Грамче по грамче, трупа АВГУСТинка първото си килограмче

  • 31 819
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Записвам се в новата тема, много благодаря!

И веднага като дърта свекърва да ви се скарам - който пуши, после да не разправя как това и онова го притеснявало! Wink Ами така де, ако ви е грижа за здравето на детето, спирането на цигарите е първото, което трябва да направите. Ще си пушите след раждането, сега не сте сами.

За алкохола мнението ми е подобно, макар че знам, че ще има несъгласни, ама ония истории за чашата бира и вино, че били полезни и т.н. аз нещо не ги вярвам. Щом на бирата има зачеркната бременна жена, значи е вредно, точка.
Виж, по моя вредомер, едно слабо кафе на ден е позволено, хах.

# 31
  • Мнения: 116
Момичета аз бях много страстен пушач преди Б.Не съм вярвала че ще ги спра от раз,но се случи, повръща ми се от цигара...Вчера беше изключение,защото просто не можах да се събера от страх...Да чукна на дърво днес нямам зацапване...Дано си остане така...Иначе с моето момченце припалвах от време на време почти през цялата Б. Роди се 25 дена преди термин, за което се обвинявам и до днес...Няма да ви обяснявам за чувствата в подобен момент,но искам да споделя с момичетата,на които им е първа Б...НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!!! Не бих си го причинила втори път...Сега съжалявам за вчерашния момент на слабост и не спирам да се моля да не се повтори никога.
..

# 32
  • Мнения: 2 490
С Фешънчето вредомерите ни са идентични Simple Smile
Не съм била перфектна преди да забременея  и сега също няма как напълно да съм (най-малкото защото не се храня добре  Embarassed), но със сигурност мисълта за същественцето, което изцяло зависи от мен, за да порастне живо и здраво, ми тушира желанието за една чаша бира, колкото и да я обичам.
Като лежах пролетта в Майчин Дом, се нагледах на страшни неща. Пейките бяха пълни с бременни пушещи, доста от тях и с по някое Самърсби в другата ръка.. В стаята ми имаше едно момиче, което преносваше и толкова не издържаше, че пафкаше на прозореца в стаята...  Shocked И почти нямаше ромки сред тези жени, тъй като сигурно това сте си помислили.

# 33
  • Мнения: 4 749
Да се включа и аз по темата за цигарите и алкохола. Специално за цигарите и страстните пушачко има една теория, че в ранна бременност не бива да се спират от раз, заради детоксикацията, която може да е много по-опасна. Спират се поетапно за близо месец. Най-добре направете консултация по въпроса със следящия ви АГ. Алкохолът е категорично противочоказен, нищо полезно няма в него по време ня бременност, така че може и без него.

# 34
  • Мнения: 3 595
Не, че нещо, но в цигарите също няма нищо полезно. Тази теория за тях е предимно от майки, които не са ги спрели и не искат да ги спрат. Питала съм АГ в България, тази, която ми в тук в Германия също и двете са категорични спиране от раз.

Те и при рак и подобни трябва да се спрат от раз, не знам кой залъгва с детоксикацията на организма, че било "лошо" или пък "опасно"  Peace

# 35
  • Мнения: 4 749
Скийтър, теорията не е от майки пушачки. Гледала съм няколко материла по темата, отделно моя приятелка едва не пометна, заради силна детоксикация, нейният АГ последствие ѝ препоръчал плавното спиране. При нея е било нещо страшно повръщане, треска и е получила контракции, които едва са овладели.

Не съм казала, че има нещо полезно в тях, напротив против тях съм, както и против алкохола, но препоръчвам да се консултират с АГ как да процедират, ако им е трудно да се справят сами.

Отделно, че отстрани е лесно да се казва какво да се напраяи, но има хора, на които им е трудно да го направяр и не е само до липса на желание и мотивация, просто едни се справят лесно и сами, други имат нужда от помощ. Има си методи, моята приятелка четеше една книга, която много ѝ помогна, ьа месец успя да ги спре. По-късно ще я попитам за книгата и ще пиша. Мисля, че я има и на електронна версия.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 12:10 от BaDBluEeYeS

# 36
  • Мнения: 113
Въпреки че съм бивш много страстен пушач и аз мисля че това с постепенното спиране и теория на майките които неискат да спрат.  Моят АГ ми каза че ако наистина неиздържам по-добре да дръпна 1-2 от цигарата отколкото да рева до несвяст. Понеже на мене наистина така ми дехстваше от начало спирането на цигарите или бременността , може би и двете.  Имах 2-3 спистъпа на много силно желание но не запалих колкото и разстроена да бях.

# 37
  • Мнения: 3 595
Има една тема за спиране на цигарите тук във форума, имаше доста майки едно време. Аз принципно никога не сън пушила, но имам близки, които са/бяха страстни пушачи и особено много сме дискутирали и сме се занимавали с темата. Аз отново казвам - не съм чувала през целия си живот за лекар, АГ или какъвто ще, да каже да се спрат постепенно. Но да, не съм чувала и за толкова сериозни реакции от спирането им никога.

# 38
  • Мнения: 4 749
Книгата е "Не пуша вече" на Алън Кар, имало я и в Читанка.

Скийтър, аз също никога не съм била пушач, но съм на мнение, че си е до организъм това със спирането. Едни лесно преодоляват никотиновата абстиненция, при други, като приятелката ми е тежка форма, може би затова и мненията за спирането на цигароте по време на бременност за противоречиви. Мен, ако питаш, ако бременност е планувана, най-удачно е спирането да стане преди да се започне с бебеправенето, ако е непланувано да се действа индивидуално и с наставления от лекар, ако спирането от раз е толкова трудно.

# 39
  • Мнения: 37
Здравейте, мили момичета!
Карамелче, благодаря за новата темичка!
Да се включа и аз в темата за цигарите- с предната си бременност не можах да ги спра и попушвах от време на време по 2-3 цигарки и преносих малката с 6 дена/ предизвикаха ми раждане/. И с преносването я родих 2,700кг. Може и от цигарите да е била толкова мьничка. / не, че сега не ми е слабичка 😊/. А с тази бременност ги спрях рязко, когато ми се гадеше от всичко, даже накарах и ММ да ги спре и той успя. Сега и двамата сме непушачи и ние много добре!😉

# 40
  • Мнения: 3 595
Който няма сили да спре цигарите трябва просто да прочете малко за ефектите върху бебето. Пушенето стеснява кръвоносните съдове, тоест по пъпната връв минава по-малко кръв и съответно въздух до бебето. Реално майката си задушава леко бебето. Отделно, че така минават и хранителните вещества и като са стеснени съдовете бебето получава по-малко и се ражда с по-малко тегло. Същевременно при пушене плацентата по-бързо зрее и се калцира и съответно не може да изхрани бебето, то пак остава или по-малко или се ражда преждевременно (понякога даже се налага със спешно секцио).

Това не са възможности, а абсолютно валидни факти за абсолютно всяка пушеща бременна. Единсвените променливи величини тук са колко кислород ще успее да премине (но че ще е по-малко е факт), колко бързо ще се калцира плацентата (но, че ще е по-рано е факт) и съответно колко ще бъде засегнато бебето. Ако с това една майка може да си дръпне спокойно от цигара, не знам...

# 41
  • Варна
  • Мнения: 78
И аз да си кажа за цигарите. Много важно е да не пропускате факта, че пушенето вреди на вас самите, освен на детето. Имайте предвид, че при една вирусна инфекция, освен че ви е занижен имунитетът, защото сте бременни, пушенето много лесно може да усложни протичането на вируса и може да се стигне до сериозни последици и за здравето на майката.
Иначе за алкохола трябва да си призная, че през много студените дни си пийвах по две-три глътки червено вино вечер и въобще не се чувствам виновна - по-скоро го приемах като лекарство.

