ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА

  • 35 729
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 408
gardje, днес Ради прави един месец. И той вече спи все по - малко и заспива все по - трудно. Понякога бодърства и до следващото хранене, което се е случвало и през ноща. Опитваме всякакви начини да го успокоим и докато се опитваме, хоп, време за хранене. Изобщо, понякога ходя и спя!

същото и при нас. Sad
а плаче ли,докато е буден?
много съм отчаяна, как ще издържа не знам.

# 46
  • Мнения: 408
Какви памперси използвате ,аз съм с памперс, но когато има по обилно ако пропуска не го абсорбира добре. А като е нервна понякога я гушкам по корем към мен и се успокоява и в повечето случай заспива като се облегна.
На месец и половина е и си намали с 4-5часа днесвния сън. Обича да и пускам музИка, да стои на люлката или особено някой да я гушка и да и говори.
памперс премиум. пробвах либеро и пуфис арт, но засега премиума най-добре.

# 47
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Това с плакането е от коликите. Лошото е, че понякога плачат и като са гладни и иди разбери защо точно реве.
Откакто Джо се е родила не съм спала повече от 5 часа на денонощие, направо съм като дрогирана, честно казано и в най-големите си кошмари не съм си го представяла така.  Whistling

# 48
  • София
  • Мнения: 1 175
Никола е почти на два месеца и има доста големи будни паузи,понякога между храненията изобщо не заспива.Но,слава богу,нощем яде и пак заспива.Явно коликите го мъчат само денем.Аз се надявам вече да минават де,ама още го присвива корема.
Памперси и аз съм с Премиум кеър на Памперс,някой път,ако акото е течно и много,излиза отстрани или отгоре,но като цяло не пропускат много,доволна съм.

# 49
  • Мнения: 969
Противно на всички съвети за памперси, аз съм по-доволна от Active Dry, повече от Premium Care.

# 50
  • Мнения: 116
Значи и аз да си кажа за памперса премиум на "Памперс ".
За запушени канали лецитин много ама много помага и аз си го пия превантивно ,откакто имах проблем.Super soya licithin -Calivita.Допълнително действие има да заздравява косата.Голям бонус☺Да ви подсетя така да се каже ,особено тези,които кърмят да пиете калции и магнезии комплекс.Хубаво е за бебето,както и за вас,за да се избегнат дефицити във вашата костна система.Нали знаете обикновено жените се оплакват от развалени зъби и опадала коса след раждането.Това може да се избегне като се пие качествена хранителна добавка.
Друго нещо ... въстановихте ли сексуалния си живот.. че и тук има едни изненади...чудесии...общо взето на мен ми се случи на 25 ден,тъй като кръвотечението ми беше спряло още на 15 ден.Боли в началото и общо взето е много деликатно положението.

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 00:00 от fatamorganakat

# 51
  • Мнения: 139
 Feeling,честито бебче. Да ти е здраво и много да ви радва.
Относно памперсите, пробвах и памперс и молфикс и бочко, но най-доволна съм от пуфис. В стаята през деня ни е на 24, а вечер 21 градуса. Спането и на нас не ни е по много. Но мисля че ще става все по-малко. Laughing

# 52
  • Мнения: 291
Здравейте, мамчета 💐
Два-три дни ви чета, но не остава време за писане. Преди да имам бебе, ми се струваше някак нереално, че толкова пък нямат време майките за нищо. Добре ми се отразява някогашния ми нощен живот, сега без проблем си откарвам будна до 5-6 сутринта. Беба стана на месец, но не иска да си спи в леглото и спи най-добре върху гърдите ми, почти изправена. Мечтая си да махнем сухото мляко, за сега е на смесено хранене и съвсем благородно завиждам на майките, които си хранят бебетата изцяло с кърма. Как им се получава, не знам. Сигурно има някаква тайна, която ми убягва. Първите седмици не спях, не излизах от спалнята, изцеждах се, и пак не успявах да махна АМ. Сега спя по 1-3 часа на денонощие и само на 4 дни спя по 6-7 часа, че съвсем ще се разпадна.
Прочетох, че някой имаше проблем с повръщането. Е, и при нас е така. Особено когато я храня аз, често се случва. Ние го оправяме този проблем като на едно хранене правим леки паузи за оригване и после продължаваме с храненето. Другият проблем е, че спира да диша, когато яде и после се дави, почервенява... вече и с това свикнах. Сега ви чета, че всички имате колики. Значи и това да очаквам😏.
В стаята при бебето е около 22•, къпем я около 8 вечерта. Шампоан използваме през ден или през два. Памперсите ни са "Памперс Премиум", но сега ми донесоха една голяма кутия от Турция "Памперс Прима", които още не сме пробвали.

Аз щях да ви питам, как разбирате, че бебето е болно или има температура? Татито е болен и обикаля с маска вкъщи. Аз съм толкова гола и боса в гледането на бебета, че няма и да разбера, ако се разболее сигурно.

Тези, които раждаха секцио, кога спряха да ви болят операциите?

Между другото, за успокояване на плачещи бебета, може да пробвате метода "The Hold" на д-р Робърт Хамилтън. На момента спира да плаче, колкото и да се дере 5 секунди преди това. При нас действа.
 
Какво адаптирано мляко използвате? Ние сме на Хип Комбиотик, но се чудих, дали има някое по-добро. Препоръки?

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 02:35 от Princess Mother

# 53
  • Мнения: 408
fatamorganakat, на мен лохиите не са ми минали, а словосъчетанието "сексуален живот" ми звучи като нещо отдавна забравено! Sad
Миналата седмица, докато бебка все още спеше през деня, успях да ида на маникюр и на фризьор. Последните няколко дни обаче с това реване и неспане през деня, даже до веце едвам успявам да ида.
Паула,и аз все си мислех, че мамите преувеличават и че ще се справям по-добре от някои познати. Да,ама не. Sad  Супер зле съм, особено и като трябва да бачкам на компа и виждам как възможност нямам даже да седна пред него. Вече със съвсем друго отношение гледам на майките. Възхищавам се на всички, минали през това чудо.

# 54
  • Мнения: 291
Ооо, и аз се възхищавам на всички майки. А имам една приятелка, която е направо за издигане на паметник и отдаване на почести. Тя отгледа близнаци, без чужда помощ, мъжа и и помага, разбира се, но работи и пътува много. Домът и винаги е чист и подреден, тя винаги е гримирана и с хубава прическа, усмихната, всичко е изгладено на "нощните дежурства", тя самата почти не спеше, не ползваше услугите на гледачка, даже когато двете и деца прохождаха или в някой друг период. От къде тези сили, не знам.

Да питам нещо кърмещите. Еднкво ли се пълнят и двете ви гърди?

# 55
  • Мнения: 442
Здравейте и дано неделята е спокойна със спящи и усмихнати бебенца.
Искам да споделя с Вас ние сме на Аптамил Конфорт1 к с pampers premuim care 1 не са прлпускали до сега,  но се чудя дали не трябва да минем на втори номер вече. Ними нададе и е 4640 к се чудя да купувам ли следващият път направо 2.Някъде бях чела,  че е най добре килограмите на детето да са посредата на обозначението а тези са от 2-5 кг,  май сме за следващите вече.
Какво правите с ваксините,  че ниена 25.01 ставаме на 2 месеца и нк предстоят 2 ваксини??? Направо незнам,  но няма да го вземат после на градина,  а няма кой да ни го гледа след майчкнството.

# 56
  • Лондон
  • Мнения: 839
Леле,момичета,като ви чета,не ми се мисли какво ме чака  Confused Ние от както Миши се е родил,таткото е в отпуска,но след няколко дни тръгва на работа,та с Миши оставаме сами.Надяам се да ми остава време поне да сготвя набързо и да повъртя на велоаргуметъра.
Понеже родих с епизотомия,все още имам шевове,та и при мен сексуалния живот е мираж ooooh!
Момичета,смятате ли за много бебе на 18 дни,хранено само с АМ,да изпива по около 120 мл на хранене,през около 2.5 часа?
Хубав ден,мами bouquet

# 57
  • Мнения: 139
Mary,аз мисля че е доста 120 мл. за 18 дена. На нашата кутия дават от 2 месец по толкова. Но все пак всичко си е индивидуално.
Princess mother ние сме с повръщането. Аз също опитах да правя пауза за оригване, но той така реве и рита с крака като дръпна шишето, че въобще не може да става и дума за оригване. За няколко дена му намалих милилитрите от 100 на 90 и и малко по-добре. Но утре ставаме на 1 м. И той май остава гладен, та от днес пак му вдигнах на 100, дано не се увеличи повръщането. Когато не повръща се радвам много Simple Smile
Относно млякото сме с babylove на ДМ. Уж е добро, няма как да преценя много. Вие как разбирате дали млякото е добро за вас или не??

# 58
  • Мнения: 290
Оп и аз да се разпишаа!
Виждам всички сме в чудо ахха.. Моя син след 2 дни прави месец,минахме доста неща до ся.. Отностно коликите,пробвах вс накрая остнахме само с чай от копър и е най-добре като че ли и масажчета.. Имаше голямо подсичане та няколко дни само по болници,мина и тва.. Наддал е близо кило което мисля че е супер за месец.. И е изцяло на кърма за сега Simple Smile) За Ам, мари много е 120 чак към втория месец би трябвало да яде толкова,да не му разшириш стомахчето,комсултирай се с някой Simple Smile  ние минахме само на смрадлика и лайка за премиване,мокри кърпи не ползвам.. И с памучета.. За градусите ное сме около 20-21 като го къпем около 23-24.. Буди си се на около 2 часа през деня и 3 часа през нощта.. Ревлив е доста направо ми къса нервичките ахха ама ще се
Оправи надявам се с растежа.. Памперси аз съм комбинирано със пелени та май имаме памперс и още едни,за сега не пропускат и няма ядове.. Извеждаме го всеки ден,тук си е 10 градуса и той мн обича навън.. Даже понякога само така заспива Simple Smile) нещата почват да се нормализират,надявам се всички сте добре :*

# 59
  • Мнения: 408
Кристи, и ние като свършим този пакет памперси, минаваме на номер 2.
Мери, 120 мл през 2,5 часа за 18 дневно бебче е сякаш една идея вповече, но той е момче и ако не повръща мн, значи си му е ок.
За ваксините и аз съм притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт