Как реагирате като видите дете, което не подлежи на усмиряване?

  • 2 623
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз пък ако бях на мястото на приятелката ти щях да отида и да и вдигна луд скандал на майката,ама такъв скандал,че друг път да се замисли дали да се прави на луда  Mr. Green 
Сега по темата...никога не разрешавам на децата ми да правят,това което не ми е приятно и на мен да ми правят  Stop

 И аз бих реагирала по същия начин, освен ако от нерви не изляза извън кожата си и не и завлека детето до нея и....
Аз също не позволявам на сина си да прави каквото си поиска. Ако на него не му е приятно да му правят нещо, то и той не трябва да го прави. Ако видя, че на някое дете му е неприятно ако сина ми му пипа играчките (макар и да не ги руши и хвърля) не му позволявам да го прави. Той трябва да се научи да се съобразява с другите хора. Все пак сме социални животни и не живеем отшелнически живот и трябва да се съобразяваме ако искаме да има хора около нас.  Twisted Evil

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами щях да се скарам на детето......Мога така да си преправям гласа, че  добре да го стресна

# 17
  • Мнения: 959
Първо се карам на детето,после с майката.Точно вчера имах такъв случай-едно хлапе ухапа малката по ръката без да му е направила нищо.Разправям се и грам не се замислям.

# 18
  • Мнения: 228
Ох ,незнам как да се изкажа ,но ние сме били и от двете страни.До скоро едно дете много щипеше и тормозише дъщерями ,ама сега се усеща по-голяма и нещата са обратно.Ако видя ,че тормози друго дете веднага и се карам и я наказвам на пейката до мен.

# 19
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
Абе нали знаете - няма лоши деца, има лоши родители  Sunglasses. Не знам какво бих направила, но със сигурност на детето нищо.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм от дзверовете, дето първо ще си грабне детето, за да го успокои, после ще се развика на "лошото" дете /и то доста гадничко/ и чак после евентуално ще си "поговоря" с майката. Фактът, че тя е видяла, но не е реагирала, за мен значи, че разговорът с нея е излишен, а аз съм в правото си да я "заместя" като възпитател т.к. е засегнато моето дете. Не ми се е случвало, де Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 1 105
Ужасно. На мене ми се е случвало подобно нещо. Едно дете захапа пръстчето на Тими докато си седеше в количката, ако не бях видяла на време сигурно щеше да го отхапе, идиота му с идиот. А то милото така го е заболяло, че се разплака ама без гласа тоест направо се захласна и именно това ме накара да погледна към него. Всичко стана пред очите ми, а аз си мислех, че онзи дзвер го гледа. Стана ми много мъчно и изобщо не можах да реагирам, а се прибрах и се наревах в нас.

# 22
Съгласна съм с това че родителите са виновни за поведението на децата си.Те гледат едно от друго,а също и от детските филмчета(а те между другото са пълни с насилие и щуротии),но нали ние сме за това да им обясним че това не е хубаво и правилно

# 23
  • Мнения: 5 877
Обичайно ако някое дете се държи лошо с моето, просто му казвам категорично да спре. Най-често сериозният и недвусмислен тон от страна на възрастен кара децата да се вслушат. Ако не спре, взимам своето дете на ръце. Може би бих "отчекнала" двете деца, ако са в схватка.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
 Точно едно такова дете по празниците направо ми съсипа цял ден.
 Трябваше да сме заедно на празника, а детето е просто неконтролируемо и не слуша абсолютно никой. Кой ли не му се кара, кой ли не му прави забележка - нищо!
 Едва ли щеше да се повлияе точно от моите думи. Накрая си тръгнахме по-рано, защото вече не издържах лудницата. 
 

# 25
  • Мнения: 1 425
Не съм напълно съгласна с това,че родителите са изцяло виновни за поведението на децата си.Понякога децата проявяват недоволство,стремеж да привлекът вниманието на друго дете и други ,за които си служат с  различни методи/влючително и агрисия/И това са ситоации,за които родителите нямат никаква вина.Разбира се всеки родител трябва да реагира на поведението на детето си/категорично не със сила разбира се/Но повярвайте понякога и родителите изпадат в ситуации,когато просто са беззсилни.Трябва малко да се поставяме от време на време на тяхно място,а не само да гледаме от страната на потърпевши.Ами ако вашето дете,по няква причина удари друго дете?????? Може дори и за някаква играчка да е----- Вие как бих те постъпили???????

# 26
  • Мнения: 382
Според мен всяко дете минава през фаза на агресия и това е нормално явление, но не са ли за това са възрастните - за да намерят начин да им покажат кое е правилно и кое не, и най-вече какви са последствията на всяка постъпка. И след като родителите не виждат какво се случва около тях, какво да очакваме от децата?
И аз се чудя какво бих направила в такава ситуация, защото каквото и да направя искам да съм сигурна, че това ще остави трайна следа в другото дете или родител. Сигурно бих го попитала как ще се чувства, ако някой по-голям и по-силен така се държи с него. И бих попитала къде се е научило, дали мама и тате правят така с него. И това бих го направила така, че майката да го чуе. Не че ще ми донесе кой знае какво, но поне се надявам, че ще се замисли...

# 27
  • Мнения: 8 917
Не ми се е случвало подобно нещо и се надявам да не се случва, но ако все пак стане и въпреки,че съм миролюбива личност ми се струва, че майката ще ми опита някой крайник Thinking

# 28
  • Мнения: 369
Ние докато бяхме по малки бяхме жертвата , но вече е по голяма и я забелязвам както си играе с някое детенце хоп и го бутне  и веднага поглежда към мен за реакция .Реакцията е налице обяснение защо е направила така и защо не се прави така и хайде у нас . Щом неможе да си играе с децата си седи в вкъщи сама -това е наказанието. Но определено си трябва много говорене и много търпение  #Crazy. Понеже не ходи на детска и когато заговорим как сама ще си отива на училище първата и приказка е Аз като отида ще бутам децата Sick

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Nessa има още да се нагледаш на такива случаи, откакто върви предаването SuperNanny, се чудя, защо не вземат да превъзпитат родителите, а не децата. От там тръгва всичко  Rolling Eyes  Ако едно дете е задоволено с родителско внимание, то няма да тръгне да вилнее наред.

Общи условия

Активация на акаунт