Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 551
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Враца
  • Мнения: 5 216
Ако ти е опция Whirlpool  - аз от моята съм си много доволна, и други в темата има с такива машина... като цяло някакви патила не съм прочела с тези машини. Така или иначе каквото и да е избереш има и малко или повече късмет с конкретна бройка и т.н.

Явно аз съм карък, с моята е пълна драма. Имам Whirlpool шесто чувство, скоро става на 4 години. Много добре мие, много съм доволна. Преди около 6 месеца не завърши програмата и изписа грешка. Намерих в нета какво може да е, не се оправихме сами (без да я разглобяваме разбира се). Повикахме майстор. Дойде след една седмица, извади голямо парче стъкло от нея - и до ден днешен не знам как е попаднало вътре. Работи една седмица, изписа същата грешка, майсторът ни отказа да дойде. Намерих чрез роднини друго момче, много свястно. Дойде, разглоби я, ровиха, ровиха - има теч. Оказа се едно кръгло парче пластмаса, което е под капачката на солта - счупило се е и от там изтича вода. Обадих се до сервиз и части на фирмата - не им работил софтуера днес, но ще ми върнат обаждането. Още чакам да ми върнат обаждането. Порових в нета - намерих електронен магазин в Англия, за 6 дни дойде пластмаската и всичко е на 6. До вчера, отново същата грешка. И вече никой не иска да я погледне.
Сега се чудя какво да  правя - някак си на 3 години нова не ми се купува, склад ли ще правя. Гледах вчера в Технополис едно candy и се чудя, май мернах отрицателни отзиви. Търся нещо за 12 комплекта, отложен старт, без много електроника ако може.

# 691
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ако ти е опция Whirlpool  - аз от моята съм си много доволна, и други в темата има с такива машина... като цяло някакви патила не съм прочела с тези машини. Така или иначе каквото и да е избереш има и малко или повече късмет с конкретна бройка и т.н.

Явно аз съм карък, с моята е пълна драма. Имам Whirlpool шесто чувство, скоро става на 4 години. Много добре мие, много съм доволна. Преди около 6 месеца не завърши програмата и изписа грешка. Намерих в нета какво може да е, не се оправихме сами (без да я разглобяваме разбира се). Повикахме майстор. Дойде след една седмица, извади голямо парче стъкло от нея - и до ден днешен не знам как е попаднало вътре. Работи една седмица, изписа същата грешка, майсторът ни отказа да дойде. Намерих чрез роднини друго момче, много свястно. Дойде, разглоби я, ровиха, ровиха - има теч. Оказа се едно кръгло парче пластмаса, което е под капачката на солта - счупило се е и от там изтича вода. Обадих се до сервиз и части на фирмата - не им работил софтуера днес, но ще ми върнат обаждането. Още чакам да ми върнат обаждането. Порових в нета - намерих електронен магазин в Англия, за 6 дни дойде пластмаската и всичко е на 6. До вчера, отново същата грешка. И вече никой не иска да я погледне.
Сега се чудя какво да  правя - някак си на 3 години нова не ми се купува, склад ли ще правя. Гледах вчера в Технополис едно candy и се чудя, май мернах отрицателни отзиви. Търся нещо за 12 комплекта, отложен старт, без много електроника ако може.
Оу канди  Stop, уърпула е доста по-добро изпълнение от него, не те съветватм.  До колко пари я търсиш и вградена или не? Някакви по-специфични изискавания - например с колко кошници да е или конкретна програма или друго? Електроника имт всички, това да не те плаши, водещо е нивото и качество на изпълнение, т.е. материалите да са качествени и сглобката да е добре обмислена, също и да е добре програмирана.

# 692
  • Враца
  • Мнения: 5 216
2 кошници, не държа на половин програма, искам всичко да мога да мия, тоест на долната кошница е добре да могат да падат тези за чинии, за да става равно (ама как го написах), за програми също нямам претенции, аз сега използвах само тази с шестото чувство. Да е клас А поне на всичко и да е за ежедневно използване - тоест за много миене, не за веднъж на 2-3 дни. За цена - не знам, иска ми се ако взема - да не ми се налага да се занимавам с майстори, което е невъзможно сигурно.

# 693
  • София
  • Мнения: 44 310
wa-wa - както казах, винаги има и малко или повече късмет, при всички уреди и е и до конкретна бройка... съжалявам, че при вас така... нашата да чукна на дърво не е правила проблеми.

# 694
  • София
  • Мнения: 12 006
Горе - долу кажи цена, има читави от около 700 до 2000 и нагоре Simple Smile "6-тото чувство" се казва автоматична програма при другите марки, т.е. сама определя цикъла, според замъсеността и е доста удобна програма според мен.
Ето няколко предложения:
1. Тази Много бюджетен вариант, недостатъци - доста шумна.
2. тази
3.тази
4.тази
5.тази -шумна е
Тук има по-пълни данни за машините, горе в дясно с тъсачката може да видиш за дугите модели. Аег-тата повечето /не знам дали не са всички/ имат автоматична програма, казва се AutoSense.
Според мен си заслучава да вложиш средства сега, отколкото после на майстори, то вярно че всичко е до късмет, но все пак. АЕГ-тата гледам сега са с 5г. гаранция. Огледай се за останали летни промоции.

# 695
  • Враца
  • Мнения: 5 216

Много благодаря, извинявам се, пропуснах да кажа, че ми трябва свободно стояща, но по тези препоръки ще се ориентирам

# 696
  • София
  • Мнения: 12 006
Много благодаря, извинявам се, пропуснах да кажа, че ми трябва свободно стояща, но по тези препоръки ще се ориентирам
Аз не знам защо реших, че е за вграждане, но ти препоръчвам същите марки. Отиди в магазин и ги виж на живо най-добре. Друго си е да я отвориш и да видиш кошниците.

# 697
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
Аз бих се ориентирала към Бош или Сименс, като вторите са като първите, но по-евтини. Grinning Аз ползвам простички модели и от 2те и са еднакви като функции и програми.

# 698
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Само да вметна,че принципно Сименса е по- скъпият от Боша, а Нефа,който го има в Германия е най-скъпият от семейството.

# 699
  • София
  • Мнения: 12 006
Само да вметна,че принципно Сименса е по- скъпият от Боша, а Нефа,който го има в Германия е най-скъпият от семейството.
Да, абс май се обърка, сименса е по-високия клас, а ако ще е бош, то е хубаво да се има предвид, че  моделите с евтините до средни цени са правени в Турция. Неф не съм виждала в БГ /нови/. За това за мен са неоправдано скъпи тези марки. И на аег част от сумата е за "марката", ама някак си са ми по-достъпни като цени, а качеството е отлично.

# 700
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Аз Неф-а съм го сравнявала примерно в Амазон, наистина си е разлика.
И да, плащаш си марката Wink

# 701
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189

1. Тази Много бюджетен вариант, недостатъци - доста шумна.

5.тази -шумна е


49dB се смята за шумна ли? Моята е толкова и ми се вижда много тиха  newsm78 , но нямам база за сравнение.

Опцията "Табс" ( дано не бъркам термина) в какви случай се ползва? Нещо не ми стана ясно от книжката. Thinking

# 702
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:

1. Тази Много бюджетен вариант, недостатъци - доста шумна.

5.тази -шумна е


49dB се смята за шумна ли? Моята е толкова и ми се вижда много тиха  newsm78 , но нямам база за сравнение.

Опцията "Табс" ( дано не бъркам термина) в какви случай се ползва? Нещо не ми стана ясно от книжката. Thinking
Ами в сравнение с 44dВ, малко по - шумна идва.
"табс" е функция за таблетки, "мултитаб" я водят някъде. - виж първа страница на темата за повече инфо.

# 703
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря. bouquet

# 704
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
Благодаря, аз мислех, че Бош е по-високият клас техника. В Германия, когато ходихме по огледи за апартамент, масово кухненските уреди бяха Сименс.

Общи условия

Активация на акаунт