Спешно-изисквания за снимка за БГ паспорт

  • 5 306
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
По другите места не знам как е, но консулсвото в Ню йорк работи в тандем с едно студио много близко до тях. Една позната ме светна, защото при нас например фотографите казаха, че следват само изисквания за американски паспорт, и не смеят да рискуват с други. Аз се обадих в консулството да искам телефона на студиото за адрес и точни часове, и всичко си беше наред. Само като кажеш "български паспорт", и момчето си знае работата.  Grinning

Predi dva dni hodih, no fotografite sa se premestili i niama ostaven nov adres!
Ne sum hodila do konsulstvoto da pitam kude sa se premestili.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 444
изобщо не се притеснявай, никой не гледа чак такива подробности, само да не е фрапиращо нещо шарено или омазано по снимката Няма да имаш грижи, взимат я и я лепват без изобщо да я оглеждат, спокойно снимай детето както можеш и върши работа  bouquet Само н приказки имат една камара изисквания, а истината е, че и те не ги знаят и никой не ги съблюдава- нашенска му работа  #Crazy

# 17
  • Мнения: 3 491
По другите места не знам как е, но консулсвото в Ню йорк работи в тандем с едно студио много близко до тях. Една позната ме светна, защото при нас например фотографите казаха, че следват само изисквания за американски паспорт, и не смеят да рискуват с други. Аз се обадих в консулството да искам телефона на студиото за адрес и точни часове, и всичко си беше наред. Само като кажеш "български паспорт", и момчето си знае работата.  Grinning

Predi dva dni hodih, no fotografite sa se premestili i niama ostaven nov adres!
Ne sum hodila do konsulstvoto da pitam kude sa se premestili.
Ново двайсе. Толкова удобно беше. Дали пък ако се обадиш в консулството и ги питаш къде да си направиш снимки, няма да кажат нещо полезно? Моитe впечатления от това консулство са много положителни. А тел. на това студио беше, (или все още е, не знам), 212-308-8811. Надявам се, че поне са оставили съобщение какъв им е новият номер.
П.п. А това, че връщат понякога заради снимки - връщат, истина е. Аз като си подавах документите, имаше една жена, на която й бяха върнали снимките, в смисъл документите бяха били път до София и назад, та хайде пак наново снимки и документи. Но поне жената в консулството беше достатъчно любезна като види снимки, които според нея няма да минат, да предупреди. На една жена само се случи, де. Тя пък вместо да оцени, че й е спестено главоболието, взе, че вдигна скандал  Shocked. Но другите хора го обърнаха на майтап и бързо и показаха къде да ходи да се снима.

Последна редакция: сб, 29 апр 2006, 04:57 от блажка

# 18
da .. biaha na mnogo udobno miasto
ne sum se obajdala da vidia dali sa sus sushtia tel i ima li nov nomer, a puk tam e mnogo neudobno za spirane i ne proverih dali v konsulstvoto imat novia im adres,
inache i az imam mnogo dobri vpechatlenia ot slujitelite v konsulstvoto
priemali sa me v nerabotno za tiah vreme, samo zashtoto beshe studeno i da ne se razkarvam s gradski transport s malko dete, a i ot poznati dochuvam che i sa drugi praviat izkluchenia - primerno da doidat v pochivnite dni za da im zaveriat dokument
nadiavam se da si ostanat vse taka otzivchivi!

# 19
  • Мнения: 3 461
Току-що се връщам от Кувейт,явно сме докарали 20% по скалата на сивото,защото консулът ги одобри,надявам се,че и в София ще ги намерят за достатъчно добри.Оставам с впечатление,че в другите страни ги изпращат от посолството или греша?Няколко пъти ми напомниха,че аз поемам ангажимент да ги изпратя в София и да ги получа от там.

# 20
  • Мнения: 3 491
Току-що се връщам от Кувейт,явно сме докарали 20% по скалата на сивото,защото консулът ги одобри,надявам се,че и в София ще ги намерят за достатъчно добри.Оставам с впечатление,че в другите страни ги изпращат от посолството или греша?Няколко пъти ми напомниха,че аз поемам ангажимент да ги изпратя в София и да ги получа от там.
Нашите паспорти от консулството ги изпращаха и после пак в консулството си ги получавахме. Може би при вас наистина е по-различно, сигурно си има основанията  newsm78. Радвам се, че консулът е одобрил снимките, това на мене звучи абсолютно успокояващо!

# 21
  • Мнения: 3 461
Сигурно нямат пари хората,преди време трябваше да изпратят едно писмо от Кувейт където е посолството до Бахрейн,където живеем.Ние го написахме на английски от тяхно име,изпратихме им го за подпис с DHL,те ни казаха,че дори и с обикновена поща не могат да го изпратят,та се обаждахме в DHL да даваме гаранции,че ще го платим като го получим и после от тук го пратихме в министерството от името на посолството.Проблемът е,че в паспорта й вече няма празни страници,иначе е валиден до 2008,а вече не слагали допълнителни страници в посолството.Сега съм й поръчала да й извадят от 48 страници,макар че в британското посолство в Бахрейн ги спряха(тези от 48 стр.),защото не били според изискванията на ЕС,дано при нас още да съществува този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт