замина сам

  • 19 188
  • 220
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 25 266
И лято да беше пак щеше да му се цупи ако отиде без нея някъде. Тогава вероятно щеше да обяснява, че се е отказала заради високите температури и вероятността да слънчаса. И тогава тук пак щеше да се обяснява, колко безотговорен келеш е, че е искал да подложи жена си и децата на такъв ад, да рискува животите им и т.н.
Нищо подобно. Явно няма никакъв шанс да се разберем, така че приключвам спора.

# 211
  • Мнения: 6 567
Месечинке, разбрах те.  Peace може би аз малко по-различно гледам на нещата, в нашето семейство сме малко по-самостоятелни, всеки си има и собствен кръг от приятели, свикнали сме да се разделяме през някои от уикендите, напр. мм ходи на лов с приятели или аз отивам с приятелка на спа, та не ми се струва обидно някой да тръгне сам. но за хора, които са свикнали да са много заедно и да си помагат постоянно, може наистина да е обидно и единият да се чувства изоставен с децата, ако другият постъпи като мъжа на авторката.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 25 266
Аз също съм самостоятелна, много ми е хубаво даже като остана малко сама. С моя мъж далеч не сме скачени съдове. Говоря единствено за конкретния случай и конкретната ужасна метеорологична обстановка, в която не бих желала да остана сама с детето, ако не е жизнено необходимо.

# 213
  • Мнения: 8 901
Хубаво е човек да е предвидлив, но това което чета тук граничи с параноя. Хипотетично всичко може да се случи - земетресение, удар от астероид, ВиК авария, качване на температура, свършване на захарта за кафето... По тази логика човек винаги трябва да е залепен за друг и никога да не прави нищо, защото знае ли се.

Както стана видно, нищо особено не се е случило в тези велики 24 часа, в които е отсъствал съпругът. Със сигурност на авторката щеше да й е по-приятно той да се съгласи с нея и да си остане вкъщи, но човекът е имал друго виждане и не я е влачил със себе си против волята - напротив, оставил я е на топло с децата

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 266
Хипотетично всичко може да се случи. В тежка зимна обстановка в планината рискът драматично нараства. Ама няма значение, той и затрупаният от лавина преди дни е хукнал да дири адреналина с мисълта, че реално и астероид може да го удари и няма нужда да се съобрази с прогнозите. Е, намери си адреналина, за съжаление! Не знам параноя ли е моето, аз го наричам малко здрав разум.

# 215
  • Вестерос
  • Мнения: 38 273
Месечинке, разбрах те.  Peace може би аз малко по-различно гледам на нещата, в нашето семейство сме малко по-самостоятелни, всеки си има и собствен кръг от приятели, свикнали сме да се разделяме през някои от уикендите, напр. мм ходи на лов с приятели или аз отивам с приятелка на спа, та не ми се струва обидно някой да тръгне сам. но за хора, които са свикнали да са много заедно и да си помагат постоянно, може наистина да е обидно и единият да се чувства изоставен с децата, ако другият постъпи като мъжа на авторката.
И в нашето сме самостоятелни и си излизаме сами със своите приятели, НО когато ще ходим на семейна почивка с други семейства отиваме или семейно , или не ходим.  Има разлика. Щом не я виждате-ОК  Peace

# 216
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Има хора (като мен непример), на които като им кажеш как "трябва", ще направят точно обратното. ...

Вярно е, че има такива хора, казва им се инфантилни. Зациклили в тинейджърската си възраст, когато трябва да се докажеш на околните и самодокажеш пред себе си, главно чрез отрицание. Възрастните и зрели хора не действат на принципа "ти ли ще ми кажеш, аз пък ще направя обратното", а преценяват кое е полезно и действат според обстоятелствата рационално/прагматично.

# 217
  • Мнения: 12 670
И в нашето сме самостоятелни и си излизаме сами със своите приятели, НО когато ще ходим на семейна почивка с други семейства отиваме или семейно , или не ходим.  Има разлика. Щом не я виждате-ОК  Peace

А кой го решава това - ще ходим или не?

# 218
  • Вестерос
  • Мнения: 38 273
Заедно го решаваме естествено, както много други неща. Нито аз бих тръгнала сама, нито той в подобна ситуация.


Вселена, напълно вярно  Peace

# 219
  • Мнения: 9 725
Не знам дали има правилна рецепта. Хората са различни, един ще каже, луди ли сте даа ме каните без жена ми, друг ще хукне и няма да се обади. Обаче, тези неща се виждат доста рано в една връзка и можеш да прецениш дали ти е ОК.
Има и моментът с преценката. Една с една ситуациите не са еднакви. Така, че, ако уважението към другия се запази (двустранно) и се влага здрав разум, не виждам драма.

# 220
  • Мнения: 36 001
Моля темата да се заключи.

Не ми се говори по тази тема вече, станалото,станало.

Общи условия

Активация на акаунт