Електронни четци - тема XIX

  • 84 277
  • 789
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 12 318
Здравейте! Включвам се с молба за помощ.Не мога да изпращам книги на електронния адрес на киндъла.Дерегистрирах го, регистрирах наново, обнових ...и - нищо.Някакви идеи за справяне с положението? newsm78 Моделя е Киндъл тъч 7-ма генерация.Имам два такива- единият е моя, а другия на майка ми.На моят си изпращам книги без проблем, но на майка ми не става  и се видях в чудо.Моля ви помогнете Praynig

Не знам как става директно с електронните адреси, но ако и двата киндъла са регистрирани на един акаунт, Send to Kindle програмата не върши ли работа?

# 421
  • София
  • Мнения: 7 808
Аз имам регистрирани два четеца и един таблет, на който има заредена програмата за четене на Амазон. С тази програма Send to Kindle пращам навсякъде - изписват ми се там и трите адреса и мога да отбележа къде искам да изпратя книгата.

# 422
  • София
  • Мнения: 3 468
Разбрах къде е проблема.На два различни акаунта са регистрирани двата четеца.Оказа се че трябва да се приеме мейла,от който се оторизира да приема файлове.Моят четец си приема безпроблемно файлове, защото ги изпращам от мейла,с който е регистриран акаунта и с който кореспондира,а на майка ми не разпознава мейла ми
Дано да е полезно за някой друг.

# 423
  • Мнения: 2 298
Разбрах къде е проблема.На два различни акаунта са регистрирани двата четеца.Оказа се че трябва да се приеме мейла,от който се оторизира да приема файлове.Моят четец си приема безпроблемно файлове, защото ги изпращам от мейла,с който е регистриран акаунта и с който кореспондира,а на майка ми не разпознава мейла ми
Дано да е полезно за някой друг.

В амазон настройки можеш да изброиш от кои имейли да приема.   Peace

# 424
  • София
  • Мнения: 3 468
Да, разбрах вече:)

# 425
  • Мнения: 138
Здравейте ! Досега имах четец ,който  беше с lcd екран  ,но се повреди и ще се купува нов с e-ink екран .Понеже чета главно вечер трябва да има подсветка ,като се спрях на pocketbook touch lux 2 и 3 .Предпочитам да взема touch lux две ,защото е с 50 лева по-евтин и евентуално ще си взема калъф с тези пари .Моля за съвет притежателите на въпросните модели  Sunglasses Grinning

# 426
  • Мнения: 8 249
Купих на сина ми Лух 3 преди около месец. Беше някакъв промо пакет - четец, зарядно и калъф за 319лв. Той си го ползва доста, включително и подсветката. Хубаво се вижда. Особено, спрямо моя тригодишен Basic touch, текстът изглежда много по-ясно.

Поръчах си Voyage. Тя моята стана една... Уж идеята беше да купя нещо по-евтино на майка ми. Тя обаче доста се мръщи като ѝ подарявам нови неща. Та реших да ѝ дам моя четец, а аз да си взема друг. И стана тя. Уж щях да чакам промоция за Paperwhite, пък поръчах Voyage.

# 427
  • Мнения: 68
Здравейте, от три години чета безпроблемно на Киндъл (моделът точно преди Пейпъруайт, с копчетата), от доста време се замислям за покупка на нов четец, но с вградена светлина. Изискванията ми са е горе-долу 200 лева, да работи бързо и да има подсветка. Какво бихте ми препоръчали?

# 428
  • Мнения: 7 821
Здравейте, от три години чета безпроблемно на Киндъл (моделът точно преди Пейпъруайт, с копчетата), от доста време се замислям за покупка на нов четец, но с вградена светлина. Изискванията ми са е горе-долу 200 лева, да работи бързо и да има подсветка. Какво бихте ми препоръчали?
Пейпъруайт  Simple Smile

# 429
  • Мнения: 1 420
Здравейте ! Досега имах четец ,който  беше с lcd екран  ,но се повреди и ще се купува нов с e-ink екран .Понеже чета главно вечер трябва да има подсветка ,като се спрях на pocketbook touch lux 2 и 3 .Предпочитам да взема touch lux две ,защото е с 50 лева по-евтин и евентуално ще си взема калъф с тези пари .Моля за съвет притежателите на въпросните модели  Sunglasses Grinning

Моят е touch lux 3, купен преди година и половина на промоция от интернет. Много съм доволна от него! Батерията му е чудесна, а подсветкана не дразни очите. Голям плюс е, че може директно от нета да се свалят книги или чрез изпращане на мейл. Не е нужно всеки път да се разпъват кабели, което беше основно изискване за мен, защото си падам мързел  Grinning

# 430
  • Мнения: 1 188
Здравейте ! Досега имах четец ,който  беше с lcd екран  ,но се повреди и ще се купува нов с e-ink екран .Понеже чета главно вечер трябва да има подсветка ,като се спрях на pocketbook touch lux 2 и 3 .Предпочитам да взема touch lux две ,защото е с 50 лева по-евтин и евентуално ще си взема калъф с тези пари .Моля за съвет притежателите на въпросните модели  Sunglasses Grinning

Моят е touch lux 3, купен преди година и половина на промоция от интернет. Много съм доволна от него! Батерията му е чудесна, а подсветкана не дразни очите. Голям плюс е, че може директно от нета да се свалят книги или чрез изпращане на мейл. Не е нужно всеки път да се разпъват кабели, което беше основно изискване за мен, защото си падам мързел  Grinning
Здравейте и аз имам Pocketbook touch lux 3, но имам проблем със свалянето на книги от интернет и от имейл. Georgieva88 моля, да ми обясните как сваляте книгите? Не знам в мен ли е проблема или  в устройството  Embarassed Когота ми го подариха успях само една книга да сваля и аз незнам как стана. След това опитвах безрезултатно. Освен това докато чета забива и не мага да прелиствам страниците нито с копчетата нито с тъчскрина. Когато рестартирам се оправя, но ме връща назад в книгата.

# 431
  • Мнения: 1 420
Здравейте ! Досега имах четец ,който  беше с lcd екран  ,но се повреди и ще се купува нов с e-ink екран .Понеже чета главно вечер трябва да има подсветка ,като се спрях на pocketbook touch lux 2 и 3 .Предпочитам да взема touch lux две ,защото е с 50 лева по-евтин и евентуално ще си взема калъф с тези пари .Моля за съвет притежателите на въпросните модели  Sunglasses Grinning

Моят е touch lux 3, купен преди година и половина на промоция от интернет. Много съм доволна от него! Батерията му е чудесна, а подсветкана не дразни очите. Голям плюс е, че може директно от нета да се свалят книги или чрез изпращане на мейл. Не е нужно всеки път да се разпъват кабели, което беше основно изискване за мен, защото си падам мързел  Grinning
Здравейте и аз имам Pocketbook touch lux 3, но имам проблем със свалянето на книги от интернет и от имейл. Georgieva88 моля, да ми обясните как сваляте книгите? Не знам в мен ли е проблема или  в устройството  Embarassed Когота ми го подариха успях само една книга да сваля и аз незнам как стана. След това опитвах безрезултатно. Освен това докато чета забива и не мага да прелиствам страниците нито с копчетата нито с тъчскрина. Когато рестартирам се оправя, но ме връща назад в книгата.

Адриа, книгите ги свалям най - вече през мейла, тъй като след последния ъпдейт браузера не ме пуска в читанката, която между другото почти не ползвам  Grinning Пращам ги от личния си мейл на четеца с функцията send to pocketbook, която случайно открих преди месец  hahaha Не помня точно как се активираше, но е било лесно, тъй като само следвах бутоните. Така вече си пращам всичките книги без проблем. Трябва да е включено ви фи - то и след минута две получавам книгата на устройството. Пращала съм си книги вечерта от домашния компютър на четеца, забравен в офиса и не другия ден му пускам ви фи - то и цъкам на send to pocketbook иконката и се получава книгата. Понякога се забавя повечко, но до сега не е имало неполучена.
Относно забиването не знам какво да ти кажа, при мен се е случвало веднъж - два пъти за тази година и половина  newsm78 Просто го изчаквах спокойно и сам се оправяше. Това ставаше, когато прелиствах по - бързо страниците, като търсех даден цитат например и щакам ли щракам и тогава забиваше, но след изчакване на около минута се оправяше  newsm78

П.П Тук има по - додробно обяснено, но мисля че ще се справиш и само следвайки инструкциите  Peace
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=247639

# 432
  • Мнения: 1 188
Благодаря за бързия отговор. Аз тази функция прати до покетбук не съм я срещала, а колко пъти четъх книгата с инструкции ooooh! и пак не става.

# 433
  • Мнения: 138
Днес ходих да пипна" на живо" покетбуците в техното . Pocketbook lux 2  го няма никъде в наличност ,а  pocketbook lux 3  го разцъках и много ми хареса .Българско меню ,бързо разлиства ,четливост на текста , лекичък ,подсветката е супер . В нета се намера и на 249 лева ,така че това е моят избор . Само ме посъветвайте за калъф ,защото на предния нямах и затова го счупих ,да не стане пак така .За избор на калъф може и от Алиекспрес да препоръчате ,ще го почакам  Simple Smile

# 434
  • Мнения: 1 420
Благодаря за бързия отговор. Аз тази функция прати до покетбук не съм я срещала, а колко пъти четъх книгата с инструкции ooooh! и пак не става.

Адриа, и аз не знаех за нея докато не се разрових  Joy Доле в бутона под иконата на магази двете чертички е. Направо се родих откакто я открих  Heart Eyes

Днес ходих да пипна" на живо" покетбуците в техното . Pocketbook lux 2  го няма никъде в наличност ,а  pocketbook lux 3  го разцъках и много ми хареса .Българско меню ,бързо разлиства ,четливост на текста , лекичък ,подсветката е супер . В нета се намера и на 249 лева ,така че това е моят избор . Само ме посъветвайте за калъф ,защото на предния нямах и затова го счупих ,да не стане пак така .За избор на калъф може и от Алиекспрес да препоръчате ,ще го почакам  Simple Smile

Че Гевара, моят беше в комлект с четеца при закупуването му и е този https://readerbg.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D1%84%D0%B8/%D0%BA … D0%B2%D0%B5%D0%BD
Много съм доволна от него, макар вече да ми писна и сега търся нещо по различно. Харесала съм си от страничка във ФВ един платнен с маци, но все отлагам да го поръчам. Ето този е https://www.facebook.com/MilleArt/photos/a.253671258090039.10737 … ype=3&theater

Общи условия

Активация на акаунт