Малко трудна тема...за болестта - РАК !!!

  • 608 238
  • 1 842
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Мъжа ми има бенки, който стават все по-големи и по-големи, по твърди  и по-черни. Появили са се в казармата и до ден днешен растат.

Има и едно странно петно колкото длан над едната гърда, към рамото, което си мени и цвят и наситеност.

Казвам аз да се отиде на лекар, той най-накрая се стресна и ще отиде другата седмица.

Някой му казал, че е доброкачествен рак. Има ли такова нещо?

# 16
  • Мнения: 217
Преди няколко години един мой много, много близък човек отиде да си извади мъдрец. След като раната не заздравя десетина дни, направи кръвни изследвания. Оказа се левкемия, четвърти стадий. Две месеца по-късно си отиде... на 25 години.
Нощта, когато е починал, сънувах неговия блок, стената беше облепена с некролози, а някакъв човек говореше "Толкова много деца са умрели от рак". На сутринта, когато звънна телефона, някак си знаех, какво ще чуя...
Беше достоен човек. Така и не събрах сили да отида на погребението. Нито на гроба му.
Но никога не престанах да мисля за него, да си го спомням и да го нося в сърцето си.

Почивай в мир, човече! Някой ден пак ще се срещнем...  Praynig

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Те бенките са си ракови образувания. Но ако има изменения по тях- преглада е наложителен и спешен.

# 18
  • Мнения: 9 093
За профилактиката мога да допълня, че цитонамазката е задължителна всяка година, прегледът на гърдите на всеки 6 месеца, при младите жени (нераждалите) с ехограф, иначе с мамограф. Иначе палпация трябва да си правим всеки месец, след цикъл.
Бенките да се наблюдават за промяна в големината и цвета, както и за чувствителност (болка).
И много важно: да не си внушаваме лоши мисли Simple Smile Параноята може да има много по-коварни последици.

Някой му казал, че е доброкачествен рак. Има ли такова нещо?
Самите бенки са си доброкачествени туморни образувания, но все пак е добре да се наблюдават, да не се чоплят и разраняват, както и да се пазят от пряка слънчева светлина.
Ползвайте слънцезащитни продукти Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Преди няколко години един мой много, много близък човек отиде да си извади мъдрец. След като раната не заздравя десетина дни, направи кръвни изследвания. Оказа се левкемия, четвърти стадий. Две месеца по-късно си отиде... на 25 години.

Това е един от класическите симптоми на левкемията. А колко млади хора си отиват от левкемия не можете да си представите.

Неспаска е права. Жените да си правят редовните прегледи на гърдите и цитонамазка поне 1 път годишно. Това като минимум. Иначе, не се знае откъде ще те сполети. Имат значение и стресът, и начина на живот...

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Преди няколко години един мой много, много близък човек отиде да си извади мъдрец. След като раната не заздравя десетина дни, направи кръвни изследвания. Оказа се левкемия, четвърти стадий. Две месеца по-късно си отиде... на 25 години.
Това е един от класическите симптоми на левкемията. А колко млади хора си отиват от левкемия не можете да си представите.

Синът ми почина от левкемия... Беше само на 2 годинки и 9 месеца...
Разболя се на 1г. и 4м. Година и половина живяхме почти изцяло в болницата. Не искам да описвам кошмара от тези месеци лечение, а още по- малко ужаса от загубата му...
Казваха, че 90% от децата се лекуват от тази болест. Но не е истина. Повече от 90% си заминават... Това го видях с очите си, така че никакви статистики не могат да ме заблудят.
Шани, въпросите ни никога няма да получат отговор...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
майка ми има операция - рак в областта на гърлото. под дясната буза й се появи плътно образувание, неболезнено. биопсията показа рак и предизвика бъзо нарастване. при операцията се оказа, че и сливиците са засегнати. изрязаха всичко в областта - мускули, лимфни възли... разсейки нямаше. лъчевата терапия беше тежка и съпроводена с търсене на пари и познати, за да не се прекъсва... майка ми буквално се стопи.
възхищавам й се колко е силна - съвзе се, изцяло си промени начина на живот, радва се на всеки миг и твърди, че вече е напълно възстановена. иска ми се да й вярвам, но нещо в мен постоянно е свито...

# 22
  • Мнения: 5 577
Боже Димана ... Господи - незнам какво да кажа.
Чела съм историята ти в другия форум, и нямах сили да попитам - но сега ще го направя.

Какви са синптомите - същия въпрос?
Как я открихте, издаваше ли детето с нещо заболяването?


Ох, страшно ми е мъчно, че ви карам да пишете такива неща и да си спомняте, но просто смятам, че таки информация би била важна. И най-вече - вярна, защото е от патили хора.
Има хора (вкл. и аз) - които не са изобщо запознати с този проблем.

Съболезнования и поклон пред всички заминалиси.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Синът ми почина от левкемия... Беше само на 2 годинки и 9 месеца...
Очите ми се напълниха със сълзи като го прочетох Cry Cry Cry Ужасно съжалявам. Изживяла си най-страшния кошмар.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Момичета, благодаря ви!
Наистина болката е неуписуема... И вечна... Винаги плача, когато говоря за това, но сте прави, че информацията би била полезна. Ще се опитам да отговоря, колкото мога изчерпателно.

Симптомите специално при Влади бяха малки червени точици по кожата, забравих точното им название. Това са миниатюрни кръвоизливчета, в резултат на намаления брой тромбоцити, които отговарят за съсирването на кръвта. Дори и леко да се удареше, мястото бързо посиняваше и се образуваха грозни синини. А той беше точно във възраст, в която паданията са най- чести. Веднъж се удари с нещо по главичката и му се посини окото. Но точно защото никой около нас си нямаше идея за какво иде реч, не предприехме нищо.
Това със синините беше в период от седмица. След това направи отит. Но ушната докторка в момента, в който го видя, пусна изследвания- пълна КК. И естествено нещата лъснаха...
Левкоцитите му бяха над 200 хил.... При норми до 15 хил. в различните лаборатории. Хемоглобин под 70. Тромбоцити под 70. Не помня точни цифри, разбираемо е защо.

Това по въпроса със симптомите. Иначе имунната система отслабва ужасно много и болестите просто се лепяха по него. В деня, в който направи отита, откриха левкемията и ни приеха във Варна, до вечерта Влади вече беше развил двустранна пневмония...

Питайте още, ако нещо ви интересува. Наистина, ако мога да съм ви полезна с нещо, питайте без да се притеснявате.

# 25
  • Мнения: 5 577
малки червени точици по кожата,

Да, благодаря ти, аз ще задам още един въпрос - къде бяха тези точици?

# 26
  • Мнения: 197
А какво е палпация ??? Embarassed Rolling Eyes newsm78

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Ами където се сетиш. Най- вече около очите, защото там кожата е най- прозрачна. Или пък около глезените, там където са били чорапите. Абе навсякъде.

# 28
  • Мнения: 4 390

Но, наскоро попаднах на подобна тема в "Искрено и Лично" - имало май лек за забавяне на процеса, даже май изцяло излекуване... Някакъв българин, който живеел в Германия мисля... (забравих подробностите), но сега се сформирало нещо като фондация, която да подпомага лечението - предоставят възможност за закупуване на това лекарство... От "Искрено и Лично" увериха, че ще дават координати на всеки, който се интересува за това...
Как забравих само името на лекарството  Sad, но докато го гледах предаването вътрешно кипях от гняв... защото е могло да се спаси човека... Дано повече хора прочетат това и да питат... даже някой, ако се сеща точно за името на лекарството - да го сподели...

Лекарството е Антималигноцит /Antimalignocyt/.

Димана...ужасно съжалявам! Cry



# 29
  • Мнения: 4 390
А какво е палпация ??? Embarassed Rolling Eyes newsm78

палпация (опипване)

Общи условия

Активация на акаунт