знам накъде.
Здравей,
Аз бих ти препоръчала да направиш една консултация с д-р Лилия Димитрова от Ин витро "Вита". На мен тя ми установи извънматочната бременност, тя ми прави теста за проходимост на здравата тръба. Изобщо разбира си от работата. Няма да те претупа, ще ти обърне внимание.

# 34
  • Мнения: 83
Моя списък с лекари е дълъг. Имаше лекари които ми допадаха, но не ми помогнаха. Една от тях беше Юнакова, жената пусна какви ли не изследвания, на колегиум ме обсъждаха, но нямаше обяснение на какво се дължът моите неуспехи и ме насочиха за ин витро. Аз си казах, че това не е мойто решение и че трябва да намеря проблема. Разбирам да нямам тръби ( в моя случай една тръба), или нещо друго за което само ин витрото е решение, но в моя случай това не е така и реших да търся проблема. Моя случай е спонтанен аборт, извънматочна бременност и последващи биохимични бременности. След две години в Щерев се отказах и се обърнах към Иво Тодоров -АГ и Начев- ендокринолог. Тодоров ми направи нова цветна снимка и ми назначи терапия, Начев също установи проблем със щитовидната жлеза (какъвто ендокриноложката бчв Щерев бе беше видяла) и не знам кой от двамата и за няма 5 месеца забременях и сега съм в 8 месец. При мен отне повече от 3 години, което не е много, не е и малко. Изпаднах в депресия, спрях да работя, въобще спрях да живея,  с цялото си сърце те съветвам да не допускаш това. То малката душица знае кога да дойде при теб. При мен дойде когато се стегнах, казах си , че не мога да съсипвам себе си и любимия, ще си живея живота, ще започна работа, ще пътувам....И точно когато се успокоих, че ако е писано ще стане, стана. Казваха ми успокой се ще се случат  нещата, не вярвах, но ето при мен така стана. Успех!!!

# 35
  • Мнения: 77
Колко хубава новина! Най-чистосърдечно ти пожелавам леко раждане и най-сладкото бебе!
Права си,че трябва да се успокоя! Ще го направя, надявам се скоро.Аз все още се намирам в периода на депресия ...
Благодаря за отговорите и ще проверя вашите лекари! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 996
Имам някакво странно усещане на тип леко,тъпо придърпване от страната където ми е единствената тръба.Една седмица съм след овулация и изпадам в ужас да не ми се повтори случката с извънматочната бременност,а ми е рано за тест.Мисля позитивно,но чувството ме изяжда.
Възможно ли е тази тъпа болка да е в следствие на заседнал ембрион и да нараства в тръбата?!
Дано не сън права!

# 37
  • Мнения: 77
Според мен е рано, щом овулацията е била преди седмица. .. Честно казано и аз съм една седмица след овулация, и мен ме е страх да не е заседнал ембрион, и мен ме наболява, но моята тръба не е махната и ми създава проблеми.
Успех. Дано да е само внушение! Опитай се да мислиш,че този път всичко е на място!

# 38
  • Мнения: 996
Надявам се силно да е внушение.Мисля утре да отида да си пусна кръвен тест.

# 39
  • Мнения: 77
Дали ще покаже? Не е ли рано и за него?
А болката ти постоянно ли е или от време на време се появява?

# 40
  • Мнения: 996
Четох че 7-10 дена след овулацията отчитал.Придърпващо странно усещане ми е.

# 41
  • Мнения: 77
Пожелавам ти да е маточно и тези болки да са породени от страх! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 996
Дай Боже!
И на теб!

# 43
  • Мнения: 87
Здравейте ... аз съм нова в темата и много се радвам , че е намерих.... минала година октомври ме оперираха от извън маточна по-спешност и ми отстраниха лявата тръба.Която не беше видяна от лекарката ми и ми беше казала че е било биохимична бременност, но както и да е....вече от три месеца правим опити, този месец съм с доказана овулация на 02.06 на левият яйчник, та исках да попитам...понеже лявата тръба ми е одрязана, има ли вероятност дясната да поеме нейната функция...и мен много ме е страх да не се повтори този кошмар...пожелавам ни на всички в тази тема, скоро да се преместим в темите за бременеещи  Hug Praynig Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 996
Теди,здравей!
Всички сме с тези страхове и се надяваме да не ни сполети повторно.
Казаха ли ти нещо докторите,проверили ли са дяснат тръба?

# 45
  • Мнения: 87
Доктора при който се оперирах ми каза че другата тръба е проходима...не дъм правила снимки защото ми каза че няма смисал бил е проверил по време на операцията...попринцип единственото на което много държеше е да се пазим 6 месеца...този месец  14 дни след доказана О се пада на рожденния ми ден и силно се надявам да получа две четрички за подарък хихи...
Опитвам се да мисля положително и да не се втелясвам но е трудно...

# 46
  • Мнения: 996
Защо пък е трябвало да се пазите 6м.?!
Вече съм сигурна е,че колкото повече искаш да стане,толкова по-трудно се случват нещата.
И аз няколко месеца пробваме,но нищо не става,н всичко е на психическа основа,докато не се успокоим няма да стане.

