КГБ = Клуб на Готините Баби - 175.

  • 61 601
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утро и от мен!
 Алфея, вземам си веднага от кафето - благодаря! От мен закуската - палачинки, направени от Анжелка вчера:

                 

# 46
  • Мнения: 1 334
ДОБРО УТРО !


Това, което ни носи радост има право да влезе, без да чака ред!

Тану , благодарим за поздравленията – предадени. Радвам се , че най-после се е установила причината за болките. Пази се и се грижи за себе си. Hug

Алфея , мерси за кафето и чайчето ! Hug

Янче , ти пък ме нахрани. Браво на Анжелка ! Впечатлена съм. Не всеки може да ги майстори Hug

Вече четвърти ден идвам до офиса пеша (3-4спирки с ГТ). Газя в малки и по-големи преспи , но се разкършвам. Вчера ходих при счетоводителката – У градО – на пл.”Славейков”. Мислех си “сега ще ида в циЛивилизацията и ще ходя като по земята. “ Да , ама не ! По “Граф Игнатиев” тротоатите бяха непочистени- само по 1кв.метър пред съответния магазин. Иначе бабунки , хлъзгави плочки...ужас! Може и да съм подивяла , ама У наше село по-лесно се Оди  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 1 334
 Днес е моят любим ден: 11 януари – Международен ден на думата „Благодаря!“[/color]


На днешната дата много страни по света отбелязват Международния ден на най-прекрасната дума – „Благодаря!“. Един прекрасен повод да изразим благодарността си на семейството, приятели, колеги и всеки, който ни е направил деня по-добър.
Специалистите твърдят, че думите на благодарност могат да стоплят и успокоят хората душевно. Стига да са изречени от сърце, разбира се.
Получаването на „Благодаря" след услуга или добро дело автоматично ни кара да се чувстваме по-добре. Така че не забравяйте да награждавате всеки, заслужил вълшебната думичка.

Но не само на днешния ден. А постоянно!

БЛАГОДАРЯ ВИ ,ЧЕ ВИ ИМА !

# 48
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
БЛАГОДАРЯ!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМАМ В СПИСЪКА С ПРИЯТЕЛИ!!!

Студеното време ни накара да се вихрим в кухнята по-вече.Даже Анжелка е прихванала от това.
Янче,  Hug от мен за Анджи.
Тану, дано си по-добре вече.
Айша, на фронтовата линия трябва да си вече.
Мамси, ако ми кажат да отида на работа или да свърша нещо в този студ, ще вдигна олелия, но като е да се разхождам, правя го с удоволствие.Обличаме се, като ескимоси и един час сме по улиците.Днес е по приятно и може два пъти да се помотаме вън.
Иха, стой си у ваше село, докато се стопи снега.
Луси, чакаме отзиви за пицата.
Маринка, друго си е, като се появиш, с порция поезия.
Тути, дано днес се похвалиш,че си добре.
Здравче, ветъра, ветъра ни е в по-вече.Снега и студа не ни плашат.Ток и вода има, не са спирали, затова не сме за оплакване.
Алфея, изпих кафето с кеф.

Отивам на разходка и след това съм кацнала на:

# 49
  • Мнения: 2 099
БЛАГОДАРЯ, ДРУЖИНА, ЗА ПРИЯТЕЛСТВОТО!
 Two Hearts Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet lovekiss lovekiss lovekiss

Благодаря за това, че има къде да се подслоня в радост и в тъга. Благодаря за споделеното - от мен и от вас. Благодаря, че научавам толкова много от вас - вие сте ми едно ново висше.
 newsm20
Яге, в по-предишния пост съм ти изпущила именцето - сори. Или пък машината го е глътнала. Как си, защо не пишеш? Нямаш нет ли там, у полето, де веят фъртуни и хали?
Алфея, мерси за римушките, пускам ги в обръщение.
Фурче, смайваш ме с вашето обикаляне навън, из преспите. Поздрави на Фенчо!
Луска, и ти не спираш да ме смайваш! Какви вкусотии магериш без край, и по много, и неуморно. Шапка ти свалям. Момчето ти  добра ли се до родината?

# 50
  • Мнения: 2 099
Фло, чудя се коя от двете ви с Луската е по-пъргава, по умеятна и по-всеотдайна ...
Абе всичките сте изтребителки! Евала!  newsm81  smile3519 newsm52 cook

# 51
  • София
  • Мнения: 2 672

БЛАГОДАРЯ, БЛАГОДАРЯ ВИ И АЗ ЗА ТОВА, ЧЕ ВИ ИМАМ, МИЛИ МОИ!  Hug Hug Hug

Тук съм и ви чета, когато мога и се радвам на активността ви. Толкова текст имам за четене, че накаря забравям какво искам да кажа на всяка от вас. Но, затова пък, ви мисля.

Момичета, вижте какво прочетох и го пускам в обращение. Хареса ми като идея и ще видя до къде ще го докарам.  Wink


http://espirited.com/%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%8A% … 0%BE%D0%B3%D0%B0/


И понеже съм на философска вълна, да ви пусна и една винаги валидна притча. И, пак да ви кажа: грижете се душата си! А времето отредено ни от Господа да го изживеем мислейки и за себе си, не само за тези, около нас, които обичаме.  Heart Eyes

Скрит текст:
ВИНАГИ ВАЛИДНА ПРИТЧА...

Живял някога богат търговец. Той имал четири жени. Обичал най-много четвъртата, обсипвал я със скъпи дрехи, глезел я с всякакви лакомства, грижел се за нея и ѝ давал винаги най-доброто.
Обичал много и третата си жена. Бил много горд с нея, държал да я показва на всичките си приятели, но постоянно се страхувал, че тя ще избяга от него с някой друг мъж.
Имал чувства и към втората си жена. Тя била дискретна, много търпелива и той ѝ доверявал всичките си тайни. Когато имал проблеми, търговецът се съветвал с нея и тя винаги намирала изход от трудностите.
Първата му жена била негова вярна спътница, грижела се за богатството, търговските му дела и домакинството. Търговецът обаче не обичал първата си жена и макар че тя изпитвала към него силни чувства, той едва я забелязвал.
Един ден търговецът се разболял. Разбрал, че скоро ще умре. Мислел за охолния си живот и си казал: „Сега имам четири съпруги, но когато умра, ще остана без тях. Колко самотен ще бъда!“
Затова попитал четвъртата си жена:
– Обичах те повече от всички, дарявах те с най-прекрасни дрехи и се грижех непрестанно за теб. Сега умирам, ще ме придружиш ли в смъртта, за да останем заедно?
– Няма начин – отсякла четвъртата жена и без да каже нещо повече, си тръгнала.
Отговорът ѝ се забил като остър нож в сърцето на търговеца. Натъжен, той попитал третата си жена:
– Обичах те през целия си живот, ще дойдеш ли с мен в отвъдното?
– Не – отговорила тя. – Животът тук е твърде хубав! Когато умреш, ще се омъжа за друг!
Търговецът целият изтръпнал от болка. Тогава попитал втората си жена:
– Винаги когато съм имал нужда от помощ, ти си се отзовавала. Сега отново се нуждая от теб. Когато умра, ще ме последваш ли, за да не бъда сам?
– Съжалявам, но този път не мога да ти помогна – отговорила тя. – Мога единствено да те изпратя до гроба.
Отговорът сразил търговеца като гръм, след който останал безмълвен. Тогава се чул глас:
– Аз ще дойда с теб. Ще те последвам, където и да отидеш.
Търговецът погледнал и видял първата си жена. Тя била само кожа и кости, сякаш страдала от недохранване. Силно разстроен, търговецът казал:
– Трябваше да се грижа по-добре за теб, когато имах възможност!
Всъщност всеки от нас има четири жени в своя живот.
Четвъртата е нашето тяло. Без значение колко усилия полагаме, за да изглежда добре и да е здраво, то винаги ни напуска, когато умрем.
Третата жена са парите ни, професията, положението ни в обществото. Когато умрем, те отиват при някой друг.
Втората жена са семейството и приятелите ни. Без значение колко близки са ни били приживе, те могат само да ни придружат в последния ни житейски път – до гроба.
А първата жена е нашата душа, която често пренебрегваме в стремежа си към материално богатство и чувствено удоволствие. Тя единствена може да ни последва дори и в смъртта. Затова е добре да се грижим за нея и да зачитаме желанията ѝ – сега, а не едва когато сме на смъртния си одър.
Душата е единствената част от нас, която ще ни съпътства винаги.

из книгата „Скритият дар“ на Джериес Авад


Със здраве!

# 52
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 432
Привет момичета,
при нас обстановката се усложнява, метър сняг, няма тротоари,
всички се движат по пътното платно, ринем сняг пред къщите си,
но снегорините като минат и го връщат обратно на тротоара
няма оправия....Прохода Шипка вчера беше затворен, а
днес може само с вериги. На Узана пистите чакат скиорите,
ама и до там е зор да стигнеш - пак само с вериги....
У дома призори  замръзнаха тръбите и нямам вода....- 17* С...

тану, крем карамела не става на шупли. Това е за моята МВ
след много опити, които съм правила. Ще ти напиша подробно....

Скрит текст:
На дъното на иенската тенджерка слагам  5 с.л.захар и 5 с.л.вода за карамел –  
и на 900 W  за 5 мин.и 20 сек.
В 500 мл.топло прясно мляко разтварям 8 с.л.захар, и добавям  4 разбити яйца.
След като карамела почти се охлади изсипвам  сместа в тенджерката и поставям
в МВ фурна – при мен-  30 % мощност на микровълни и 70 % грил за 23 минути,
после само на грил 1020 W за 7 минути да добие златна коричка.
Оставям в МВ да постои 5 мин. и тогава го изваждам от нея.

        ето така изглежда

Скрит текст:



Жабче, искам при теб или при Кари......тук не ми понася.... Joy

Яне, поздрави Анжелка за палачинките. Хапнах си ги със сладко от вишни.  Hug

Алфея, аз от чайчето с лЕмон ще взема, че все още кафето не ми върви... Laughing

Маринка, как е младежът...как му се отрази ваканцията?
Утре отново на училище с децата! Да го поздравиш специално!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
А това с буркана не е за мен. За съжаление никак не се впечатлявам от подобни
препоръки.....предпочитам реалноста пред нещо, което не виждам и не мога да усетя...
Фантастиката не е за мен, груб реалист съм!
Сега ще  прочета притчата.  Hug

Луси, пак си се вихрила. Щом е за  внучетата, баба е на поста си!  bouquet

за вас дружки  Flowers Sunflower  Kissing Heart Flowers Bouquet   БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!


# 53
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 432
Само да допълня, че забравих
тану, аз си правя процедури в Павел баня и съм много доволна
със двустранна дископатия  и
съм ошипена по целия гръбначен стълб в двете посоки.....  Joy Joy Joy

# 54
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
 Момичета, само да не съм ви вкарала в заблуда - картинката на палачинките е от чичко Гугъл Joy Е и на Анжелка станаха за ядене, но има още мноооого да прави, докато стигне такова съвършенство! Важното е, че има желание!

 Маринка, БЛАГОДАРЯ за притчата - не бях я чела, но като всяка притча е много поучителна! А за идеята с буркана - ще си помисля newsm78 И аз съм от грубите реалисти, но напоследък все повече се замислям, че има там нещо \ дали горе, или не! \, но поне съм сигурна, че всичко се връща в този живот!

 Днес излизах да взема пенсията на Анжела. В пощата нямат пари!!! Чакат от Разград да им донесат. Уж колата тръгнала, ама.....не се знае дали ще пристигне днес! Отивам да платя кабелната и интернета - офисът няма да работи днес #2gunfire Поне напазарувах малко и се прибрах.
И при нас улиците и тротоарите са на същото дередже, като при Тути. Снегът е повече от метър, а там, където са разринали има преспи по два метра. И продължава да вали - бавно, плавно, със спирания, но ....продължава! Учениците утре са на у-ще - дано има топло в класните стаи! Сменен е часът за започване - от 8,15, вместо от 7,45.

 И накрая, но не на последно място: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВАС, ЧЕ ВИ ИМА В ЖИВОТА МИ! ВИЕ СТЕ МОЕТО БОГАТСТВО!

# 55
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
БЛАГОДАРЯ, МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ, ЧЕ ИМАМ С КОГО ДА СПОДЕЛЯ И РАДОСТИТЕ, И ТЪГИТЕ В МОЯ ЖИВОТ!

И в този ред на мисли веднага да ви се оплача, може пък да имате рецепти и за такива болежки - от няколко дни имам силна болка в лявото рамо, стигаща чак до лакътя. Не мога да си държа ръката назад, едва се обличам сутрин. В началото болеше по-малко, от снощи се засили и е почти непрекъсната. В определени положения много боли. Ходих днес сутринта на ортопед, предписа ми лекарства и мазило за обезболяване. Почвам да ги пия, дано помогнат. Нещо, което лекарят каза като допълнение към лекарствата: една голяма глава целина да се изяде за около седмица - като салата, може и в комбинация с други зеленчуци. Много добре действала на ставния хрущял. Може и сок от целина.
Е, оплаках ви се.
Тути, дали Павел баня ще стане и за моето рамо? То може и шипове да се окажат, ама знам ли?

# 56
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 432
Мамси, като ти уточнят диагнозата ще видим
какви други заболявания се лекуват там.
По въпроса може да вземе отношение и Луси.
Аз ходя в Павел баня, а в последните години юни и септември
по за 4 - 5 дни на Чифлика, Троянско  в семеен хотел "Блян".
Много съм доволна и само при тях отсядам има басейн с минерална вода към хотела.
Водата е с почти същите качества като тази в Павел баня.
После  припкам като  ИднЪ сърнЪ.... hahaha hahaha hahaha
Там и климата е чудесен, чист въздух, планина, топла вода.... Laughing

# 57
  • Мнения: 4 369

И на мен мн. добре ми влияе водата в Павел баня. Само, че нямам компания за там, въпреки че ММ също му трябват такива процедури, но категорично ми отказва. Тази година пак ще се пробвам дано да се съгласи, че и той със ставите не е добре.
Мамси, предполагам, че и на теб ще ти се отрази добре, само да нямаш разширени вени. Право ти е казал доктора за целината, само едно да те предупредя, че ако не ти е здрав стомаха, хич няма да се почувства добре от целината.

# 58
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мамси, моята приятелка имаше същата болежка, не можеше да си вдигне ръката от болка. Оправи се след процедури с лед. При рехабилитатор. Болното място се третира с лед десетина дни. Но не го прави сама, потърси специалист.

И аз ви благодаря, милимоички, за компанията - за съчувствието, помощта и разбирането, за приятните разтоварващи срещи, за хубавите екскурзии, на които едва ли щях да отида без вас, и разбира се - за ПРИЯТЕЛСТВОТО.

# 59
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Мери, нямам разширени вени, а и със стомаха съм добре. Така че мисля и целината да пробвам, че болката не се трае.
Тути, благодаря за инфото, сигурно ще се възползвам.
Светле, може ли някакви координати на този рехабилитатор? И аз допреди малко четох, че ледотерапията помага. Ще съм ти благодарна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт