ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 61 928
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 352
Аз вече писах, много ми харесва това, че резюмето и фрагманите не издават почти нищо от сериите.

В турския форум имаше стотици предположения как ще бъде спасена Хилял, и нормални, и шантави, но никой не успя да познае решението на сценаристите.

Радвам се, че спасението на Хилял дойде като план на Джевдет. Смятах, че това е най-логичното, иначе всички мостове между него и Азизе и останалите от семейството щяха да бъдат завинаги изгорени.

Това прозираше много ясно в разговора между Азизе и Джевдет. Без нито една директна дума на упрек към него, с очи, с интонация, с езика на тялото, с другите неща, които му каза, Азизе индиректно му заяви, че смъртта на Хилял ще бъде  краят и на техните взаимоотношения.


Бабата я бяха излъгали, че писмото на Вероника е помогнало, за да не получи инфаркт  Mr. Green и тя му каза на Джевдет: "Една гъркиня направи за Хилял това, което собственият й баща не можа". Толкова го заболя Джевдет.

Имам много неща да пиша, но трябва пак да изгледам някои сцени, а и да се поосвободя от ангажиментите.

..........................

Така беше създадена Републиката. Така беше отвоювана родината. Млади, стари, жени, деца, мъже. Благодаря на ВС, че ни го припомни.

Скрит текст:
Şenay DÜDEK ‏@DudekSenay  31m31 minutes ago
Bu Cumhuriyet böyle kuruldu.Bu vatan böyle alındı.Genç,yaşlı,kadın,çoluk,çocuk.Teşekkürler"Vatanım Sensin"bize hatırlattığın İÇİN!

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 12:32 от varna_2

# 31
  • Мнения: 9 735
Здравейте Hug
Варна bouquet благодаря за превода на отзивите Hug
След такава инфарктна серия, тези суперлативи са релакс и за нас Grinning

Напълно заслужена оценка от зрителите Hug

И рейтингът е   newsm74


# 32
  • Мнения: 349


Страхотни коментари в Туитър! Много зареждащи! Варна, благодаря Heart Eyes Hug Hug


 




Очаквам да ме блокира всеки момент, задето всеки ден му крада снимките Laughing
писах му 2-3 хубави думи за епизода и играта им, дано се умилостиви Grinning

# 33
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Освен всичко, което е написано по-горе и го поддържам с двете си ръце, впечатлиха ме и образите на Вероника и Леон, на други гърци, второстепенни и третостепенни герои в сериала, за които човещината е преди узурпаторските чувства и самодоволство от доминирането над друг народ. Много благородни образи има в сериала.

Както написах и снощи, ценностите на Халиде Едип ми идват в повече. Кауза, кауза, но не трябва с лека ръка да се затриват хора, ей така за вдъхновение.
Когато говореше с Ешреф паша, тя настояваше, че народът е готов да се бори за независимостта си и че той трябва да предприеме по рисковани действия и да организира съпротивата. Ешреф не е така убеден в това и искаше подкрепа и гаранции от Кемал паша. Просто не се поддаде на нейния ентусиазъм и й каза, че ако не е бил той Анадола отдавна да е гръцки. Гледайки предишните серии, а и тази и ние виждаме, че народът все още не е готов за по-голяма стъпка.
Не ми хареса и това, че Халиде толкова бързо и така с лекота прие екзекуцията на Хилял, за да вдъхнови другите млади. Майчинските чувства и терзания не са и особено познати.
А иначе речта и беше вдъхновяваща, можах да я разбера на около 70%, защото имаше и много непознати, предполагам арабски думи, които използваше. Каза, че мюсюлманите в това число турците изживяват в момента едни от най-черните си дни, че Европейските сили/държави са готови да ги жертват и разпарчосат, но че народа трябва да се събуди, да се обедини и да върне самоуважението си, да извоюва свободата си отказвайки да бъде роб.
Азизето ми е любимка, тя ми е най-близка на сърцето, защото аз бих правила абсолютно същото за детето си. Къде грешно, къде недомислено, но от сърце и от безизходица. Не бих я упрекнала за нищо. Бергюзар изигра прекрасно ролята на МАЙКА.

# 34
  • Мнения: 11 116
Когато в дадена възможност виждаш последния шанс, за да спасиш живота на детето си, нищо друго няма значение. Също не упреквам Азизе нито за секунда.
Колкото до това, че извади куршума от рамото на  Тефик, сигурна съм, че би постъпила така и с най-големия си враг. Тя вече го доказа неколкократно - с гръцките войници в болницата, с Ефталия и т.н. Дългът да спасява живот като медицинско лице е бил над всичко. И няма как да очакваме друго.

Много са сладки тези младите! Heart Eyes Hug

# 35
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Колкото до това, че извади куршума от рамото на  Тефик, сигурна съм, че би постъпила така и с най-големия си враг.

Да вмъкна малко яснота около тази ситуация. Тя очакваше помощ от Тефик. Той я излъга, че е писал за помощ за спасяването на Хилял и тя отиде при него с увереността, че има добри новини. Ноо след като го превърза, той и каза направо в очите, че няма отговор и да не се надява на това. А след това най-нахално и предложи да си вземе нещата и децата и да избяга с него, т.е. той да я отведе на безопасно място. А тя му отговори - "Ти луд ли си бе, никога няма да оставя детето си и никъде няма да ходя." После му каза, че е разбрала от /как му беше името, не го помня/, че ролята на Джевдет при гърците не е такава, каквато си мислят, а нещата са съвсем различни и тя разчита на това, той - Джевдет да спаси Хилял по някакъв начин. Тефик много се учуди на казаното. После Азизе му заяви, че вече не знае кое е вярно и кое не, на какво да вярва и да се надява и си тръгна.
***
Тефик, когато отиде при Али Кемал и го караше да говори с майка си..Али Кемал му каза с две думи  -"Спаси Хилял и майка ми ще ти бъде благодарна", т.е. може да се надяваш на снизхождение от нейна страна.

# 36
  • Мнения: 23 352
Аз също заставам изцяло зад Азизе. Много трудна беше серията за Берг, защото имаше много драматични моменти и можеше да се залитне към истеризиране, мелодраматизиране и преиграване. Но нямаше нищо такова.

Успя да събере емоциите удивително добре. Нищо повече, нищо по-малко от това, което беше нужно.

Също невероятно много харесвам сцените на Берг с Кубилай. Толкова хубаво го прегърна. Дано имат повече общи моменти, но там сигурно драмата ще започне като се разбере, че той е дете на гърците.

Сцената с ваденето на куршума беше също прекрасна. Браво и на Онур С. , и на Берг, особено като си даде сметка човек, че  не е имало истински куршум, а те го изиграха толкова истинско. На Онур чак пот му беше избила по челото .  Grinning

Съгласна съм, че Азизе с ваденето на куршума не направи някакъв особен реверанс към Тефик. Тя направи това, което би направила за всеки друг в такава ситуация. Но след това в другите им сцени непрекъснато го режеше. Толкова беше съкрушена в отчаянието си, че само като го видеше да й се мотае с мазната си физиономия в краката и да й дудне, че не трябва да издава нищо, когато детето й си отива,  и се искаше да го удуши.

...........................

Да, това, което е уточнила Мишел е много важно.

Азизе каза на Тефик за думите на Хасан. На него не му светна веднага червена лампичка, но по-късно го показаха как отново си припомня казаното от нея. Предполагам, че това ще създаде неприятности на Джевдет. Ако изобщо продължи да работи под прикритие де, аз не виждам как би могло да стане.

Също и признанието на Азизе пред Васили, че Джевдет не е бил с нея по време на взрива. Прекалено много облаци се скупчиха над главата на Джевдет.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 13:42 от varna_2

# 37
  • Мнения: 11 116
Мишел, благодаря ти за разясненията! bouquet bouquet bouquet
И аз в този смисъл долу-горе разбрах нещата, че и предлага да заминат, но тя отказа категорично, че няма да остави детето си, също в първия момент като му каза за  Джевдет и си викам стана тя, каквато стана, но после с тази реплика, че не знае вече кое е истина, кое не, на кого да вярва, малко се позамазаха нещата.
Тефо се позамисли и оттук нататък ще търси под вола теле. Няма да се остави, особено, ако може да угоди на Васили.

--------------------------

Другото, което ми направи впечатление е защо Иван /нали така беше името на руснака/ не разреши да се стреля по Джевдет. Те станаха свидетели на определени неща в тези сцени. Дали Иван не усети, че този човек ще им трябва нататък и има нещо?!

Какво стана между него и Тефик в крайна сметка след като се измъкнаха от онова място, с което започна серията?! Ясно е, че Тефо уби неговите хора при Ристо, но Иван дали разбра, че той ги е премахнал?!

---------------------
Тефо ще навърже нещата за Джевдет още в другата серия ще дадат как връща лентата назад - търсенето на оръжието, ходенето при Етфалия, намирането на Хасан и това, че Хасан не го е убил, после в болницата - нали заповяда да съживят едва ли не войника от когото научи за "Ефталия", завръщането при семейството си....Все пак те се познават от деца.
Няма да пропусне удобен случай да не го оклевети пред Васили.

А и рано или късно облаците над Джевдет щяха да се стоварят. Те бяха започнали със съмненията на Леон и Васили, но сега в тази критична ситуация при изпушването на всеки от главните герои - това беше неизбежно всичко да остане в тайна.
Макар, че планът е направен много добре от Джевдет, Васили ще стане супер подозрителен и ще се изнерви, разгневи. Първо това, което си беше наумил с Хилял въпреки всичко не стана, второ причината затова е собствения му син и някой, с който има сериозни сметки за разчистване - Ешреф.
Направо виждам как Вероника му трие сол на главата, но в същото време тя няма начин да не се усъмни на свой ред.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 13:52 от Mydream

# 38
  • Мнения: X
Здравейте,

Благодаря за превода на коментарите от мрежата, много емоционални, искрени и затрогващи, а някои ме разсмяха от сърце!  Grinning   Варна  bouquet

Благодаря и за всички ваши коментари! Hug




Майка!  Grinning Heart Eyes  Hug Hug Hug

# 39
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами аз мисля, че Иван вече беше видял труповете в хамбара, когато Джевдет дойде. Мисля, че е наясно, че Тефик е виновен.

# 40
  • Мнения: 23 352


Тефик каза на Иван да застреля Джевдет, но той отказа.

Мотивът му беше, че явно и Джевдет е човек, който знае нещо за оръжието и с него може да сключи по-изгодна сделка.

А втория път не го уби, защото беше наясно вече, че Тефик е виновен.

# 41
  • Мнения: 23 352
Приятелят ми вика "Това е най-добрата роля на Халит Ергенч. Надмина Сюлю / разбирай Сюлейман/  Laughing Laughing. Този човек за Оскар ли се бори, каква му е целта, някой да ми обясни.


Хахаха
Само Сюлю не бях срещала да наричат Сюлейман.


Скрит текст:
behappy ‏@bullsfangirl  49m49 minutes ago
Arkadaşım Halit Ergenç'in en iyi performansı bu diyor Sülü'yü de geçmiş bu adam Oscar'a mı oynuyor napıyor amacı ne biri bana açıklasın?


Въртях каналите и попаднах на ВС, непрекъснато споменават Мустафа Кемал. Скоро ще ги свалят от ефир за "терористична пропаганда"  Joy


Скрит текст:
Gökhan Ka. ‏@karaolorin  51m51 minutes ago
zaplarken Vatanım Sensin dizisine denk geldim, sürekli Mustafa Kemal  lafları geçiyor yakında 'terör propagandasından' kaldırılır

# 42
  • Мнения: 15 391
Привет ви!  Hug Hug Hug Hug

Ей, че хубаво сте пописали,  Party благодаря за коментарите ви,  bouquet на Варничка за преводите  bouquet

мене така ме впечатлиха снощи некоИ моменти, че на моменти хич и не можех да ги виждам  newsm45 newsm45

            Фрагманчето с превод





# 43
  • Мнения: 11 116
Варна, Галенце, благодаря! Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 23 352

Благодаря за видеото, Галка!

 bouquet bouquet

..........................................

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 16:49 от varna_2

Общи условия

Активация на акаунт