# 47
  • Мнения: 87
Много съм съгласна че трябва да сме спокоини но е трудничко...аз се опитвам да не се втелясвам...но като ми закъснее с един ден и тогава се почват притесненията да не повтори.
А защо сме чакали 6 месеца незнам но при всеки преглед ми казваше "нали се пазите" беше категоричен за 6-те месеца аз мисля че е зареди самата рана понеже аз не съм лапатоскопска ми ме отвориха.

# 48
  • Мнения: 996
И аз съм така Wink ,то само женският мозък може да изпада в такива състояния и паранои.
Работете и дано скоро всички да се похвалим с добри новини!

# 49
  • Мнения: 4
Здравейте! Много рядко пиша във форума, но преди ден-два ми се наложи да прочета почти всичко написано тук (и не само) за извънматочната бременност и живота след това Simple Smile) Не е смешно,знам. Тъй като се вкарвах в сериозен филм и притеснение в продължение на една цяла седмица, реших да напиша какво се случи при мен, за да вдъхна малко положителни мисли на всички други, които сигурно четат ( и не смеят да пишат, или просто търсят инфо).
Така...Имам едно детенце на 2 години, родено със секцио. Преди една година забременях отново, но този път се оказа извън маточна бременност. Как разбрах? Доста трудно, както повечето жени. Дойде ми точно на датата, имах течение около 10 дена, като ту спираше, ту започваше наново. Направих си тест след това, тъй като много ме болеше кръста. Така сякаш пак ще ми идва, даже малко повече. За моя огромна изненада видях ярки две черти. Шок/радост/страх? Човек се чуди какво точно се случва. Цветна бременност? И се започна ходенето по мъките.
Първи лекар: няма бебе в матката. Виждам две огромни кисти в двата яйчника. ( до сега никога не съм имала кисти). Пускай ЧХГ, може теста да е положителен от кистите (пълна глупост). 
Пуснах ЧХГ- бременна съм, не помня стойността. Коментар от същия лекар: Хм, ами къде е това бебе? Ще изчакаме седмица,две.
Втори лекар: (уж голям специалист-собственик на ин витро клиника ) Момиче, виждам две огромни, напълно еднакви кисти в двата яйчника. Може да са хормонално незнам си какво. Положението е много страшно.
Аз съм в шок и даже не мога да повярвам. Докторът твърди,че трябва да пусна тумор маркери и че може да се наложи да ми махнат всичко ( матка,яйчници и всички други екстри). Не коментираме извън маточна бременност. Пускам пак ЧХГ и тумор маркери. Отивам отново при него. Казва ми, че маркерите за раздвижени ( което ме вкарва в още по-голям филм) . ЧХГ скача сериозно, но не двойно.( тогава не знаех за този двоен скок)
Трети лекар: ВМА, отново специалист. Сериозен човек, но уви-ужасна техника. И той вижда две кисти, не коментира извънматочна. Съгласен е, че може всичко да се махне, Може и рак да, но може и да не е. Представяте ли си? Това се случва в рамките на няколко дни, на напълно здрава и права раждала жена.
Трети лекар- Спасителят: Доцент Марков- Токуда. Влизам и едно огромно спокойствие ме обзема. Няма по-спокоен лекар от този. Изслушва ме, аз говоря много. Лягам за ехограф. Без съмнение той казва: Киста в левия яйчник и жълто тяло в дясната тръба. Има извън маточна и на следващия ден ме оперира. Махна едната тръба и изряза част от другия яйчник. Успокои ме, че мога да забременея с другата тръба и че е изглеждала добре.
Точно година по-късно ( точно година:)) ) отново две черти на два теста. Обзема ме огромна паника. Да се радвам ли? Да се притеснявам ли? Какво да правя? Вече минала по този път знам как се действа. Първо отидох на третия ден на закъснението на лекар- грешка. Нищо не се видя естествено. Втора стъпка- пускам ЧХГ и след 48 часа още едно. Не знаех обаче да се радвам ли, че се удвоява или да не се радвам. Има всякакви изключения. Една седмица много сериозно ме болеше кръста и ме дърпаше в ляво. Бях убедена- отново е извън. Смятах кога да се оперирам и кога ще мога да се върна на работа.Такива болки в кръста не съм имала с първата ми бременност. Хайде, най-после дойде часа ми при доцент Марков. Отивам час и половина по-рано и треперя в чакалнята. Разказвам му, а той отново е супер спокоен. Сякаш ти казва с поглед- всичко ще е наред, не се притеснявай. Лягам за ехограф.....ииии вътре ееее! Сигурно знаете какъв камък ми падна от сърцете. Да, още е малко и нищо не се знае, може и да не се получат нещата, Божа работа, но е ВЪТРЕ. И е възможно. С болки в кръста, с една тръба, с дърпане в ляво или дясно.
Моят съвет е- следете се, но внимавайте къде. Лекари много, но специалистите са наистина малко. Не четете много,много ( знам, че е почти невъзможно). В момента в който ми каза, че в вътре спря да ме боли кръста толкова много, а дърпането почти не го усещам. Смятайте колко много влияе мисленето върху организма на човека.
Пожелавам Ви успехи и не забравяйте, че чудесата се случват на хората, които вярват в тях!
Revolving Hearts

Общи условия

Активация на акаунт