Как да се обличаме по време на студ?

  • 59 781
  • 571
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 950
Всеки е според вкуса си - аз например не мога да понасям чорапогащник под дънки и тениска под пуловер. И риза ме дразни - опъва ми на ръкавите.

# 76
  • Мнения: 514
Към авторката, не се хаби, българина знае всичко. Не приема съвети. А и у нас трудно се намират качествени вълнени дрехи.
Ще ти бъда изключително благодарна,ако можеш да дадеш един съвет за вече веднъж измръзнали крака. Може и на лични.
 bouquet
Както вече написах, тази тема е за тези, на които им е студено, няма да хващам полуголи девойки по улиците и да им чета конско.  Simple Smile Но все пак съм на мнение че има хора които настина просто не се замислят как дасе обличат. Ето преди малко срещнах един познат в магазина, който ми вика: "Много ми е студено!" Същото ми казваше и миналия път, когато се засякахме. А днеска, между другото, е по- топло даже. И аз го гледам- гол врат, без шапка, под якето му има суитчър и тениска, самото яке не знам колко е топло, но, сигурно, не много. И как да не му е студено?
За измръзналите крака не знам, какво да посъветвам, освен да ги пазим,  и аз съм с такива.

# 77
  • София
  • Мнения: 38 950
От врата идва много студ! Аз до късна пролет съм със шалове.

# 78
  • Мнения: 9 709
Авторката на темата ако е рускиня, то аз съм камбоджанка.  Laughing
Това обида ли беше? Laughing

Не, разбира се.  Laughing
Срещу нас има нова кооперация с 80% собственици руснаци. В кафенето, в което ходя(в същата сграда), мога да позная кои са руснаци и кои българи само по дрехите и то е точно обратно на това, което казваш.
Българите са навлечени толкова много, че едва ходят.
А разликата при децата (има и детска площадка) е космическа. Русначе с 2 шапки, качулка, шал и прочие не съм видяла.  Laughing

# 79
  • Мнения: 1 283
Ако им е студено на хората, ще се облекат. Аз съм много зиморничава. На работа винаги сме в остър дебат заради климатика. Като ми е студено и човек ще метна на гръб, за да ми топли.   Grinning

# 80
  • Мнения: 794
Аз, която съм с изключително нежна кожа и всичко ми боцка, откакто си накупих мерино бельо, не мога и да си помисля да сложа памучен потник вече. Обожавам вълненото бельо вече.  А кашмирените ми блузи са меки като коприна дет се вика. Пантофите и те са ми супер прекрасни , с дебела вълна отвътре. Боже, как съм  живяла досега, постоянно умирах от студ.

# 81
  • Мнения: 2 600

Според масата лелки, дето всичко знаят, умирам от студ. Е не, не умирам, спокооооойно.  Mr. Green

 A може и да са имали предвид този тип, дето просто ги ненавиждам, сори ако си от тях -  с тънки дрешки, ако може тениска с къс ръкав или блузка с деколте далеч от врата или късо ама гъзарско якенце - и сядат някъде /във влак, в чакалня, в офис/ и забраняват да се отвори прозорец, дори за 5 минутки, въпреки че много народ и въздухът свършва. Айде, във влака, ако е купе, ще станеш в коридора да отвориш за малко, ама примерно на урок, събрани 10 човека за 2 часа и да не даваш да се отвори прозорец в паузата, понеже било студено.... Като видя леко облечени, все за такива оплаквачи се сещам  Tired  Аз съм зиморничава, ама предпочитам чист въздух дебело облечена, и съм в потрес, колко народ не обичат навлечени, ама нямат против да стоят плътно затворени в лисичарници....

# 82
  • Мнения: 514
Аз, която съм с изключително нежна кожа и всичко ми боцка, откакто си накупих мерино бельо, не мога и да си помисля да сложа памучен потник вече. Обожавам вълненото бельо вече.  А кашмирените ми блузи са меки като коприна дет се вика. Пантофите и те са ми супер прекрасни , с дебела вълна отвътре. Боже, как съм  живяла досега, постоянно умирах от студ.

Ето. Много хора са така, те си спомнят, че са им слагали нещо грубо и боцкащо, когато са били малки, и сега дори не искат да пробват, щом чуят вълна. А по магазините има предимно акрил, и да намериш нещо хубаво и вълнено, наистина трябва да се постараеш. А хората и не разбират, наистина. Колко пъти са ми казвали на нещо, че е било вълнено, а пък то си  е чиста синтетика. Мен, обаче, трудно можеш да излъжеш, аз съм плетачка, и състава на плетеното нещо го определям, само да го пипна, не ми трябва да гледам етикетите. А хората просто не си правят труда да четат състава. И така си живеят в заблуда, че вълнено ли е, акрилено ли е, все тая, важното е, че са си сложили нещо.
Между другото се сетих за още едно полезно нещо- кожени стелки! От кожа с косъм. Не винаги има възможност да си вземем нови топли обувки, така че можем да си подобрим старите. Даже сами можем да си ги изрежем, стига да има от какво.

# 83
  • София
  • Мнения: 38 950
Аз даже с тия евтините, сивите стелки съм си спасявала 2 чифта ботуши. Едните ми бяха големи, другите - студени.

# 84
  • Мнения: 18 501
 с вълнен пуловер, хубаво дълго яке тип "канадка" - но елегатно, с много джобове, плетени ръкавици с пет пръстd (имам и "скиорски", но не са ми удобни )голяма мъжка чанта, мъжки зимни обувки. В къщи съм с лека жълта блуза, върху ризата, с удобен долен анцуг и с пантофи, а парното е на на  "3"



П.С. ей, ама сте велможи с тези климатици! при нас в службата има местно парно, и като го пуснат по-слабо пускам и духалка! А през лятото - вентилатор!

# 85
  • Мнения: 1 261
Към авторката, не се хаби, българина знае всичко. Не приема съвети. А и у нас трудно се намират качествени вълнени дрехи.
Ще ти бъда изключително благодарна,ако можеш да дадеш един съвет за вече веднъж измръзнали крака. Може и на лични.
 bouquet

веднъж измръзнали крака или място по лицето от там на сетне мръзнат много по-лесно  Confused
 Peaceмного пазене, винаги топли обувки като подметката е важно да изолира добре от студа
Краката не трябва да се изпотяват в обувките, защото като е студено мръзнат по-лесно
преди 5-6 години в планината ми измръзнаха пръстите на краката и от тогава се пазя много
Тогава мажех един крем с невен на Веледа, няколко седмици не излизах, не можех да обуя обувка
и на лицето имах измръзване, под ски маската очертанието под очите, беше станало кафяво, като изцапано с кафе, тия линии ми седяха седмица
Дълго стана, но трябва пазене  Peace
сега зимата вечер задължително мажа на Морава крем/вазелин жълт със зелен надпис и един мултибалм на Алтея с лавандула - струва ми се, ме помагат да не мръзнат краката на следващия ден ма знам ли

# 86
  • Мнения: 46 597
Да бе,ама като навъртиш годинки и не ти е много баш като ти е навън задника и кръста.Отделно в живота си не съм имала цистит и подобни.Мразя късите якета гъзовейки.Студено е с такива.А без шапка,абсурд!Вън вият вълци и вятър брули една кифла отпред маха русо киче.Абе джанъм,ушите ще те заболят от такъв студ!Да не и се сплесквала косата...
И аз никога не съм имала цистит, но чорапогащник не мога да обуя, направо откачам, нещо ми става, не мога да го търпя и 1 мин. Много се караме с майка ми по този въпрос. Тя пък все носи, и все проблеми има. Та май няма много връзка.

Шапка също не мога, ни зиме, ни лете, качулка слагам при силен вятър и снеговалеж, но шапка - абсурд, изпотява ми се главата и ми е ужасно. Дъщеря ми като бебе ревеше до истерия в количката, даже спряхме да я извеждаме, защото направо се бяхме видели в чудо, докато веднъж успя да си закачи с пръст шапката и я смъкна, това се оказа причината  hahaha това й беше, нито боледува, нито нищо. Чак сега започна да носи, като аксесоар 4470

# 87
  • Мнения: 514
Аз пък не мога с качулка, защото, когато има вятър, тя ми пада от главата, освен това с качулката съм като кон с капаци, нямам страничен обзор, което понякога може да е фатално.
Но аз съм съгласна, че удобна и красива шапка трудно се открива, затова си ги плета сама. В купешките все нещо не ме устройва.

# 88
  • Мнения: 4 479
Задължително вълнен пуловер, няма значение тънък или дебел, въпроса е да не боцка.
Имам си добри ботуши точно за такова време, понякога слагам тънки върнени чорапи, които на работа свалям и ги обувам преди да си тръгна.
Чорапогащник не слагам, но тази дни обувам клин под дънките, като че ли съм отвикнала от такива температури и ми е студено.
И в офиса ми е студено, нищо че е с централно парно. Това пак за първа година - намалили ли са го, аз ли съм остаряла и съм станала по - кекева нямам идея. За 16 г. в този офис за сефте ми е студено.

От тази година нося и шапка. Години наред не съм носила - сърбеше ме главата, запаряваше ми и прочие.
Тази година цялото семейство се обзаведохме с шапки от 100% мерино, просто са прекрасни.
Въобще не запаряват, дразят и т.н., даже на топло като вляза не винаги ги свалям и не ми спаряват.

Та общо взето повтарям преден пост - много е важен състава, за студ няма нищо по-добро от вълната, а ако човек има познания избор на недразнещи и топли дрехи. Мерино, кашмир, алпака и т.н.

# 89
  • Мнения: 514
Алпака, между- другото, е най- топлата прежда, която знам. Затова от алпака най- добре да е нещо, което може да се разкопчава. Има бейби- алпака, която не боцка, иначе има твърди косми тази прежда. Веднъж си взех перуанска шапка от алпака и я подарих на някой, щото не можах да я трая.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт