Киста на зъб при дете на 9 год.

  • 3 757
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 443
Здравейте, има ли някой който е водил детето си за махане на киста на зъбчето? Трябва да извадят млечния зъб и да се махне киста, която е изкривила новия зъб, който е започнал да расте на криво. Разбрах само че се прави под пълна упойка при децата, ще се радвам някой да ми сподели целия процес какъв е, защото много се притеснявам.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 859
Здравейте, има ли някой който е водил детето си за махане на киста на зъбчето? Трябва да извадят млечния зъб и да се махне киста, която е изкривила новия зъб, който е започнал да расте на криво. Разбрах само че се прави под пълна упойка при децата, ще се радвам някой да ми сподели целия процес какъв е, защото много се притеснявам.
При нас не беше киста, а гной във венеца като беше на 3 г. И на нас ни казаха, че за простото цепване на венеца и поставяне на дрен слагат пълна упойка, за да не се било травмирало детето. Питахме за друг вариант, защото за пълната упойка искаха тестове за алергии, да лежи през нощта в болницата, та сутринта да го консултира анестезиологът и т.н. В крайна сметка му сложиха местна упойка във венеца и процедурата приключи за има няма 2 минути. Питайте за този вариант. Упойките не са шега работа, особено пълната.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, има ли някой който е водил детето си за махане на киста на зъбчето? Трябва да извадят млечния зъб и да се махне киста, която е изкривила новия зъб, който е започнал да расте на криво. Разбрах само че се прави под пълна упойка при децата, ще се радвам някой да ми сподели целия процес какъв е, защото много се притеснявам.

Ако детето е кооперативно тези манипулации се извършват с местна упойка. Консултирайте се с хирург и ортодонт за последващо подреждане на постоянния зъб , ако се наложи.

# 3
  • София
  • Мнения: 443
След консултация с хирург се разбра, че ще бъде с пълна упойка, защото кистата е голяма.,а детето се страхува. Просто не знам каква е процедурата. Остава ли се в болницата и кога - преди или след, заради анестезията, сигурно се прави и шев, тоест явно ще трябва да ходим по късно за махане на конци, след колко време и дали е болезнено, освен тестове за алергия преди упойката дали е нужно да искам или да направя сега някакви изследвания, какви лекарства могат да се пият след това за обезболяване.
Да, след това отиваме при ортодонт за подреждане на зъбите.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 334
След консултация с хирург се разбра, че ще бъде с пълна упойка, защото кистата е голяма.,а детето се страхува. Просто не знам каква е процедурата. Остава ли се в болницата и кога - преди или след, заради анестезията, сигурно се прави и шев, тоест явно ще трябва да ходим по късно за махане на конци, след колко време и дали е болезнено, освен тестове за алергия преди упойката дали е нужно да искам или да направя сега някакви изследвания, какви лекарства могат да се пият след това за обезболяване.
Да, след това отиваме при ортодонт за подреждане на зъбите.

На тези въпроси най-добре ще може да ви отговори хирурга с който сте се консултирали.
Лека вечер

# 5
  • Мнения: 7
И на нас предстои такава операция ,Моля който е  минал да сподели !

# 6
  • Мнения: 33
Здравейте,
И на нас предстои такава операция ,Моля който е  минал да сподели !Детето ми е на 10 г., открита е киста в челюстта, как мина интервенцията, моля ви споделете, че много се притеснявам

Общи условия

Активация на акаунт