Злобна, лоша колежка

  • 35 151
  • 187
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз забелязах, че към особата, с която работих, единствено дикиш хващаха ония, които й се подмазваха и възхваляваха. Но аз съм реалист и доблестен човек, и никога не бих се възхитила от човек, който не го заслужава и обратно, та така с нея не се разбрах  Mr. Green и тя не дочака този етап Grinning , но пък останаха други, които да я възхваляват. Laughing
Моят опит показва същото.
Няма оправия, просто решаваш от кои ще си - подмазвачите или отстояващите позицията си.

# 61
  • Мнения: 1 174
Има едно нещо, дето се вика работа в екип, винаги съм се чудила на реакциите на работодатели и преки началници спрямо хора, които очевидно не могат да се сработят в екип. Защо ги държат на работа ? Защо не ги смъмрят ?
Спомням си случай от моя опит: въпросната колежка е отпуска, всичко върви по мед и масло, атмосферата в офиса е различна дори. Пряката ни шефка го забелязва и констатира: Брей колко хубаво е като я няма еди коя си 😀
Но мерки никакви.

# 62
  • Мнения: 31 720
Има едно нещо, дето се вика работа в екип, винаги съм се чудила на реакциите на работодатели и преки началници спрямо хора, които очевидно не могат да се сработят в екип. Защо ги държат на работа ? Защо не ги смъмрят ?
Спомням си случай от моя опит: въпросната колежка е отпуска, всичко върви по мед и масло, атмосферата в офиса е различна дори. Пряката ни шефка го забелязва и констатира: Брей колко хубаво е като я няма еди коя си 😀
Но мерки никакви.

И аз се чудя на такива работодатели. Разбирам ако е ценен кадър. Да кажем професионалист,  който трудно може да бъде сменен. Но ето на моята работа са две такива кукувици - зли и глупави. Но и мързеливи. Все се скатават, все не им се работи. Има си минимална норма - кой какво трябва да свърши минимум на компютъра за деня. Те я правят. Точно минимума. Рядко повече. Останалите правят двойно, че и тройно. Хайде кажете ми защо се държат такива кокошки?

# 63
  • Мнения: 1 432
Има едно нещо, дето се вика работа в екип, винаги съм се чудила на реакциите на работодатели и преки началници спрямо хора, които очевидно не могат да се сработят в екип. Защо ги държат на работа ? Защо не ги смъмрят ?
Спомням си случай от моя опит: въпросната колежка е отпуска, всичко върви по мед и масло, атмосферата в офиса е различна дори. Пряката ни шефка го забелязва и констатира: Брей колко хубаво е като я няма еди коя си 😀
Но мерки никакви.
И при нас ситуацията бе същата, вероятно баш шефът се страхуваше от промени и кардинално решение, напр. да отстрани въпросната особа. Щото пък с работата вещицата криво-ляво се справяше. Него не го касаеше през работния ден дали си`дерат очите`служителките, работата нали е свършена, ако не една, други ще я търпят въпросната. Безработни колкото щеш.  А точно въпросната проваляше екипната работа.

# 64
  • Мнения: 5 546
Дааа, винаги е така! Може би шефовете реагират така, защото не искат да рискуват да ги разкарват по съдилища.. Доколкото знам, трябва да има сериозна причина за уволнение. Една много мързелива позната осъди работодателите си, след като я уволниха и то съвсем не без причина! Simple Smile
Аз имах една колежка - змия, обиколила десетки работни места и оставила едно и също след себе си - подигравки и негативно отношение. Ужасна особа, луда, конфликтна и злобна, отново сама на 40 плюс. Спомням си, че още на втория си работен ден се изпокара с почти всички и предизвика много негативни емоции, дори сълзи. После 6 месеца беше в болничен за отмъщение и трябваше да вършим и нейната работа, докато тя си почиваше вкъщи и ни се надсмиваше какви сме будали /наистина не беше болна/. Шефът през цялото време я одумваше, коментираше колко е ненормална, но не посмя да я уволни. Въпросната напусна сама. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2 439
Затова по-горе написах, че шефа трябва да въведе ред.
 Peace
Иначе кучето си лае, кервана си върви.

# 66
  • Мнения: 2 811
Аз съм имала такава колежка, която ме тормозеше и настройваше част от другите колеги срещу мен. тогава много изчетох по темата и общо взето основните съвети са:
0. опит да поговориш открито с колежката и да кажеш директно и открито "това ми е много неприятно и ми пречиш на работата о този начин, създавайки неприятна работна среда. ще съм ти задължена, ако престанеш". това обикновено работи само ако човек не го прави целенасочено. тоест, при мен естествено не проработи.
1. максимално ограничаване на комуникацията
2. молба за преместване в друг офис/оплакване на висшестоящ. Те трябва да знаят, че имате конфликт, за да не може тя да те злепоставя зад гърба ти. в моя случай моята даже пишеше доноси за мен (какво съм забравяла да затворя, да заключ) и тн. и аз докато се усетя да се обяснявам с шефа си, вече имаше настроение.
3. общуване с колегите,които са добре разположени към теб, и които ти симпатизират. много е важно да имаш социална подкрепа от поне част от колегите,, за да не те нападат подобни вампири.

4. зареждане сна вътрешния ресурс в извънработно време с много положителни емоции. това е ключово, защото вампирите усещат вътрешното състояние на човека и търсят слаби и лабилни жертви.
5. ниска реактивност. колкото по-малко реагираш, толкова по-малко храниш вампира. не реагирай емоционално.

# 67
  • Мнения: 31 720
Чудя се друго. Няма ли някакви правни начини, които да помогнат срещу такива хора?
Все пак за обида може и да осъдиш човек. Защо не. Дори в трудовите договори е засегнато поведението между служителите. И ако има колеги, които могат да свидетелстват още по-добре.
Веднъж преди години ми се наложи да пиша писмена жалба до управителя. Колегата /незадоволен дърт ерген и женомразец/ без причина ме замери с телбода /доста голям беше/. Разфучах се естествено. Но и написах жалба. Свидетели нямаше, но не ми и пукаше. Написах я. Колегата спря с простотиите. Явно се стресна. Просто спряхме да се говорим.

# 68
  • Мнения: 1 432
Може и да има правни начини, но каква е `цената`, която един наемен работник/чка  трябва да плати? И заслужава ли си всичките негативи - емоционални и финансови? На кого какво ще докаже?
Няма сила, която да накара шефът да уволни въпросният/та, освен ако той/тя не се справят със служебните си задължения, или/и не нарушава някакви закони. Емоционални въпроси него него касаят, с др. думи - оправяйте се, ако ли не напускайте, друг ще дойде.

# 69
  • Мнения: 2 811
ами зависи. при мен можех да се оплача и в ХР отдела, но предпочетох да не го правя. Просто се оплаках на директния си шеф, колкото да е наясно той, че конфликт има.

иначе в големите фирми, естествено че има цели отдели и хора,които се занимават с подобни конфликти между персонала. това не е никакво изключение и всеки е минал през такава ситуация, и то далеч не само в България.  това са си нещата от живота.

# 70
  • Мнения: 31 720
ivaiv - Честно казано не знам "цената". Тук вече прависти трябва да кажат. Но може и да си заслужава.
А при спечелване на едно такова дело нали плаща загубилия?  newsm78

# 71
  • Мнения: 1 432
Елора, принципно си права, който има търпение да се занимава. Peace

Иначе при нас отдел ЧР пък беше пълна проформа, интригантка, която черпеше, променяше  и снасяше информация както й отърваше, за да си запази раб. място. Т.е имаше такава позиция, но за нищо не можеш да разчиташ на нея, освен да те закопае, даже се бе съюзила с вещицата, лижеше я...
Позиция за наивните, че има видиш ли на кой да се оплачат и си кажат болката. Безрезултатно.

# 72
  • Мнения: 680
Изводът от цялата тема е: 1. Във всяка работна среда има по един такъв субект.
2. Спасението е само "раздяла" с отровния човек. Нищо друго! Другите методи могат леко да облекчат положението, но без траен и категоричен резултат.
Успех на всички в борбата с лошотията! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
+++
Аз засега съм попадала само на едно такова животно от мъжки пол  Shocked
Към днешна дата колегите твърдят, че по-скоро той има стрес от мен, ама вървя срещу натурата си. За информация - никога не крещя, ама се искат яки нерви за такова съприкосновение!
Самочувствието, което демонстрират такива индивиди е обратнопропорционално на самооценката им според мен и компенсират така.
Горещо препоръчвам раздяла, минимум в отделни раб помещения  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 1 432
Горещо препоръчвам раздяла, минимум в отделни раб помещения  Heart Eyes
Peace
При нас, тези които не работиха в едно помещение с вещицата и не усещаха по 8ч. нейната злъч нямаха проблем, вирееха добре, даже се изненадваха, не я познаваха в такава светлина. Макар, че в отдела масово предшественички са работили по 2-3-4 месеца и са напускали, не са издържали повече.

А мъж досега вампир не съм срещала... Wink

# 74
  • Мнения: 5 546
Изводът от цялата тема е: 1. Във всяка работна среда има по един такъв субект.
2. Спасението е само "раздяла" с отровния човек. Нищо друго! Другите методи могат леко да облекчат положението, но без траен и категоричен резултат.
Успех на всички в борбата с лошотията! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
+++
Аз засега съм попадала само на едно такова животно от мъжки пол  Shocked
Към днешна дата колегите твърдят, че по-скоро той има стрес от мен, ама вървя срещу натурата си. За информация - никога не крещя, ама се искат яки нерви за такова съприкосновение!
Самочувствието, което демонстрират такива индивиди е обратнопропорционално на самооценката им според мен и компенсират така.
Горещо препоръчвам раздяла, минимум в отделни раб помещения  Heart Eyes
Именно, Lykke! Hug Много хора мислят, че тези вампири имат високо самочувствие, но то е само привидно! Самооценката им е под морското ниво!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт