Любители на котки - Тема 111

  • 53 305
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 256
Страхотен е Бубу, има надежда май да стане рошав и дългокосмест, като останалите показани рошльовци. Много харесвам такива дългокосмести котки, макар че все късокосмести сме имали, тъй като сме ги прибирали, без да ги избираме предварително, когато видим някое в окаяно положение.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 6 375
Бубу:
Скрит текст:
Добре дошли!  Hug

Наистина едва виждам котка из квартала, а има много. Крият се, явно. Е, мярнах случайно една кремава женюх, с едно куцо задно краче. От поне две години е така. Беше под една кола, заедно с още два възрастни котарака.
Бих искала да попитам Епона защо са решили да заплождат женската котка? Защо са ви още котки?
Хапчетата против разгонване са вредни-защо изобщо го обмисляте?

# 62
  • Мнения: 14 381
Оооо, Бубу е разкош  Heart Eyes

Сиете  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 19 256
Стейси, вероятно заради развъдната дейност на рядка порода не може да ги кастрира.

Ето Пури:
http://prikachi.com/images/900/9013900d.jpg
http://prikachi.com/images/902/9013902J.jpg

# 64
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
 Joy Joy

Пури като Топче. hahaha

# 65
  • Варна
  • Мнения: 6 375
Стейси, вероятно заради развъдната дейност на рядка порода не може да ги кастрира.

Ето Пури:
http://prikachi.com/images/900/9013900d.jpg
http://prikachi.com/images/902/9013902J.jpg
Confused Подозирам и аз това.
Ей, сега как ще пуснеш пералня без да провериш къде е Пури преди това?  Laughing

По въпроса с качването по маси. Моите се качват. Карам се само ако в момента се храним и има опасност да разлеят нещо. Иначе изобщо не ми пука. Преди хранене се почиства масата.
Даже понякога някоя спи върху масата. А Женя пък гледа тв от крайчето на масата.
Да уточня, че имаме ли гости-котки няма.  Laughing Укрити са.

# 66
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Приятелка се свърза с мен за помощ, а на мен ми е притеснено.
Трябва да взема котката ѝ утре следобед, щяла да ми се обади след като звъннат от клиниката, тя няма възможност да иде да я вземе по-рано и аз приех, въпреки че не знам какво да я правя котката.
Ще кастрират котараната, като я прибера какво да правя? Знам..... на топло и тъмно, да не скача, те ще ми кажат утре, но вода да давам ли? А Топчо? ooooh!

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 19:44 от Ивекс

# 67
  • София
  • Мнения: 6 198
Напълни ми се окото и душата.  Heart Eyes Много обичам началото на всяка тема.  bouquet

Епона
, като че ли разделното отглеждане би било най- безопасно, стига да е постижимо и да има как да ги разделите и наблюдавате.  Hug А ако стигнете до даване на близки и изпиташ остър недостиг на роднини, брой ме.  Wink

Ивекс, на моята ми разрешиха да давам вода.  Peace Тя вероятно ще спи и все още ще е замаяна. Най- разумно ми се вижда да не ги събираш в една стая. Колко време ще се грижиш за нея?

# 68
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Не, няма да пускам Топчо при нея.
От следобед до 12 вечерта ще се грижа за нея, защото тогава приключва смяната на приятелката ми, но ми е притеснено, защото не знам какво да очаквам.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 6 375
Ивекс, има голямо значение в какво състояние ще посрещнеш котката.
Нека поне да е излязла от упойка.
Настани я в отделно помещение-може би ще залита все още и няма да ѝ е до друга котка.
Първият ден е трудния-нека е на топло, евентуално ниско и да не я притесняват. Трябва да има тоалетна за нея в помещението.
Храната и водата може да се пренебрегнат за няколко часа.

# 70
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Разбрали са се след като излезе от упойка да идем да я вземем, хубавото е, че мм ще е вкъщи, в него ми е надеждата, за разлика от мен той умее да пази самообладание, а аз ще се панирам със сигурност.
Осигурихме ѝ тоалетничка и пелени имам, дано всичко е наред.

# 71
  • Мнения: 3 248

Бих искала да попитам Епона защо са решили да заплождат женската котка? Защо са ви още котки?
Хапчетата против разгонване са вредни-защо изобщо го обмисляте?


Защото е бриид и шоу клас и развъдника, от който я взехме ни убеди да се занимаваме с това, да пренесем породата и в източна Европа. Не ни трябват повече котки. Както писах, нямахме намерение да задържим котилото, но като се случи да е само едно коте и някак си ни досвидя да се разделим с него. Искам да видя как ще се развие бебето, за да преценим дали да го кастрираме.
Вредни са хапчетата, знам, но като се има предвид, че става дума за период от няколко месеца, просто се чудя кой ще е най-добрият вариант.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 6 375
Епона, каква порода бяха майката и малчуганът!
Виждам, че приемаш нормално въпросите ми, за което благодаря!
И как така от развъдника казали еди какво си?
У вас не е развъдник.Ти си частно лице.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 198
Стейси, толкова съм горда, че запомних породата  Laughing, че ще си позволя да отговоря вместо Епона- Египетска Мау.  Peace Да ти кажа, толкова съм влюбена в нейните, че ако имах такова, сигурно и аз нямаше да кастрирам.  Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6 375
Ааа, не сте докосвали корнишрекс! Няма такава наслада от допира до козината им!
Египетската мау много ли е рядка? От осиновителите ли зависи да я разпространяват?

Общи условия

Активация на акаунт