ШЕСТИ клас - тема 2

  • 83 055
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 813
   Нашите монтански ученици са с удължена ваканция до 11.01.вкл.
    Annabelle,точно така процедирах с каката  и аз.Отварям гардероба и всичко на земята-докато не се оправи не влизах в нейната стая,не вземах дрехи за пране,не гладех.При нея действаше този метод.Сега,когато е самостоятелна,грижи се за домакинство и гадже,мога да кажа,че добре съм правила-къщата й свети.
  С Кристиян нещата са малко по-спокойни,той е плашлив и повече слуша.Но вчера яде шамари/сега сигурно ще ме линчувате,но го ступах яко/.Едно от основните правила в нас е телефоните да са с включен звук и с пълни батерии.Извинения като нямам батерия и не си чух телефона НЕ СЕ приемат.Вчера два часа звъня и никой не вдига.Прибрах се,няма го,обърнах махалата,няма го.Седяли в една стара кола на ММ,паркирана над нашата къща,с едно приятелче,и не си чул телефона.ами другият път ще го чуе,сигурна съм.

# 16
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
За много години!

Добре пътувахме, добре посрещнахме. Продължението на ваканцията ни е най-добрата почивка Simple Smile

Дано и в Сф да удължат ваканцията да не стане като в други години хората да се разболеят от грип след ваканцията.

Здрава и успешна да ни е годината!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Здравейте, момичета! Честита ви нова ваканция  - във Варна 09,01 е неучебен ден, НО олимпиадата по БЕЛ също ще се състои в неделя 08,01,2017. Източник - РУО Варна.

Благодаря и аз за новата темичка! Тъй като през цялото време на тази ваканция работех ту в командировка, ту - в офиса, та наборът успя да си почине добре  Joy - размаза се от играене на РСто (но пък и тази Коледа всички сякаш се бяха наговорили да му подаряват компютърни игри, та даже има още една, която още не е инсталирал та да почне да играе), а когато в редките моменти съм си в вкъщи, играем на настолни игри. Гледахме на кино Rogue One, после с баща си гледаха сами и Асисините. Почете и от коледните писма на Толкън. Учебници и тетрадки не е отварял, но си е написал задачите от олимпиадата по астрономия. Колко са верни ще видим като излязат резултатите Simple Smile. В неделя се е записал на тази по БЕЛ - за първи път ще се явява. От олимпиадата по МАТ традиционно нямаме новини преди почване на училище през януари. Утре явно вече ще трябва да се подготвя за вторник, но поне е добре отпочинал, наспан и здрав. Аз за през дена планирам правене на снежен човек в двора  Joy.

Пожелавам щастлива ваканция на всички и най-вече здраве! Нека децата си помързелуват сега, от другата седмица ще учат.

# 18
  • Мнения: 8 813
  Добро утро от зимна Монтана!Има ли именници?да са живи и здрави,да носят името си гордост,защото както знаем Иван/и производните му/ не е име,това е титла!

# 19
  • Мнения: 553
Благодаря Марулетка. На Ивка днес отбелязваме имен ден. Да са живи и здрави всички.
За помагалото на Веди не си ги беше отбелязала въпросите и не и се търсят, за напред съм предупредила ако нещо и се разминава с отговорите да отбелязва.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Олимпиадата по БЕЛ във Варна къде ще се провежда? По училищата ли? Или в някое точно определено училище? Госпожата по БЕЛ казала на децата ,като се записвали, че ще им каже къде ще се проведе след ваканцията... те пък я удължиха и сега не мога да открия никаква информация... Rolling Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Олимпиадата по БЕЛ във Варна къде ще се провежда? По училищата ли? Или в някое точно определено училище? Госпожата по БЕЛ казала на децата ,като се записвали, че ще им каже къде ще се проведе след ваканцията... те пък я удължиха и сега не мога да открия никаква информация... Rolling Eyes

Общинския кръг се провежда във всяко училище, във Варна часът на започване е 9:00, искат децата двайсетина минути по-рано. Не съм сигурна какво ще пишат - май са казали на децата сбит преразказ върху изучаван текст. Предполагам, че на страницата на МОН в регламентите на олимпиадите може да се видят подробности. Със сигурност, за 6 клас времетраенето е 2 астрономически часа.

Чак на областния кръг, преминалите общинския се събират в едно училище в града - ако не са им казали в училище къде е мястото на провеждане, може да се провери и на сайта на съответното РУО. Обикновено там, където качват информация с протоколите от резултатите, има и информация за мястото на провеждане.

Успех на всички явяващи се утре!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Manzhelka, благодаря ти много! bouquet

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 415
Светле, нашата класна писа в групата ни, че децата трябва да са в училище между 8:30 и 8:45. Там ще разберат рзапределението по стаи. Успех на тези, които ще участват.
Честита и успешна Нова година за децата и спокойна за нас (родителите Mr. Green)

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси, Креми! Hug
При нас тази година с новата класна комуникация е съвсем скъсана...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Как са олимпийците днес? Паднало се е откъс от "Щастливият принц" и синът ми излезе доволен.
Навън е -11 градуса във Варна, но в интерес на истината студът не се усеща толкова много, защото днес няма вятър. Въпреки това каня набора да поиграе навън, а той все иска да стои на топло у дома.  Weary

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Откога чаках да спре този вятър. Но и той не ги спря всеки ден да са навън и да спортуват ринене на сняг и игра с кучето. Laughing И само се ослушват за удължаване на ваканцията ,че не им стигна ,както винаги. Mr. Green
Супер че е доволен Ники от днешната олимпиада.При нас май няма да има стабилно участие на БЕЛ. Wink
Иначе математиката стана ясна още два дни след провеждането и. Беше хем щастлив ,че е минал на следващия кръг ,хем каза "сега колко областни ще трябва да решаваааам" hahaha Няма пълно щастие!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 050
Фандъкова съобщи, че се удължава с два дни ваканцията и за София.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 285
Заслугата всъщност е на МОН. Голяма радост е у дома по повод удължаването. Най-много се радвам аз!

Сутрин ги караме с кола, но не си представях маршрута Лозенец-Люлин след училище на минус 14, с вятър.

Честито на всички с почиващи деца! После ще му мислим как ще наваксват.

# 29
  • Мнения: 5 160
Мдам. Как ще наваксват. По 2-3 урока. Материалът е лесен и интересен. Нашите по история са на 13-ти от 43 урока.

Общи условия

Активация на акаунт