замина сам

  • 19 187
  • 220
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 228
Чудех се дали да пускам тема, но ми е много криво и незнам аз ли съм виновна в дадената ситуация и искам да чуя и друго мнение.
Мъжа ми организира да заминем заедно с други семейства за 2 нощувки в една вила.Всички силни -вилни ,че прогнозите за лошото време няма да се сбъднат.
Дори искаха да тръгнем снощи.
В крайна сметка се отказаха и решиха ако днес сутринта е по добре да тръгнем,ако времето става.
Мен обаче ме достараша, защото постоянно говорят за лошото време ,пък и вчера във въпросното село нямаше ток и казах ,че няма да тръгна.
Нашия се уговаря, уговаря и накрая заяви ,че щом аз не искам той ще отиде сам,от какво ме било страх по телевизията лъжели. И замина...
Като пристигнаха ми се обади, че в селото пак нямало ток и можело да си тръгнат,но в крайна сметка тока дойде и ме пита дали не искам да дойде да ме вземе с децата.Аз му отказах, много ме доядя на него, не мислех че ще тръгне сам. Дори първоначално, като каза ,че отива си помислих че се шегува за да ме дразни.
Всички били питали къде съм, викам що не питат ти защо си там щом мен ме няма..
След като отначало говореше, че без нас няма да тръгне,сега стана всички се били навили ,той за това отишал.
Аз ли нещо не съм в час?

# 1
  • Мнения: 35 961
да, за мен ти си този, който е постъпил глупаво особено ако децата не са бебета - особено щом си отказала, когато е пожелал да се върне и да ви вземе

# 2
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си в час, ама твоят не е порасъл, което е жалко.
Другите и те ли с деца се повлякоха към в селото? newsm78

# 3
  • Мнения: X
Ти си в час. Мъжът ти и другите, тръгнали на път в това време не са в час. Хубаво са извадили късмет да не закъсат, но точно заради подобни самонадеяни и безотговорни персони после гледаме репортажи на тема "Вадиха замръзнали хора от затрупани коли".

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 228
Моите деца са на 2 и 5 .
На другите децата са по -големи ,само едното е на 2 .

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
А ти защо си казала, че нямаш против той да отиде? А всъщност имаш.

# 6
  • Мнения: 3 789
А това село далеч ли е от там където живеете?
Може да е отишъл само да види как е ситуацята..

# 7
  • Мнения: 2 650
 mimenceto123, постъпила си отговорно към децата си с това незаминаване в опасно време. От друга страна ТМ, ако е организатор на заминаването, сигурно се е чувствал отговорен към  приятелите, които  са се съгласили да участват в тази почивка, за това  е и  заминал. И двамата сте си прави - нормално е да ти е криво,  но пък тук виновни не виждам  Hug

# 8
  • Мнения: 1 031
Ти си се съгласила той да замине сам - не виждам никаква драма в това, че той е отишъл там.

Извинявайте, но какво е времето и що да е страшно? Нормално януарско време, дори смятам, че снегът е малко. Цялата тази драма с колко е страшно, студено и трудно за пътуване е само в главите на журналистите и почистващите фирми.

# 9
  • Мнения: 736
 Оххх, за мен авторката не е в час...
 Времето вече не е чак толкова лошо, има си основни неща, които всеки "в час" ги прави и без да е люта зима, например - зимни гуми, добре облечени и внимателно шофиране.  
 Сега, с риск да ме оплюят ще кажа, че живея на такова място където наистина всяка зима е люта и има много сняг, много студ и т.н. Когато човек е добре организиран с посочените горе нещица, ти гарантира, че ще пристигнеш жив и здрав но със закъснение.
 И сигурно и аз щях да постъпя като него, просто наистина телевизията ви всява адски много паника за нищо, не е чак толкова зле.

# 10
  • Мнения: 2 650
Зимата по принцип си е опасна за пътуване - не тази конкретно зима, а всяка.  И аз не бих заминала на място,  което е останало без ток и то с две толкова малки деца. Не приемам  перманентните зимни истерии за апокалипсис,  но когато  има предупреждения за намсикъв код  за опасност, предпочитам да се съобразя с него.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Вие сериозно ли? Авторката е от Варна. Не знам къде сте, ама по морето още вали сняг, вятърът е силен и в Североизточна България движението е блокирано.
И твърдите, че е нормално да тръгне с две малки деца за някакъв си уикенд на вила?
Постъпила си абсолютно отговорно и правилно като родител. Изобщо не се терзай. Ако всички бяха като теб, нямаше да гледаме закъсали и затрупани в новините.
И цялата работа за какво - за едното ядене и пиене? Че няма кога да се съберат и да се напият, ай сиктир!

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Това го кажи на тази половин България със затворените пътища и на тия, с твоето виждане, които преседяха в преспите.
Специално за Варна апелираха да си седят на задниците и не виждам нищо зряло в пренебрегването на предупрежденията.
При това, в селото няма ток, ама то и това е без значение........... ooooh!

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Знам къде е това село,ходили сме,но през лятото.
Правилно си постъпила,аз на твое място също не бих тръгнала ,даже и без деца.
Специално за този район писаха да не се пътува,ако не е наложително.
Спираха им тока и водата вече няколко пъти и сигурно пак ще ги спрат.
Пътят беше затворен.

# 14
  • Мнения: 13 768
Мдаа, и защото времето не е чак толкова лошо и кво толкова, малко сняг само (!?), после войска, пожарна, гражданска защита и доброволци-спасители с риск за собствения си живот вадят разни самонадеяни глупаци от виелици, преспи и лавини!
На него бих му се сърдила за безотговорността и тревогите, които ми причинява в тази ситуация. Иначе да ходи където ще Laughing

Последна редакция: сб, 07 яну 2017, 16:25 от птица

Общи условия

Активация на акаунт