Изваряване на шишета в МВ без стерилизатор?

  • 5 168
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
И аз си мислех в началото че ще стане с изваряване на шишета в тенджера. Имах обаче адски много мляко и трябваше да се цедя и го съхранявах като добавка за следващото хранене. Няколко дни изварявах по 7 пъти на ден помпата и шишета, къщата вечно беше в пара и влага, та накрая ми писна и си купих стерилизатора на авент, родих се с него, но за кратко, понеже сега малкото като овършее няма какво повече да изцеждам. Но все пак е полезна вещ, после за сокчетата, пюренца и пр. нали пак трябва да се стерилизират.

# 16
  • Мнения: 1 170
Ще си позволя да цитирам една мама, която наскоро ми беше отговорила на въпрос за стерилизирзнето без стерилизатор:
"В магазина за 1 лев до нас продават едни дълбоки пластмасови кутии със закопчалки на късите страни. Закопчалките прилепват плътно и кутията не може да се отваря. Премерих си диаметъра на чинията на микровълновата и си избрах подходящ размер кутия- синичка, дълбока около 15 см. в нея побирах 3 шишета Камера и 1 на Д-р Браун. Наливам около 100 гр. вода на дъното, нареждам си нещата, които искам да стерилизирам и бум в микровелето за 8 минути   на максимална мощност. Всъщност стерилизира парата, която се образува."

koala , надявам се, че нямаш против това, че те цитирам, но информацията си е ценна... Embarassed  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 640
а вие знаете ли пластмасата на такива кутии дали не отделя отрови при нагряване с пара?!?
не бих рискувала  Naughty

# 18
  • Мнения: 1 170
а вие знаете ли пластмасата на такива кутии дали не отделя отрови при нагряване с пара?!?
не бих рискувала  Naughty

Ами на тях нали си е упоменато, че са за МВ... Rolling Eyes ? Ако имаше отрови щяха ли да ги правят за МВ? newsm78
Всъщност само си разсъждавам, нямам никаква идея за отровите в тея кутии... Embarassed

# 19
  • Мнения: 7 640
да, ама в магазин за левче, много вяра нямам за стоките.

# 20
  • Мнения: 1 671
Ще си позволя да цитирам една мама, която наскоро ми беше отговорила на въпрос за стерилизирзнето без стерилизатор:
"В магазина за 1 лев до нас продават едни дълбоки пластмасови кутии със закопчалки на късите страни. Закопчалките прилепват плътно и кутията не може да се отваря. Премерих си диаметъра на чинията на микровълновата и си избрах подходящ размер кутия- синичка, дълбока около 15 см. в нея побирах 3 шишета Камера и 1 на Д-р Браун. Наливам около 100 гр. вода на дъното, нареждам си нещата, които искам да стерилизирам и бум в микровелето за 8 минути   на максимална мощност. Всъщност стерилизира парата, която се образува."

koala , надявам се, че нямаш против това, че те цитирам, но информацията си е ценна... Embarassed  bouquet

На твоите услуги, Полимоли
 Laughing Laughing Laughing

Имаше тема за пластмасата, от която са направени шишетата. Доколкото си спомням, май само тези на Д-р Браун бяха от някакъв специален материал. Може да греша, на това си спомням от темата.

А в магазините за 1 лев отдавна вече няма стоки по 1 лев Mr. Green, кутията ми е специално за МВ и не е китайска

Содата във водата сигурно е за да омекотява самата вода и да не се образува този бял филм по шишетата след неколкократното им преваряване/стерилизиране

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Има и шишета, които са самоизваряващи се-пълнят се с вода, обръщат се обратно и 5 мин в МВ. Това е по-удобно, защото стерилизаторът заема място в и без това претъпканата кухня покрай едно бебе. Аз разбра, когато имах стандартните и ми е жал  Confused
Иначе, аз съм стерилизирането докато се дава мляко, защото може бабите ни да не са стерилизирали, ама са ползвали лимонадени шишета което си е стъкло и следователно гладка повърхност), а не гадната пластмаса. Много мразя тези пластмаси, но със стъкло не ми се занимава.

# 22
  • Мнения: 549
аз си купих на чико за 28лв. стерилизатор за микровълнова.Със сина ми слагах в тенджера пък докато загрее котлона... мисля че не е толкова скъпо че човек да не си улесни живота

# 23
  • Мнения: 1 187
Абе като ви чета,не е ли по-лесно да си купите един стерлизатор на Чико примерно.Струва 20 лева,аз даже от форума си го купих за 12лв. WinkТой също като Авентсия НЯМА дупки отгоре. Какво голямо умуване му турихте..  smile3555 Ако толкова ви се струват скъпи,слагате малко вода във всяко шише,отгоре бибата и врътвате на 600градуса за 3 минути. yes

# 24
  • Мнения: 4 668
Само искам да кажа , че стерилизатора не е скъпа вещ - има и по 20 лв. , но е изключително полезен и на мен ми вършеше страхотна работа , всъщност още го използвам . И не мога да разбера някой като каже , няма да купувам ще изварявам в тенджера или се чуди какво да измисли - не си заслужава хамалогията , нито пък ще спестиш нещо . Отделно , че всякакви други варианти са ми малко странни и не виждам защо трябва да си усложняваш живота , особено пък след като имаш МВ  newsm78.

# 25
  • Мнения: 111
А до колко месеца се стерилизират?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз изварявам в микровълновата помпата и шишетата -  в йенската тенджера 10-12 мин. на максимум/така пише в упътването на Авентската помпа/, един път на ден. Много е лесно и удобно.

# 27
  • Мнения: 1 170
Аз изварявам в микровълновата помпата и шишетата -  в йенската тенджера 10-12 мин. на максимум/така пише в упътването на Авентската помпа/, един път на ден. Много е лесно и удобно.

А капачето на тенджерата се слага, нали? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 6 472
Купих си пластмасова кутия за микровълнова с мрежа отдолу (така си я продаваха). Струваше ми точно 3 лв. В момента си я ползвам за други неща Whistling

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Да, капака се слага.

Общи условия

Активация на акаунт