ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА

  • 35 762
  • 723
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 269
Метода на др Хамилтън ми се струва, че е страхотен наистина за успокояване

# 61
  • Мнения: 408
Метода на др Хамилтън ми се струва, че е страхотен наистина за успокояване

можеш ли да споделиш малко повече?
редактирам се. намерих в нета
http://roditel.bg/metod-za-uspokoyavane-na-bebe-video/

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 15:37 от gardje

# 62
  • Мнения: 372
Добър ден! Simple Smile
Много интересни теми сте захванали.

Цитат
Относно млякото сме с babylove на ДМ. Уж е добро, няма как да преценя много. Вие как разбирате дали млякото е добро за вас или не??
ivi_86, аз същото се питам и аз. Препоръчаха ми Babydream на Rossmann и гледам, че Коко я харесва и я хапва с апетит, но все ме тревожи въпросът дали е достатъчно хранителна. Вероятно е страховете ми са на снобарска основа, заради цената...
Обаче пък с кеф си изпива всичко и следващото хранене обикновено си иска след 2,5-3 часа.
Той е на смесено хранене. Кърмата ми явно не му стига.   Confused

gardje, благодаря за споделения линк! И вкъщи ще се пробва този метод.   Grinning      bouquet

Относно справянето с бебето, ММ много ми помага, обаче от днес заминава в командировка за цяла седмица и просто съм ледена как ще се справя...   Praynig

# 63
  • Лондон
  • Мнения: 839
Да,момичета,може би сте прави за количеството мляко,но когато му дам 90 мл,той изпива всичко до дъно,и плаче че е гладен Confused Когато му дам 120 мл,той си изпива всичко и не търси още,и изобщо не повръща ( чукам на дърво).Той се роди доста едър,и преносен 1 седмица,та може би на това се дължи,че върви малко по-напред newsm78 Ох,незнам...

# 64
  • Мнения: 408
щом не повръща и се чувства добре, нека си яде Simple Smile мир и любов да има вкъщи.
Моята бебка от няколко дни по няколко пъти дневно раздава усмивки!  Crazy

# 65
  • София
  • Мнения: 1 175
Princess mother,и ние сме с Hipp Combiotic,в болницата ги хранеха бебетата с това мляко и аз продължих с него,но аз му давам само веднъж на ден от него,иначе е на кърма.Lactana Bio също е много добро.
Мен операцията спря да ме боли след седмица някъде-и първият път,и сега много бързо ми отшумя болката.
Никола вече е 4600гр и аз мисля да минавам на следващият размер памперс.Лошо е,че другата седмица ми пристига от UK поръчката ми с памперси и там,не знайно защо съм поръчала,има и един пакет размер 1,но ще го продам и ще ползваме двойката.

# 66
  • Мнения: 408
И ние сме на Хипп Комбиотик. Две-три хранения дневно с него. Кърмата още не ми е достатъчно.

# 67
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Ох, аз днес изведнъж много се притесних и ядосах, не знам какво да правя. Бебка заспива и дори да имам още кърма, суче едно известно време и заспива за 5 минути, но не се е наяла, после се събужда с рев. Слагам я пак на гърда, пак суче 2-3 минути и ми омеква в ръцете. И така докато не й дам АМ, наяжда се набързо и се кротва. Пробвах да щипя, бутам, клатя - помага за 1-2 минути и после се отсича.

# 68
  • Мнения: 408
и ние бяхме така и след като прекарахме няколко дни денонощно на гърдите и през другото време рев, почнах цеденето. Сега сучи само понякога. Дано да е временно при вас,че хич не си е работа с тия помпи.

# 69
  • София, България
  • Мнения: 5 598
и ние бяхме така и след като прекарахме няколко дни денонощно на гърдите и през другото време рев, почнах цеденето. Сега сучи само понякога. Дано да е временно при вас,че хич не си е работа с тия помпи.

Чудя се дали да си търся електрическа помпа, сега имам ръчна и нещо май не се справям много добре, не успявам да изцедя много, а има кърма в гърдите. Доволни ли сте от електрическите помпи?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 175
Ние вече два месеца сме така- суче и заспива,будя го,пак суче,пак заспива и така един час.После цедя и дохранвам от шише,което изпива за отрицателно време! Гърдите ми вече приличат на дъвка от толкова сучене и цедене!Но ще продължа,защото искам да се храни колкото се може по-дълго с кърма,пък било то и от шише да я давам.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз съм много доволна от моята помпа-Medela swing maxi.

# 72
  • Мнения: 408
моята е medela swing. сега чакам от сащ да ми дойде medela pump in style. тя е двойна, сегашната ми е единична. без хубава помпа съм изгубена, при всичките усилия, имам мн малко кърма. Ако имаш добро количество кърма, можеш да си купиш обикновена електрическа, имало по около 70 лв и вършели работа.
Момичета, а вие на ден какво количество изцеждате?

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 22:26 от gardje

# 73
  • Мнения: 183
Зсравейте!
      Аз изцеждам около 120 мл., но не всеки път. Слагам го на гърда за около 5 мин. Не го слагам всеки ден. Правя това за да не ми спре кърмата. Да ви.питам, още ли имате коремчета ? Някой полва ли колан и стягащо бельо? Аз нося колан много рядко. Още си имам коремче.

# 74
  • Мнения: 291
Ivi, за повръщането освен паузите, също помага и наклона на леглото. Ние щяхме да купуваме възглавница за тази цел, но повдигнахме матрака от едната страна и така си останахме без възглавница за рефлукс. Аз не успявам да я оригна всеки път, заспива ми на рамото и понякога така повдигната си поспива гушната в мен и  По-малко повръща.

Аз нося колан от два-три дни. Трябваше да слагам от 20-ти ден, но само до колан ми беше. Корем си имам, ще нося колан 6 месеца, дано се прибере коремът. Аз имам широк колан, също стягащо бельо (като гащи, стигащи до гърдите), а също и стягащ клин, който пак стига до гърдите и обхваща целия корем. Това последното не го слагам. Искам да си купя и от стягащото  бельо, което е с презрамки като боди, защото тези, които имам се обръщат и нагъват, като няма какво да го дърпа отгоре. Вашите колани от кой тип са?

Аз да си изкажа възмущението от лекарите. Имам чувството, че никой не стимулира кърменето, а само пробутват тези изкуствени млека. От всичко, което прочетох за кърменето, излиза че с помпите е най-сигурният начин за отбиване на бебето, а лекарите искат да се ценим и да знаем, колко точно даваме на бебето. То хубаво да гледаме и смятаме количества, но всички дълготрайни кърмачки обясняват, че бебето изсмуква повече от помпите, а също отричат и прословутите режими, на които са фенове лекарите. Нашата педиатърка от първия ден искаше да махнем нощното хранене на нашето недоносено и недохранено дете и да го заместваме с вода. Аз не я послушах, защото не видях логиката да създавам режим на новородено, а също и да замествам хранене с вода, след като има нужда от калории. Може да не съм права, не знам. Както и невероятно и се струваше, че бебето си сучи по един час. И какво да правя, да и кажа стига си яла, защото донторката каза, че си се наяла след 15 сучене ли?! То реално и след един час пак пиши и реве, че е гладна и в много моменти се налага да я дохранвам с АМ, за да спре да реве.

Абе много съм гола и боса в прглеждането на бебета. Аз си го казах вече. Никаква не я върша като хората.


Общи условия

Активация на акаунт