Седмокласна - по вода да върви, край на срока предстои!

  • 55 420
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 13 236
Оцениките му бяха такива, че на първо класиране го приеха именно в тази така желана от него осма позиция. И решиха, че това е. Записа се и не е ходил на втори класирания.
Ето, на! Съдбата си е съдба  Wink Аз също смятам, че Саше ще иде където й е мястото. Колебая се между математическите паралелки в НПМГ и информатиката  Wink Математическите са с по-висок бал, но информатиката повече й приляга. Тя искаше информатика, а аз я натисках за подреждане на математиката преди това. Сега се разколебавам  Rolling Eyes Има много фактори за това. Абе да видим НВО, пък ще го мисля.
Ето.. стигнахме до заветния миг да обсъждаме вече конкретни желания  Wink

Дидева винаги е бяла и добра  newsm03 Аз друга не съм я виждала..  Hug

Росита, браво!!! Чуседен резултат има девойката!

# 676
  • Мнения: 14 133
Росита, браво на госпожицата!
Успех на областния кръг!

# 677
  • Мнения: 1 578
velina_v, благодаря!

rosita_ta, браво на детето! Пожелавам й да е минала и на втори кръг на олимпиадата по физика!

Моя младеж, заедно със доста съученици, за втори пореден петък отидоха на кънки. Този път и с хапване преди това. Миналия път за първи път ходи и много му хареса. Едно момиче от съседен клас го е научила как да се пързаля без да пада и той бързичко е схванал. Преди това обаче е паднал няколко пъти и имаше малко пукнато на телефона си (стои му винаги в ръчна мъжка чанта). Сега, макар че няма да му е за първи път, е взел мерки за телефона си. Той не е от най-скъпите и прекрасни, но синът ми много си го харесва и държи на него - елементарен с бутони. Сега очаквам, като се прибере да се похвали, че не е паднал нито веднъж.  Flutter

# 678
  • София
  • Мнения: 4 094
  Росита, браво на детето! Изключителен резултат! Но това, което ме впечатлява повече, е че тя имаше и почти същия резултат по БЕЛ. Страхотна е, поздравления!

  При нас още не са казали резултатите по химия и физика. Моето, с присъщата си липса на самочувствие, мисли, че ще се класира и на двете.  Party Аз лично, като видях задачите по химия, съм почти убедена, че няма да мине, но засега си мълча.

# 679
  • столицата
  • Мнения: 3 852
Росита, браво на детенце! Освен химията и БЕЛ-а да напомня, че успешно бори и математиката Simple Smile
Идеята за кънки е чудесна, но още не сме я реализирали. Моето също днес разпуска със съученици. Дано не се намръзнат по улиците.
На Дидева ще разчитаме докрая Grinning . Силно се надявам и Ганис, и Русалка макар вече да не пишат, да хвърлят по едно око на темата ни и да се включат при необходимост. newsm78

# 680
  • София
  • Мнения: 9 563
Ех, момичета благодаря ви.
Истината е, че и тя е непостоянна, един ден е на върха, на другия ден - доста посредствено се представя. Но тази година се е взела в ръце и работи много упорито.
А и учителите им са страхотни, наистина не пестят усилия да научат децата. Госпожата по химия ги събираше, за да правят лабораторни упражнения, праща им e-mail - с упражнения и интересни статии.

Това по БЕЛ (имаше 88т) беше някакво чудо, честно. Нямам обяснение как е постигнала този резултат.

Сега, моля някоя добра душа да каже как да направим денонощието от 24 на 48 часа, че да има време да се подготви, щото на 8.02 е математиката, на 12 е химията, после евентуално физика. Пък то училището си върви и там не им правят компромиси.

# 681
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
...Идеята за кънки е чудесна, но още не сме я реализирали...
+1  Peace
Повече от прекрасна идея - да се съчетае физическото натоварване, спорта с умствените занятия. Децата наистина имат нужда да разпуснат, а след това и по-ефективно усвояват знанията и се справят с домашните. Нашата дъщеря е страхотен фен на фигурното пързаляне  Heart Eyes Има кънки, има и желание за зимната пързалка. Завърши преди време тримесечен курс по фигурно пързаляне в Зимния дворец, в групата на Максим Ставийски и Албена Денкова. От тогава през зимата все на ледената пързалка на "Ариана" иска да ходим.

# 682
  • България, София
  • Мнения: 1 770
...
Сега, моля някоя добра душа да каже как да направим денонощието от 24 на 48 часа, че да има време да се подготви, щото на 8.02 е математиката, на 12 е химията, после евентуално физика. Пък то училището си върви и там не им правят компромиси.

И аз чакам рецептата. Времето все не стига. Все сме в надпревара  animal037

# 683
  • Мнения: 14 133
Честита му на моят младеж първа оформена оценка за срока: 6- ца по биология!
Има днес и 6- ца на изпитване по ЗИП НЕ!

# 684
  • Мнения: 819
Chibi,браво на твоят младеж!
Пускам теста от Олимпиадата по БЕЛ-1 кръг.Моят хубостник е успял тайно да го снима с телефона си,докато госпожата му е дала само да си разгледа работата.

http://dox.bg/files/dw?a=a33907f467

http://dox.bg/files/dw?a=ce0aaf03ca
Редактирам се,сега погледнах,че детето е снимало само листа за отговори.Една майка искаше теста,но се оказва,че имаме само отговорите.Жалко,не мога да помогна!

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 22:02 от Mnogodetna mama

# 685
  • София
  • Мнения: 7 673
Да се разпиша и аз, макар и моят да продължава да го дава през просото и да не сме в духа на темата на уморените седмокласници.  Laughing Хич не се е презорил.
Математиката е ясна - там имат достатъчно часове, СИП, ЗИП, школа. Та реши, че това му стига и дори вече не решава и по една тема преди състезание извън това, което правят в училище.
По БЕЛ се е взел в ръце, макар и да свежда ученето до ходене на школа и писането на домашните от нея. Добре, че им дават доста, че доброволно нищо не би отворил. На класното е изкарал 5,60. Има май 2 петици и няколко шестици иначе. Така че не е зле ситуацията, но още му трябва!
Всичко останало - както са му дали учебниците, така седят неотваряни в шкафа. 7-ма година кара само на слушане в час и обща култура (такава има сериозна, наистина), но пък оценките са му доста шарени съответно. Не му пречи.
Днес почнах да му звъня от обяд и не ми вдига. Бре, стана 18,30 - не вдига. Звъня на баща му, той се прибира с малкия по това време. Току-що се бил прибрал и Павел. Питам го аз къде ходи и най-вече защо не вдига.
- Ами, до 4 бяхме в пицарията (знаеш я, до училище  newsm78 честно казано, не се сещам за такава), после играхме снукър. Не съм те чул! И какво се притесняваш. Голям съм.
Оооох.  ooooh!

# 686
  • София
  • Мнения: 13 236
Не съм те чул! И какво се притесняваш. Голям съм.
Оооох.  ooooh!


Ох, лелеее!  #Crazy

# 687
  • Мнения: X
Знам, че едва ли ще прозвучи много успокояващо, но моят син от 14-годишен живее в София на общежитие и много често телефонът му дава свободно. Въпреки това, вече трета година той оцелява там и даже взема стипендия за отличен успех.
Спомнете си телефоните с шайби и се запитайте какви сте били вие в седми клас. От известно време аз често се опитвам да си спомня каква съм била когато...Много ми помага.

# 688
  • София
  • Мнения: 15 283
Уви, времената са други.
Иначе..... когато аз пристигнах да живея в София - но вече като студентка - живеех в квартира с телефон от онези, с шайбите. Майка ми никога-никога-никога не звънеше вечер. Защото я беше страх, че няма да вдигна и няма да мигне цяла нощ. Говорехме си когато успеехме да се нацелим, но никога по тъмно. Simple Smile

# 689
  • Мнения: X
Други, други... Колко да са други. Моят син е десетокласник в НПМГ. Не е чак толкова далеч от вашите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт