ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА

  • 35 728
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Лондон
  • Мнения: 839
Хей gardge,мерси за отговора,и според мен е ок 22-23 градуса,с ММ постоянно спорим на тази тема Peace Аз също ползвам смрадлика заради епизотомията,но и къпя бебето във смрадлика bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз смрадлика не ползвам за къпане,само правя промивки на едното око с нея,че нещо много сълзи напоследък и образува гурелчета.
Иначе стаята,в която стоим,температурата е 23-24 градуса,преди баня вдигам до 25-26,а спим на 19-20 градуса.

# 32
  • Мнения: 442
Момичета Ники качи за един месец 1100гр и докторката каза да не му даваме повече от 110мл.Ние сме на Аптамил Конфорт,  че кърмата хич я няма,  а и той се научи от шише и го мързи да дърпа. Вече мина 40 дни и взе да се заглежда по движещи се,  пеещи играчки.
Аз не мога да махна нощното хранене,  ако успея да раздърпам часоеете се радваме иначе надава такъв вой,  често след 3 будене нощем го вземам при нас и спи като лястовиче гушнато инак голямо ритане и скимтене пада и никои не спи.
Офф и аз искам само една нощ да спя,  но сигурно като стане на 1г, то не бе проблеми с бременността и обикаляне до WC,  киселини сега и това безсъние ми разказва играта.
Лека к спокойна нощ и дано няма ревящи бебенца за дълго тази нощ.

# 33
  • Мнения: 372
Привет!      Hug
Записвам се пак при вас. Нашият Константин да се роди с тегло 3045 гр. и 51 см., на 1-и януари, седмица след термин, но съм си свикнала с вас.
 От 2 дни сме си вкъщи и се нагаждаме взаимно. Ще се включа пак при възможност.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 408
Привет!      Hug
Записвам се пак при вас. Нашият Константин да се роди с тегло 3045 гр. и 51 см., на 1-и януари, седмица след термин, но съм си свикнала с вас.
 От 2 дни сме си вкъщи и се нагаждаме взаимно. Ще се включа пак при възможност.  Simple Smile

Честито! Да ви е жив и здрав и много късмет да има! Много хубаво име!

# 35
  • Мнения: 408
Аз за махане на нощните хранения на този етап не мога и да мечтая. буди се около 1/3/5 часа. През два часа.... Дано не става по-зле само! Трудно е, защото след като я нахраня, ходя да се цедя, но това е положението. Дано не става по-трудно! Praynig
Вече бременността и раждането ми се струват песен..

# 36
  • Лондон
  • Мнения: 839
Привет!      Hug
Записвам се пак при вас. Нашият Константин да се роди с тегло 3045 гр. и 51 см., на 1-и януари, седмица след термин, но съм си свикнала с вас.
 От 2 дни сме си вкъщи и се нагаждаме взаимно. Ще се включа пак при възможност.  Simple Smile
Да ти е жив и здрав сина и мн щастие да ти носи!Страхотно име сте избрали! Когато имаш време,разкажи как протече самото раждане Hug

# 37
  • Мнения: 297
Feeling, честита ти радост! Да ти е жив и здрав синът! Много щастлив и успешен!
За температурата в стаята Джипито каза 21гр. ама нещо хладно ми се струва и държа ок 23. Като се къпем на око, но над 25.
За раждането щях да разказвам и сигурно ако почна подробно, разказът ми ще продължи по- дълго от самото раждане.  Laughing Всичко се случи много бързо - за около 3 часа от- до. Разходки в коридора, пукане на води, системи, родилна зала....имах чувството че боли адски много, а всъщност не беше така! Щом имах сили да водя смислени разговори и да се шегувам с лекари акушерки - значи съм си мислела, че много, ама много ме боли! Второто чудо в живота ми изплака в 23,30ч на 27,12,2016г. Изключително сладко и красиво бебе също като кака си! В тях е събран целият ми живот! След кройката и шева, полежах 10-15 мин. и ми я дадоха да я кърмя. Малката Станислава засука веднага! Изключителни благодарности искам да изразя към целия екип на АГ- Окръжна Болница- гр. Варна, от санитарките до завеждащ отделение. Най- вече съм благодарна на др. Станислав Славчев, акушерките Митева и Кирчева, педиатърът д-р Махрус /дано не му бъркам името/.  Много мъчно ми беше, като ми я взеха да я облъчват за жълтеничката... много рев изревах и много подкрепа видях и от персонала и от няколко други майки! Така....дойде най- накрая момента на изписването...Но в къщи няма ток....и аз седя и чакам, готова с  багаж и документи и всичко да пуснат тока, че мъжът ми да дойде да ме вземе! Луда работа ви казвам...но важното е децата ни да са живи и здрави, другото се нарежда. И така това беше сбития преразказ на моето раждане  Mr. Green
Вече у дома...къпане - горе долу се справям, не и мия косичката всеки ден. Понякога я къпя в легенчето, понякога с памук, абе горе- долу справям се! Пъпчето и падна вчера след обяд, прибрала съм го при този на кака й. Храненето е горе- долу през три часа, плюс минус 1ч. През ноща си я вземам при мен, така и аз тя сме по- спокойни. Джипито като идва каза да давам на Сиси, подсладена вода заради жълтеницата, още не се е изчистила....и тъй. За сега това се сещам, пък и отивам да ударя една глава.... Blush

# 38
  • Мнения: 237
Аз я държа на 22-23,а като я къпя 25. Къпя я само със сапун, косата през ден два само с вода, и аз ползвах смрадлика около седмица заради охлузване. Вие към колко купите вашите бебета.

# 39
  • Мнения: 1 269
Запис и от мен. Честита нова година! Нека бъде щастлива за всички пишещи тук

# 40
  • Мнения: 297
Бобка, аз мойта стафидка гледам да я къпя около обяд

# 41
  • Мнения: 408
ние я къпем около 7-8 вечерта. Момичета, тези от вас, които са с едномесечни бебета, колко спинкат, колко време бодърстват? Моята принцеса спи все по-малко. Лошото е, че докато е будна реве и полудявам. Много съм изтощена.

# 42
  • Мнения: 183
gardje, днес Ради прави един месец. И той вече спи все по - малко и заспива все по - трудно. Понякога бодърства и до следващото хранене, което се е случвало и през ноща. Опитваме всякакви начини да го успокоим и докато се опитваме, хоп, време за хранене. Изобщо, понякога ходя и спя!

# 43
  • Мнения: 237
Какви памперси използвате ,аз съм с памперс, но когато има по обилно ако пропуска не го абсорбира добре. А като е нервна понякога я гушкам по корем към мен и се успокоява и в повечето случай заспива като се облегна.
На месец и половина е и си намали с 4-5часа днесвния сън. Обича да и пускам музИка, да стои на люлката или особено някой да я гушка и да и говори.

# 44
  • Мнения: 372
Привет отново!   Grinning

Много благодаря за милите думи и пожеланията!      bouquet
Раждането протече напълно естествено. На 31.12 започнаха силните болки при мен, а родилните контракции от около 4 часА сутринта на 01.01. Епидуралната упойка, за която бяхме говорили на плана за раждането, така и не си получих.  Laughing  Успях да се уредя(и то след мнооого мрънкане  Mr. Green  ) само с обезболяващи системи, чието действие едваааа усещах.  Stop
Синът ни проплака в 13:18 часА на същия ден. Имам 3 шева само и около 2 часа след раждането можех да ходя по мъничко. Може би това ми и помогна да се възстановя бързо.

Общи условия

Активация на акаунт