Десети клас 2018/19

  • 108 585
  • 709
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 4 022
И моето не знае какво и къде иска да учи. Обича математиката и химията, едното от само себе си, другото като че ли заради училището. Напоследък някакви програмки си пише на телефона и само ме кара да ги тествам. Иначе си е все така зубър, само етиката и логиката мрази, но и там избута някак си оценка "за да не й разваляла скучния бележник". Предлагам й да идем на някакъв тест за кариерно ориентиране, не иска. Но пък свири на пиано много напоследък. С две думи прави каквото си реши, че й харесва.

# 646
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Голямото ни дете избра и завърши софтуерно инженерство в Германия. Който има намерение да учи това, да набляга на математиката!

# 647
  • Мнения: 7 270
Момичета,моля за идеи къде да гледам(ако има тук и такава тема) за университети със софтуерни специалности в англоговорящи страни?Благодаря!Иначе за отчет:десетокласника завърши първия срок с три петици,но зор не си е дал изобщо.Очаквам резултатите от олимпиадите по Мат.и Физика ,а на Информатиката отива на Нац.кръг.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 22:01 от denyil

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
С три петици и моята завърши. Едната петица и е по немски но , не и върви немския ,особено на писмените работи. Та втория срок ще ходи на частни уроци по немски .

# 649
  • София
  • Мнения: 5 559
С 5 завърши първия срок ученикът, има по някои предмети 4-ки, по някои 6-ци, но преобладаващи са 5-ците. Надявам се втория срок да учи повече, но като го познавам, май с надеждите ще си остана Wink Е, може пък и да ме изненада. Още не се е насочил към нещо конкретно, ясно е какво няма да е - биология, химия (любимите на брат му предмети Simple Smile).

# 650
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
моичкият хич вече не иска да учи, малко над 5 му е успехът, 4-ка по физика, няколко 6-ци и останалото- 5-ци, притеснявам се, че   не е е ориентиран какво или къде да учи, питам го с какво иска да се занимава, отговорът е искал да е бизнесмен и да има много пари......за съжаление компютри и технически неща хич не го влекат,

# 651
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Моето завърши с 2 петици и то по предмети ,по които досега е имал винаги 6-информатика и биология-др са шестици,но по принцип тази година въобще не учи в сравнение с предишните и постоянно се разправяме за това.В комбинация с брат му,който от малък си е енергоспестяващ от към учене ми идва в повече„
Също не е ориентиран,но е категоричен,че няма да е информатика и математика-надявам се до догодина да се ориентира...За втората матура се е ориентирал да е по АЕ,явно защото е най.лесно...

# 652
  • Мнения: 4 966
Как сте, момичета? Много отдавна никой не пише.
При нас нова драма. Гаджето ни заряза и е мъкаааа. Съответно и аз страдам и не спя нормално... Дето се казва майка да имаш, майка да не си...
А как ще завърши училище?!? Той и досега не беше цъфнал, сега пък съвсем.

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
ами аз да се включа тогава ...
моичкият хич не учи, няма с какво да се похваля на учебния фронт
относно любовта от 10 месеца е   с гадже № 2,  деветокласничка, от време на дреме се карат и има драми, но са доста сериозни  нещата, притеснявам се, че от няколко месеца вече правят секс,  но  не виждам да се ползват предпазни средства... чета лекции, ама отговорът е: "добре, не се притеснявай..."

# 654
  • Мнения: 4 966
Нашето гадже беше от осем месеца, първото, също имаше секс. Но взимаха предпазни мерки, говорих и аз много. Поне споделя... Как ли ще бъде със сестра му, тя е малко потайна Sad.

# 655
  • Мнения: 864
относно любовта от 10 месеца е   с гадже № 2,  деветокласничка, от време на дреме се карат и има драми, но са доста сериозни  нещата, притеснявам се, че от няколко месеца вече правят секс,  но  не виждам да се ползват предпазни средства... чета лекции, ама отговорът е: "добре, не се притеснявай..."
Къде ги търсите и къде очаквате да ги видите тези предпазни средства? Astonished
Извинявам се, ама не се сдържах.

# 656
  • София
  • Мнения: 5 559
Усмихнахте ме, момичета! Wink Гаджета, драми, типично за тая възраст според мен. Нашият "дечко" все още не е "в джаза" хахаха, но това не пречи да не се вълнува особено от уроците и да се забавлява на партита и т.н.. Да са живи и здрави, ето я ваканцията, като минат класните и си почва! Simple Smile

# 657
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Малее, какви гаджета, какъв секс  Laughing Моите и двамата са доста "назад с материала". Хем големият е на 19 г. Различни деца, всеки си има своето време.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Щерката се е отдала на танци , почти всяка вечер се прибира след 10часа . На въпроси за училището и успеха рязко се отговаря че , това е нейния успех и не е моя работа. И така , голяма мъка с тоя пубертет особено на 16 .Надявам се догодина да почне да отшумява.

# 659
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Няма ли да свършва пубертета най-накрая. Моята се оказа, че е изкарала годината без учебници по физика, химия и още нещо. Ако не беше изкарала една 4-ка на контролно по химия, нямаше и да разбера. Паметливо е и слуша в час, това не може да се отрече.
Викам й - трябва да решиш какво ще учиш - тя е толкова над тези неща... Мастер джедай е на губене на време. Яко й е писнало от нас и гледа или да не се вясва вкъщи, или да не излиза от стаята си. Гадже за сега няма. И това е повод за драматични обобщения за живота, вселената и всичко останало отвреме навреме.

Общи условия

Активация на акаунт