Уназин по време на бременност?

  • 6 389
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 121
Здравейте! В момента съм в 11 г.с. и в микробиологията се изолира Ешерихия коли. След направената антибиограма ми изписаха Уназин 375, 2 пъти по 1, за 5 дни. Има ли някоя мама, която е пила този антибиотик по време на бременност?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 966
Пеницилинова група е относително безопасна за употреба по време на бременност  Peace Ако все пак толкова се притесняваш, изчакай до 12г.с. - да завърши органогенезата и тогава го пий. Разбира се, ако не е чак толкова зле при теб положението и можеш да изкараш на Уринал Акут и подобни. Тежка инфекция при теб всъщност ще е по-рискова, отколкото прием на АБ, консултирай се и с АГто си.
Редактирам се, мислех че за урина става въпрос, предполагам АГто ти го е изписал, най-добре си го пий както е казал.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 121
Явно ще го пия. Надявам се всичко с бебето да е наред. А иначе нямам никакви симптоми и се изненадах от резултата.

# 3
  • Мнения: 146
nadi_dg , и на мен сега ми го предписаха но за 7 дни, 3х1. В листовката чета, че не трябва да се приема от бременни. Ти пи ли го, как мина при теб? Аз съм 23 гс.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 121
Последвалата микробиология показа, че съм изчистила бактерията, но въпреки редовния прием на пробиотик, имаше последствие гъбички. След това и тях лекувах със свещички.

Общи условия

Активация на акаунт