След извънматочна бременност...?!

  • 10 996
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 77
Здравейте, за първи път пиша и ако има някой, който да ми даде съвет ще съм много благодарна! Ето моята история: септември 2016, след нормален цикъл и ненормално кървене след него в продължение на 15 дни и обикаляне на много лекари ме оперираха по спешност от извънматочна бременност. Запазиха ми тръбата.Имам цветна снимка, която показва 2 проходими тръби,но седловидна матка. Имам изследване за хламидия-положително. Последва 3 пъти прием на антибиотик. Януари месец посетих един от "най-добрите" гинеколози в София, каза ми,че матката ми е "малка", изписа ми да пия Дуфастон, от20-ти ден на цикъла 10 дни,3 месеца подред,защото съм имала липса на прогестерон. Никой никога не ми е изследвал хормони до тогава! Пих Дуфастон един месец, след което ми се образува киста на десния яйчник, от страната на операцията. През февруари се спука. Пробвахме за бебе, но нищо не се получи. В началото на март отидох при пореден "препоръчан специалист"(гинеколог - ендокринолог), най - накрая ми изследва хормони.Всички ми бяха в норма, освен ДХЕА-С. Постави ми диагноза -Поликистозни яйчници. Изписа ми Преднизолон Ф по 1 таблетка вечер и Утрогестан 2x1 за 10 дни.Държа да кажа,че нямам външни белези-окосмяване, нередовен цикъл, акне, мазна кожа и коса. Цикълът цял живот ми е бил точен, но след операцията стана по-дълъг, 33 дни. Според вас да се доверя ли на последния лекар и имам ли шанс да забременея нормално или да се насича към ин витро?

# 31
  • Мнения: 83
Здравейте, за първи път пиша и ако има някой, който да ми даде съвет ще съм много благодарна! Ето моята история: септември 2016, след нормален цикъл и ненормално кървене след него в продължение на 15 дни и обикаляне на много лекари ме оперираха по спешност от извънматочна бременност. Запазиха ми тръбата.Имам цветна снимка, която показва 2 проходими тръби,но седловидна матка. Имам изследване за хламидия-положително. Последва 3 пъти прием на антибиотик. Януари месец посетих един от "най-добрите" гинеколози в София, каза ми,че матката ми е "малка", изписа ми да пия Дуфастон, от20-ти ден на цикъла 10 дни,3 месеца подред,защото съм имала липса на прогестерон. Никой никога не ми е изследвал хормони до тогава! Пих Дуфастон един месец, след което ми се образува киста на десния яйчник, от страната на операцията. През февруари се спука. Пробвахме за бебе, но нищо не се получи. В началото на март отидох при пореден "препоръчан специалист"(гинеколог - ендокринолог), най - накрая ми изследва хормони.Всички ми бяха в норма, освен ДХЕА-С. Постави ми диагноза -Поликистозни яйчници. Изписа ми Преднизолон Ф по 1 таблетка вечер и Утрогестан 2x1 за 10 дни.Държа да кажа,че нямам външни белези-окосмяване, нередовен цикъл, акне, мазна кожа и коса. Цикълът цял живот ми е бил точен, но след операцията стана по-дълъг, 33 дни. Според вас да се доверя ли на последния лекар и имам ли шанс да забременея нормално или да се насича към ин витро?
Разбира се, че винаги има шанс да забременееш нормално! Защо се съмняваш? Ин витро винаги може да опиташ, но опитай първо нормално. До колкото разбирам не е дълъг периода в който опитвате. Аз имам една тръба и с нея забременях. И аз съм имала моменти на отчаяние, но не трябва да падаш духом, а да се бориш. Ако този лекар не ти допада, опитай с друг. Аз доста лекари смених докато почуствам, че мога да се доверя на някой.

# 32
  • Мнения: 77
Благодаря за отговора!  Simple Smile Наистина леко съм се отчаяла, защото след операцията горе долу всеки месец ми казват да пия нови хапчета и нови проблеми.. Истината е,че опитваме от януари месец, но се оказа че е напразно,т.к. Дуфастона, който тогава пиех е бил по-рано от овулацията и ми направи киста, след това не съм имала овулация.. А дали може да ми напишете от кои лекари вие сте доволна. Аз честно казано обиколих доста, защото ми се струваше,че не ме лекуват адекватно и сега не знам накъде.