# 42
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
моята първа истинска гордост в живота ми е в подписа ми ! бях страстен пушач , живеех за да пуша дето се вика , всичко свързвах с цигарите ( е това после го разбрах ) , но когато забременях първия път и видях първия си положителен тест в ръката , чак не можах да си допуша цигарата (естествено пушех в този момент ) загасих я на секундата и повече не съм лапала цигара , спрех ги от раз бе ! аз заклетата пушачка , никога не съм ги спирала или ограничавала ..  това и храната ми бяха удоволствията от живота  Mr. Green имах кризисни моменти , проблеми с ходенето до вц , имах зелена светлина от всички да си запаля когато не издържам , но така и не я лапнах гадната цигара ! дори след кошмарния ми аборт и куп гадости които преживях след това , така и не посегнах към тези отрови , дишах с нови гърди с нов дроб , дрехите ми не миришеха на циганка със скъпп парфюм , всичко в мен беше някак чисто  Heart Eyes чувствах се чудесно , в същото време се отвратих от тези цигари , не мога да понасям пушачи , миришат ми на пепелници , гадни са ми , абе много отврат имам към тях , не мога да си представя как изобщо съм ги слагала до устните си тези л*йна .. чесно ако сега не използвате момента да ги спрете , направо не знам кога ще успеете , наистина  Peace  много съм против тях , а особенно пък като видя бременна направо ми се обръща света , зениците ми стават големи като ябълки  Mr. Green , за жалост имам познати които си пушеха през цялата бременност , че и докато кърмеха .. и те не пушат бе , е само 2 пъти си дръпнах днес .. еее ко толкоз една цигара ми се събра за целия ден и т.н. и т.н. направо съм потресена от такива майки  #2gunfire

# 43
  • Мнения: 2 490
Браво Алекс Simple Smile Най-вече, че си устискала да не започнеш отново след това.
Това с постепенното отказване е булшит и не мога да се съглася, че има някаква логика в него. Почти в повечето случаи, в които бременни жени са карали на този принцип, така и не са спрели до края.
Ако здравето на детето ти не е достатъчен стимул и умишлено продължаваш да го тровиш, значи има нещо много сбъркано в теб.

# 44
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, не съм писала отдавна, но чета ли чета и се вълнувам с вас. Бая четене падна Simple Smile Аз изкарах един грип и около седмица лежах, наред с ужасните температури навън, не ми се отрази особено добре на настроението честно казано. Никой нищо не ми е ховорил за термин все още, но по календарите онлайн е 23.08. Аз обаче ще бъда със секцио по-рано, така че не е от кой знае какво значение. Имам едно постоянно полуотвращение към храната и леко гадене, което постоянно напомня за себе си, надявам се да отшуми това нещо скоро, защото вече не мога да измисля какво да ям и какво да готвя-редувам картофено пюре с картофена супа, варени яйца и голи спагети с кашкавал Simple Smile другото ми е препечена филийка и мюсли с кисело мляко. Записах си час за фетална морфология на 01.02, но не можах да се ориентирам трябва ли да имам готови резултати от биохимичен скрининг или не? По-рано ви бях писала, че преди години съм имала тумор на единия яйчник, който е премахнат. Редовно си следя туморен маркер алфафетопротеин основно, но знам, че стойността му се повишава през бременността. Все пак допускам, че има граници, в които е в нормални стойност при бременни. Ако някой може да е полезен с информация по въпроса, предварително благодаря, както и дали яйчникът е видим ехографски в по-напреднала бременност. Пожелавам на всички ни да е лек този период и възможно най-приятен. Ходя на работа, но не виждам кой знае какъв смисъл, толкова ми е разсеяно и полууморено... От друга страна, все пак е някакво разнообразие. Ще го мисля това. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт