Агресия - добър терапевт

  • 9 208
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте,
искам да помоля някого, ако има опит с подобен случай или негови познати, дами препоръча добър терапевт от София. Пуснах темата и в раздела за психотерапия, но нямам отговори.
Случаят е агресивно поведение на моя приятел, което може да се отключи за най-малкото нещо, докато шофира или от една дума, най-много аз го провокирам, защото живеем заедно доста години и даже все още не разбирам повечето пъти как се отключва. Такива са и баща му и брат му. Случва се от гимназията насам. Хвърля, блъска, чупи,кара опасно-бързо, минава на червено, заканва се на другите шофъори; казва, че ще ме удари и убие, крещи докато не му се скъсат гласните струни. Действително не ми е посягал, само един път ме хвана за гушата и ме бутна на леглото. Случи ли се такъв "пристъп" той не се контролира по никой начин, и да мълча и да го моля и да плача...
Той, разбира се, не иска професионална помощ и идеята ми е аз да посетя терапевт, да му обясня и така да намеря решение, защото за мен само това ще помогне! Може би терапия или медикаменти, които се пият редовно за нервната система.
Много предварително благодаря за препоръките. Интересувам се само от доказали се професионалисти, каквито и да са цените.

# 1
  • Мнения: 919
Аз бих препоръчала добър терапевт за Вас, с когото да си изясните какво правите с този човек.

# 2
  • Мнения: 44
Аз бих препоръчала добър терапевт за Вас, с когото да си изясните какво правите с този човек.
Аз знам, че от страни всички ще ме посъветват да не съм с такъв човек. Но за мен това е единствената му слабост -тези моменти. Иначе е много мил, разбираме се, кавалер, поделяме домакинството, грижи се за мен. Най-важно е, че го обичам и докато е така ще има смисъл за мен. всеки си има слабо място, аз се надявам да има начин за промяна

# 3
  • Мнения: 919
Аз бих препоръчала добър терапевт за Вас, с когото да си изясните какво правите с този човек.
Аз знам, че от страни всички ще ме посъветват да не съм с такъв човек. Но за мен това е единствената му слабост -тези моменти. Иначе е много мил, разбираме се, кавалер, поделяме домакинството, грижи се за мен. Най-важно е, че го обичам и докато е така ще има смисъл за мен. всеки си има слабо място, аз се надявам да има начин за промяна

Мога само да Ви съчувствам!

# 4
  • Мнения: 481
Най-добре бягай надалеч. Днес само ще крещи, утре повече. Явно е семейна черта. Ако си мазохист, търпи и се опитвай да помагаш. Казваш - моя приятел, значи още нямате брак и дете. Това е добре - спасявай се, докато можеш. Не ти трябва такъв, после ще се чудиш как да се измъкнеш и то с дете на ръце, което ще направи ситуацията още по-тежка. Знаеш ли, че статистиката показва, че дори при нормални мъже агресията се отключва по време на бременноста на жената. С всичко това искам да те предпазя. За психотерапевт не мога да ти препоръчам, но мисля, че говорим за човек, с кофти психика и затова единственото, което можеш да направиш е да си плюеш на петите и да бягаш. Не си обвързана прекалено много с него все още. Когато дойде детето, работата загрубява. Тогава ще си в много неизгодна позиция. Сега нямаш дете и можеш спокойно да търсиш партньор другаде, след това с дете на ръце си много по-уязвима. Опомни се навреме! Плюс това си представи нещо - днес крещи по другите и по теб, все възрастни хора, които могат да се защитят от атаките му. Утре обаче имате детенце, то в началото нищо не разбира, но расте. Става на 3-4 години и баща му започва да крещи и да проявява агресия към него- причини много, децата са способни да изкарат извън нерви и най-спокойният човек. Тогава ти как ще се чувстваш - нараняват най-милото ти, най-любимото ти същество.... Така, че - откачи се от него и започни на ново. Със сигурност ще е трудно и ще боли, но така е при всички раздели. Надявам се си сравнително независима от него и можеш да си стъпиш на краката. Ако не е така - започни да си изготвяш план за действие - работа, доходи, квартири....предполагам, че е ужасно трудно, но е единственият начин да предпазиш себе си от увредена завинаги психика и евентуално да предпазиш едно бъдещо човече от много болка.
Успех и кураж. Забрави за психотерапевта, щом казваш, че и баща му и брат му са такива, тези хора вероятно не познават друг подход и друг начин за комуникация.

# 5
  • Мнения: 2 695
Той не я е бил, само я е хванал за гушата и хвърлил на леглото  Laughing
Щом се грижи за нея, всичко друго няма значение Simple Smile

# 6
  • Мнения: 44
Той не я е бил, само я е хванал за гушата и хвърлил на леглото  Laughing
Щом се грижи за нея, всичко друго няма значение Simple Smile
Не мога да се впусна в подробни обяснения. За мен другите му качества тежат повече от тези "изблици", може да не го разбирате и е нормално

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 451
Дори не мога да си представя какво му е ценното на такъв кадър.
Mariell66, потърсете информация какво представлява физически и психически тормоз. Това, да не знаеш в кой момент ще избие и в каква точно посока, е голямо напрежение. Да не можеш да се отпуснеш, да не би да стъпиш на криво и да раздразниш този дремещ лъв... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: X
Хвърли, чупи, крещи, кара опасно, минава на червено, заканва се, че ще те убие...Да още не те е убил, но то един път става.
Ти на този мил човек ще му повериш ли детето си един ден, да го закара до детската градина?
Ще то оставиш ли да го гледа, докато детето се скъсва от рев, или прави пакости от инат?
Съседът ми в апартамента под мен е такъв тип-крещи, вилнее, блъска, чупи. Аз дето нямам нищо общо, не издържам да стоя в стаята, докато го слушам онзи отдолу в поредната му нервна криза, а какво остава да живея с такъв. Как се понася това? Цял живот ще трепериш, в кой точно момент ще изпадне в нервна криза, ще те хване за гушата, ще се изрепчи на някого на пътя, ще ти изпочупи вещите?
И да не смяташ, че ти като търпиш, някой на улицата ще го търпи до безкрайност? Като нищо ще го смелят от бой някъде. Че и баща му и брат му такива. В прекрасно семейство си попаднала, няма що.
Но аз винаги съм казвала-има такива мъже, защото има такива жени, които търпят и го смятат за нормално.

# 9
  • Мнения: 36 199
+ този пакостлив ген може да се предаде и на общото ви дете/деца

# 10
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 558
Момиче, събери си акъла и се спасявай докато можеш. Peace

# 11
  • Мнения: 2 695
Той не я е бил, само я е хванал за гушата и хвърлил на леглото  Laughing
Щом се грижи за нея, всичко друго няма значение Simple Smile
Не мога да се впусна в подробни обяснения. За мен другите му качества тежат повече от тези "изблици", може да не го разбирате и е нормално
Сигурен съм, че е човек с възможности и си живеете живота с него. За това си затваряш очите за агресията, заканите за убийство и се надяваш, че като се правиш на терапевт ще го превърнеш в послушно агънце.

# 12
  • Мнения: X
Аз бих препоръчала добър терапевт за Вас, с когото да си изясните какво правите с този човек.
Аз знам, че от страни всички ще ме посъветват да не съм с такъв човек. Но за мен това е единствената му слабост -тези моменти. Иначе е много мил, разбираме се, кавалер, поделяме домакинството, грижи се за мен. Най-важно е, че го обичам и докато е така ще има смисъл за мен. всеки си има слабо място, аз се надявам да има начин за промяна
Недей!!! Спасявай се!!! С най-добри чувства го казвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз бих препоръчала добър терапевт за Вас, с когото да си изясните какво правите с този човек.
Аз знам, че от страни всички ще ме посъветват да не съм с такъв човек. Но за мен това е единствената му слабост -тези моменти. Иначе е много мил, разбираме се, кавалер, поделяме домакинството, грижи се за мен. Най-важно е, че го обичам и докато е така ще има смисъл за мен. всеки си има слабо място, аз се надявам да има начин за промяна

тази негова единствена, ужким, слабост, може да ти коства живота. Описваш типичния насилник, като по учебник е. Не можеш да промениш човека, той ще си е такъв цял живот. Попадаш в също типичния капан на жертвата. Ти си на ход, но в момента все още не искаш да видиш.

# 14
  • Мнения: X
тази негова единствена, ужким, слабост, може да ти коства живота.
По-лошо. Някой ден може да коства живота на детето ѝ.

Общи условия

Активация на акаунт