# 33
  • Мнения: 260
Благодаря за отговора!  Simple Smile Наистина леко съм се отчаяла, защото след операцията горе долу всеки месец ми казват да пия нови хапчета и нови проблеми.. Истината е,че опитваме от януари месец, но се оказа че е напразно,т.к. Дуфастона, който тогава пиех е бил по-рано от овулацията и ми направи киста, след това не съм имала овулация.. А дали може да ми напишете от кои лекари вие сте доволна. Аз честно казано обиколих доста, защото ми се струваше,че не ме лекуват адекватно и сега не знам накъде.
Здравей,
Аз бих ти препоръчала да направиш една консултация с д-р Лилия Димитрова от Ин витро "Вита". На мен тя ми установи извънматочната бременност, тя ми прави теста за проходимост на здравата тръба. Изобщо разбира си от работата. Няма да те претупа, ще ти обърне внимание.

# 34
  • Мнения: 83
Моя списък с лекари е дълъг. Имаше лекари които ми допадаха, но не ми помогнаха. Една от тях беше Юнакова, жената пусна какви ли не изследвания, на колегиум ме обсъждаха, но нямаше обяснение на какво се дължът моите неуспехи и ме насочиха за ин витро. Аз си казах, че това не е мойто решение и че трябва да намеря проблема. Разбирам да нямам тръби ( в моя случай една тръба), или нещо друго за което само ин витрото е решение, но в моя случай това не е така и реших да търся проблема. Моя случай е спонтанен аборт, извънматочна бременност и последващи биохимични бременности. След две години в Щерев се отказах и се обърнах към Иво Тодоров -АГ и Начев- ендокринолог. Тодоров ми направи нова цветна снимка и ми назначи терапия, Начев също установи проблем със щитовидната жлеза (какъвто ендокриноложката бчв Щерев бе беше видяла) и не знам кой от двамата и за няма 5 месеца забременях и сега съм в 8 месец. При мен отне повече от 3 години, което не е много, не е и малко. Изпаднах в депресия, спрях да работя, въобще спрях да живея,  с цялото си сърце те съветвам да не допускаш това. То малката душица знае кога да дойде при теб. При мен дойде когато се стегнах, казах си , че не мога да съсипвам себе си и любимия, ще си живея живота, ще започна работа, ще пътувам....И точно когато се успокоих, че ако е писано ще стане, стана. Казваха ми успокой се ще се случат  нещата, не вярвах, но ето при мен така стана. Успех!!!

# 35
  • Мнения: 77
Колко хубава новина! Най-чистосърдечно ти пожелавам леко раждане и най-сладкото бебе!
Права си,че трябва да се успокоя! Ще го направя, надявам се скоро.Аз все още се намирам в периода на депресия ...
Благодаря за отговорите и ще проверя вашите лекари! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 996
Имам някакво странно усещане на тип леко,тъпо придърпване от страната където ми е единствената тръба.Една седмица съм след овулация и изпадам в ужас да не ми се повтори случката с извънматочната бременност,а ми е рано за тест.Мисля позитивно,но чувството ме изяжда.
Възможно ли е тази тъпа болка да е в следствие на заседнал ембрион и да нараства в тръбата?!
Дано не сън права!

# 37
  • Мнения: 77
Според мен е рано, щом овулацията е била преди седмица. .. Честно казано и аз съм една седмица след овулация, и мен ме е страх да не е заседнал ембрион, и мен ме наболява, но моята тръба не е махната и ми създава проблеми.
Успех. Дано да е само внушение! Опитай се да мислиш,че този път всичко е на място!

# 38
  • Мнения: 996
Надявам се силно да е внушение.Мисля утре да отида да си пусна кръвен тест.

# 39
  • Мнения: 77
Дали ще покаже? Не е ли рано и за него?
А болката ти постоянно ли е или от време на време се появява?

# 40
  • Мнения: 996
Четох че 7-10 дена след овулацията отчитал.Придърпващо странно усещане ми е.

# 41
  • Мнения: 77
Пожелавам ти да е маточно и тези болки да са породени от страх! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 996
Дай Боже!
И на теб!

# 43
  • Мнения: 87
Здравейте ... аз съм нова в темата и много се радвам , че е намерих.... минала година октомври ме оперираха от извън маточна по-спешност и ми отстраниха лявата тръба.Която не беше видяна от лекарката ми и ми беше казала че е било биохимична бременност, но както и да е....вече от три месеца правим опити, този месец съм с доказана овулация на 02.06 на левият яйчник, та исках да попитам...понеже лявата тръба ми е одрязана, има ли вероятност дясната да поеме нейната функция...и мен много ме е страх да не се повтори този кошмар...пожелавам ни на всички в тази тема, скоро да се преместим в темите за бременеещи  Hug Praynig Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 996
Теди,здравей!
Всички сме с тези страхове и се надяваме да не ни сполети повторно.
Казаха ли ти нещо докторите,проверили ли са дяснат тръба?

Общи условия

Активация на акаунт